Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: 688757   
Дата:   12-04-19 14:32

Здравейте,иска ми се да си взема някакъв апарат ,като ще се снима предимно на авто режим и Jpeg директно от апарата.Тук таме ,може да се минава на ръчен режим ,но пак ще е в jpeg.При това положение,дайте мнение дали е добър избор Canon 700d,или 70d + 50mm 1.8+canon 18-135 is stm ,или пък Nikon D7100 + 18-105 vr.Техниката ще се купува втора ръка с бюджет около 1200 лв.Или пък е по добре ,нещо от рода на Samsung Nx300 + палачинка и китов обектив.Имам и телефон с добра камера ,за през деня горе,долу става ,но за снимки вътре и особено на хора + светкавица не се справя добре ,никой телефон засега

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: xsakex   
Дата:   12-04-19 14:35

Fuji X-T20 + 18-55

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: Stefan.S   
Дата:   12-04-19 14:36

Честит петък [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: Synthy   
Дата:   12-04-19 14:36

Някаква безогледалка. Не ти трябва DSLR в твоят случай. А най-добре сапунера с не-сменяема оптика.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: 688757   
Дата:   12-04-19 15:14

Значи като цяло ,ми трябва нещо с което да снимам наистина добре ,вътре при по слаба светлина,и на изкуствено осветление ,вътре пак хора примерно или движещи се деца.Иначе имам Galaxy S9 ,и Google Pixel,които имат добри камери за снимки през деня ,но не съм доволен как снимат вътре,или вътре +движещи се обеки на изкуствена светлина нямат никакъв шанс и двата.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-19 15:19

Бай х*й с 4-те или нокия 9 с 5-те камери снима перфектно.

Иначе на тъмно няма апарат с тъмен обектив и на автомат да снима добре. [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-04-19 15:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: Synthy   
Дата:   12-04-19 15:22

Lumix LX100, LX10/15, Sony RX100 IV... аз нещо такова бих гледал. Lumix TZ100 също е доста добро апаратче< което не е за пренебрегване.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   12-04-19 15:25

За движещи се обекти на тъмно:
Canon 1DxII
Nikon D5
Sony A9
Sony A7III

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: iasen2   
Дата:   12-04-19 15:26

SteliyanStoyanov [smilie24]



Публикацията е редактирана (12-04-19 15:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: Rusinov   
Дата:   12-04-19 15:39

Че е петък, петък е, ма да попитам сериозно - смяташ да се занимаваш професионално ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: vgramatikov   
Дата:   12-04-19 16:11

Задал си невъзможен въпрос :)

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: 688757   
Дата:   12-04-19 16:16

Може би не си зададох въпроса коректно ,за което се извинявам.Не смятам да се занимавам професионално.Под снимки на тъмно,имах предвид снимки вкъщи на нормална дневна светлина,и снимки вкъщи на лампи,и примерно да се снима дете което мърда леко,а не да снимам някой докато бяга.При тези условия,не съм доволен как снимат телефоните ми.Но ми се иска ,да имам добри снимки ,които като отворя на 100% на добър монитор ,да изглеждат добре.Затова се чудя ,дали да е безогледалка ,дали да е Dslr.Да ,google pixel,със HDR+ режима си,се справя прилично ,но все пак съм снимал с Canon 550d+kit и дори и навън при снимки на хора ,ми се струва по добре Canona.Говоря за Jpeg от самата камера.Вкъщи на изкуствена светлина,също се справяше прилично,но не знам защо половината ми снимки не бяха на фокус,въпреки че уж показваше че е фокусирал.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: quazimodo   
Дата:   12-04-19 16:19

Никон Д40+18-35/1.8 Сигма+светкавица[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: dtangelov   
Дата:   12-04-19 16:26

https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=124016


Това мисля, че ще отговори на всички условия [smile]
Това също.
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=123522


ПП Нямам нищо общо с продавача.



Публикацията е редактирана (12-04-19 16:38)

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   12-04-19 19:15

688757 написа:

> Здравейте,иска ми се да си взема
> някакъв апарат ,като ще се снима
> предимно на авто режим и Jpeg
> директно от апарата.Тук таме ,може
> да се минава на ръчен режим ,но пак
> ще е в jpeg.При това положение,дайте
> мнение дали е добър избор Canon
> 700d,или 70d + 50mm 1.8+canon 18-135 is stm ,или пък
> Nikon D7100 + 18-105 vr.
> Или пък е по добре ,нещо от
> рода на Samsung Nx300 + палачинка и китов
> обектив.

Ако трябва да се избира само между посочените апарати, то тогава - Canon 70D. Има микронастройка на фокуса, докато 700D няма. При снимане в JPEG цветовете на кожата при Canon са по-добри от тези при Nikon. По-добрата динамика на сензора на Nikon D7100 в сравнение с Canon 70D в случая е без значение. Щом ще се снима в JPEG, няма да има напъване на плъзгачи и вадене на детайли от сенките.

Samsung, по-скоро не. Вече излязоха от тоя бранш.

Колегите по-горе са дали предложения за компактни безогледалки с несменяем обектив, които също са много добър вариант.



Публикацията е редактирана (12-04-19 19:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: asahi   
Дата:   12-04-19 19:40

Абстрахирайки се от петъка да попитам що не светнете лампите, ами снимате на тъмно?

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: 688757   
Дата:   12-04-19 19:58

Е те лампите са светнати,но въпреки това ,все още няма телефон ,който да направи добра снимка ,на леко мърдащо дете при нормално осветление от лампа в стая.Та затова ми трябва нещо по добро.Странното е преди,че бях пробвал 550d+kit и половината ми снимки бяха извън фокус.Не знам в мен ли е бил проблема или в апарата.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: 688757   
Дата:   13-04-19 12:29

А според вас ,ако избирам межу Sony Nex 5N+кит ,Sony Rx100,Canon 100d+кит ,кой ще се справя най добре за моите задачи,и при снимане в jpeg и предимно на авто.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: nsirakov   
Дата:   13-04-19 15:30

До автора на темата...

опитахте ли се да извадите снимките на хартия и да ги гледате на 100% - гарантирано, че така дори с телефон ще изглеждат перфектни до размер 13Х18.. а снимките остават, мониторите се чупят...

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: Lokosf   
Дата:   13-04-19 17:36

Иначе автора на темата прави някакви генерални заключения че нямало такъв апарат, но като чета само някакви стари кошници дето са изхвърлени от употреба е тествал, защото е ясно че няма кинти за предложили те му сериозни тела + някои светъл обектив, ама той ако е светъл и читав ще е доста пари
Та до автора на темата , с пръдня боя не става , бг поговорка

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-04-19 18:06

688757,
Купи си ТОВА и няма да съжаляваш. За твоя бюджет няма по-добра опция и ще ти върши страхотна работа. Пък и в момента е със 110 лв. намаление. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: ombre   
Дата:   13-04-19 18:21

Локосф, много безсмислен коментар. Как реши, че човека няма кинти, понеже пита за бюджетни неща, а и за какво му е да дава няколко хиляди за да си снима детето.

Авторе за да са размазани снимките в теб е вината. Посочваш няколко камери, всичките ще са ок, ако знаеш как да ги ползваш. Може би с малко изкл Сони рх, заради по малкия сензор, но ако са на хартия, най вероятно няма да намериш разлика, още повече, че той е с хубава оптика. Аз лично съм виждал страхотни неща с такава малка камера, но в ръцете на опитни фотографи. Аз миобих заложил на едно 7200 с една 35 - ичка и ще си свиркам. Бих погледнал и Фуджи с едно 18-55 но там се иска малко свикване с камерата, та никоня ми се чини гот вариант.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-04-19 18:49

Никон д7200 е сериозна камера, но е с много над бюджета от 1200 лв.
Пък и за семейни снимки си е ненужно изхвърляне.

Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: dtangelov   
Дата:   13-04-19 20:23

От въпроса на 688757 аз поне разбирам, че се търси апарат с добър автоматичен режим, хубав jpeg и цена с обектива до 1200 лв.

Въпреки, че сега ще наскачат феновете на някой марки, това автоматично подрежда техниката по марки:
1 Фужи
2 Канон
3 Всички останали
Не знам защо препоръчвате Сони и Никон - добра техника, но с възможно най лошия jpeg.

Темата може и да е петъчна, но може и да не е и не е коректно да се дават подвеждащи препоръки.


Отговори на това съобщение
 Re: Най добър DSLR за снимки в Jpeg+авто режим
Автор: ombre   
Дата:   13-04-19 20:46

Да jpeg на фуджака специално е много добър и бях забравил за това изискване, но има и друго, че има голяма вероятност, на човека да не у направи впечатление това, още повече, че няма да обработва, и т. Н. Казах за 7200 (тук Ночев е прав че е по скъпа), понеже автороспоменаваше май 7100 и реших, просто да го споделя, и ако реши да го погледне.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »