Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Осветление
Автор: hitphotography   
Дата:   15-04-22 23:00

Добър вечер на всеки, който чете моята тема.

Тъй като съм фотограф навлизащ в тази свера дори още мога да се определя към група Начинаещи, искам съвет, предложения и мнения от ваша страна по повот общата дума осветление. Започвам да се занимавам пряко с това да снимам абитюренти навън и знаете че за качествения кадър си трябва перфектна светлина. В момента съм с ръчна светкавица Yougnuo Yn565EX и искам мнение дали да започна да използвам синхронизатор за светкавицата, която ще е на Софтбокс или да си закупя осветителни тела с батерия.

Ще съм благодаренако чуя вашите мнения, казуси и предложения.

Благодаря и Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: asahi   
Дата:   16-04-22 10:24

Представи си целия процес по организиране на заснемането и прецени дали те устройва. Ако снимаш в студио - собствено или наето - си заслужава да правиш по-богато осветление. Да разнасяш софтбоксове по полянки не е много практично.

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: quazimodo   
Дата:   16-04-22 10:42

Аз бих ползвал нещо ТАКОВА + комплект синхронизатори. Единствения недостатък е, че ще трябва да си купиш 3-4 комплекта хубави акумулаторни батерии за светкавиците.



Публикацията е редактирана (16-04-22 10:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Осветление
Автор: GenaDP   
Дата:   17-04-22 00:49

Започвам да се занимавам пряко с това да снимам абитюренти

Като начало най-добре научи как правилно се пишат тези, дето ще ги снимаш...

В момента съм с ръчна светкавица Yougnuo Yn565EX

Yn565EX не е ръчна, има автоматика.

дали да започна да използвам синхронизатор за светкавицата, която ще е на Софтбокс или да си закупя осветителни тела с батерия

Батериите и синхронизаторите служат за различни неща.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »