Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Изискванията alamy.com
Автор: Kermenal   
Дата:   14-02-09 20:54

Как да направя снимките ми да отговарят на размерните изисквания на файла при http://www.alamy.com/

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: borisyankov   
Дата:   14-02-09 20:56

Интерполация. Мръсната тайна на класическите агенции. От 8 и 10 мегапиксела е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   14-02-09 21:01

Ми най простия отговор е - отваряш си файла във фотошопа и си го ресайзваш нагоре докато стане там колкото МВ го искаха...

На практика не е толкова просто, разбира се - колкото по-качествен е оригиналния файл, толкова по-вероятно е след ъпсайза да се запази достатъчно качествен, та да го одобрят. Освен това би могъл да използваш някакъв плугин - имаше нещо от рода на genuin fractals (или нещо подобно) с претенции че е много по-добър за ъпсайз от алгоритмите на шопа, имаше и още поне два.

Един съвет от мен - точно в alamy - никога, никакъв шарп - по никакъв повод!

Другаде - различно. Във fotolia например не е проблем да си шарпиш - проблем е да ъпсайзваш [smile] ама то е логично - правят го за различни цели на двете места.

Иначе - добре е малко да попрочетеш форума на Alamy - наистина има доста полезни въпроси и съответно съвети на моменти.

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: doobie   
Дата:   14-02-09 23:00

Някой продава ли в този сайт?
Цените са ужасно скъпи в сравнение с други сайтове, и по елементарни мои изчисления продаден кадър = минимум $40 печалба...

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: Canon   
Дата:   15-02-09 00:26

Прочети условията, много точно е описано
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: doobie   
Дата:   15-02-09 10:40

В условията пише чисто и просто че те взимат 40% от продажбата ти зимаш 60%, няколкото кадъра които погледнах бяха на цени около $350 за най-голямия размер, слизащи до към $100 за най-малкия...
В тези случаи ~$200 печалба от голямият размер и $60 от малкия [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: Davidoff   
Дата:   15-02-09 11:30

Ами остава да продаваш стотина месечно и ще си докарваш нелоши парички [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: doobie   
Дата:   15-02-09 11:41

Въпроса е дали се продава, имайки предвид че по други сток сайтове цените рядко надхвърлят $20 за голям размер и комисионната често е около 30% [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   15-02-09 14:02

Да, това е вярно. Аз, понеже ми се налага сравнително често да купувам снимки, бях шокиран от цените на тоя сайт. Не знам каква е далаверата на фотографите от сайтове като istockphoto,com, което е интересен въпрос принципно. Има ли някой във форума да печели от този сайт някаква по-значителна сума на месец (над 100$ да кажем)?

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: Kermenal   
Дата:   15-02-09 14:20

Да и я кажете някой сайт от който вашите печалби са най добри !

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: ecobo   
Дата:   15-02-09 14:30

За да печелите добре от сток, най важното е да имате качествени снимки, технически перфектни и идейни.
От алами печелят предимно фотографи, които снимат с топ-техника - среден формат с цифрови гърбове, диапозитив среден и голям формат... Това е агенция, от където се купуват снимки за качествен печат в голям размер. За съжаление напоследък от Алами нещо се побъркаха и приемат интерполирани файлове дори от 6Мп, което е кофти за имиджа им, но пък купувачите, които са "в час" никога не биха купили подобна снимка....
На микросток-сайтовете приемат всякакви ла*на, стига да решат, че са продаваеми. Но плащат символично - от $0.25 до $2-3 на продажба. Повечето плащат под долар, а за да вземете 3 долара и нагоре, трябва файла да е голям - 16+Мп. Аз от доста време качвам само боклук и то като предварително намалям размера на около 6Мп - не искам да продавам големи файлове за жълти стотинки.
Тук има повече инфо за микростока пазара: http://www.microstock-bg.com/forum/discussions/



Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: ilchoni   
Дата:   19-05-09 12:00

Добре е, че има подобни сайтове и дискусии, където да се споделят мнения.... [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: джъмбо   
Дата:   19-05-09 12:06

алами вече ми писнаха с глупостите които искат.... ще и си дигнаха комисионни да им го.... май вече искат 50%

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: ilchoni   
Дата:   19-05-09 12:46

ама чувам, че напоследък все по-малко снимки се продавали в аламито [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: ecobo   
Дата:   19-05-09 12:54

Имам няколко кадъра в Алами за проба. За 2 месеца единия от тях е видян 2 пъти, а друг един - един път. За какви продажби да говорим, като даже никой не ги гледа тия файлове [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: джъмбо   
Дата:   19-05-09 13:10

аз имам 3000... и мисля да ги махам... баси[smilie23] верно че миналата и по-миналата гофина изкарах прилични кинти ама.... таз е мУка пишеш 3 фермана за всяка снимка независимо какво си вкарал като метаданни[smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   19-05-09 13:14

Не се подлъгвайте че Алами дава много пари на снимка (което е вярно). На годишния си отчет като хвалба бяха дали за пример как топ фотографите им изкарваха по $2/снимка годишно от 60К снимки или по $15/снимка от 10К снимки.
Ами това си е по-малко от колкото iStock с техните 'снимка за долар'.

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: джъмбо   
Дата:   19-05-09 13:16

за исток и на мен ми дойде музата най-накрая

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: tihov   
Дата:   19-05-09 13:34

От 5 години съм в Алами. От година на година печалбата пада. В момента имам 4000 снимки и от началото на годината имам 4 продажби ($476). Въведоха сложна рейтингова система, която изкарва продаваемите автори в предни позицй и твоята снимка от 5 страница като отида на 205, никой никога няма да я види. Колкото по-малко снимки имаш толкова си по-добре. Интерполацията я правя в Фотошоп. Не са нужни някакви специални програми.

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: ilchoni   
Дата:   19-05-09 17:37

сложна работа е :( и то не само в алами.... ама там явно е най-зле откъм продажби.

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: obscureman   
Дата:   13-10-18 10:19

Доста стара тема, но чисто експериментално качих 20 кадъра в alamy, за да видя интерфейса на сайта. Ако някой продължава да качва кадри там, нека да продължим обсъждането с някакви отзиви... Аз съм все по-скептичен откъм продажба на кадри в подобни сайтове, но при наличие на свободно време експериментирам. Има ли тук хора с продажби?

Отговори на това съобщение
 Re: Изискванията alamy.com
Автор: stoyanvakarelov   
Дата:   13-10-18 11:49

Изобщо кои Сток сайтове използвате през 2018?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »