Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 канон или никон ( клишето) ( D6 mark ii) (Nikon D750)
Автор: ДимитърК   
Дата:   28-02-22 18:41

Здравейте , мили хора :)
Пиша Ви с много изтъркан въпрос , на който предполагам няма да има един отговор.
Така, искам да си купя фулфрейм,но - Канон или Никон? (за сега 2-ра ръка , понеже не мога да си позволя нов)
До сега бях с Канон 1300D + landcamera supercolor 1000 (1973/4)
Разгледах , сравнявах , търсих ( продължавам ).
Харесва ми да снимам лица, но гледам ,че желанието ми се разпростира все повече и към други неща.
Бях сигурен , че ще желая Канон , докато не си писах с един приятел и той каза , че ползва Никон (Nikon D750) и се зачетох доста за него.
- Разгледах видеа , клипове , обработване на снимки , цветове, характеристики за апарата и тн.
След което пък започнах да чета за Канон (Canon 6D mark ii).
- Той също ми хвана окото. Да, по-нов модел, година на производство,(отделно имам 50mm твърд, който за мен си е хубав портретен апарат - за моите разбирания , които не са много, за сега),но пък това също не бе достатъчно да ме накара да бъда сигурен в него.
После пък гледах за 5D mark III
- (изглежда...уау, дори стар).
- IV за съжалебие дори 2ра е до 2'500лв...

Та ,ако може нещо да предложите, ще съм Ви Благодарен.
Желая Ви здраве и много снимки!
Дай Боже всичко да е наред и да снимаме чисто небе! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон ( клишето) ( D6 mark ii) (Nikon D750)
Автор: asahi   
Дата:   28-02-22 19:30

Като минеш на фулфрейм 50-милиметровия твърдак, независимо от марката, ще е с по-широк зрителен ъгъл от този, с който си свикнал да се представя. Но ще е добър за ежедневен универсален обектив.

Иначе каквото и да избереш в твоя жанр на снимане няма да усетиш предимство или недостатък. Същият е случаят ако избереш модел от преди 2010 година. В твоята ситуация с днешния си акъл бих си купил EF 85/1.8. Ще получиш реално удоволетворение за не много пари.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон ( клишето) ( D6 mark ii) (Nikon D750)
Автор: quazimodo   
Дата:   28-02-22 20:11

asahi написа:

> ...Иначе каквото и да избереш в твоя
> жанр на снимане няма да усетиш
> предимство или недостатък. Същият
> е случаят ако избереш модел от
> преди 2010 година. В твоята ситуация
> с днешния си акъл бих си купил EF
> 85/1.8. Ще получиш реално
> удоволетворение за не много пари.

Значи, за да усети разлика трябва да си купи и двете - ФФ + 85/1.8[smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон ( клишето) ( D6 mark ii) (Nikon D750)
Автор: landstar   
Дата:   01-03-22 23:03

Аз съм на Никон, но за тебе сигурно - Канон. Първо си му свикнал на ергономията и второ - специалистите твърдят, че има най-верни цветове, вижда се при печат. Значи за лица бива - преходи на кожата и проч.

Отговори на това съобщение
 Re: канон или никон ( клишето) ( D6 mark ii) (Nikon D750)
Автор: СЛАВОВ   
Дата:   02-03-22 11:17

Нямаш ли приятели или познати с подобна система и обективи....да хванеш, да пощракаш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »