Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   02-05-18 19:35

Здравейте !
От доста време ми е тая питанка и дори аха на два пъти да пусна темата,но сега с това предложение тук съм направо изкушен !
Може би трябва да уточня ,че не изкарвам пари от фотография , снимам за удоволствие от самото снимане и от крайния резултат,няколко снимки за спомен,някой рожден ден на децата ако съм там / пак снимки за спомен ,не режисирано/ и веднъж годишно сбирката на студентската ни група . Регистрирах се тук за да си купя първото нещо различно от сапунерка и от както си взех XE-1 после ХЕ-2 не съм ,,опитвал,, нищо друго. Не ми се изгражда нова система ,но като се замисля сякаш съм се приготвил да дам едни пари. Вярно : Кеф цена нема, ама парите ще излязат от семейния бюджет.
Четох ревюта ,сравнения и какво ли още не ,но сякаш ми трябва още малко за окончателно решение.
Не ми се иска темата да става поредната война на марките,просто ако някой има опит с двете неща ще съм му благодарен да го сподели.
От една страна ме блазни 4К-фото , но серията от 10 кадъра на ХЕ-3 да речем може да го компенсира, Пост - фокуса също ми харесва , но ме притеснява по-малкия сензор и това , че повечето обективи са f 3,5 - 5,6 . Читавите както и при Фуджи са си пари и то съизмерими !


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: mouzata   
Дата:   02-05-18 21:32

Ползвам въпросния Панасоник (с други обективи) от около 10 месеца и моето впечатление е, че апаратът е много приятен за ползване. На 4К-фото основното предимство (освен 30те кадъра в секунда)е така наречения Pre-Burst режим, който запазва кадри до около една секунда преди да се натисне спусъка. Това много помага за улавяне на точния момент. Основният недостатък на 4К фото обаче, е че снимките са само в jpeg и са 8 мегапиксела. Освен това фокусирането в 4К фото е една идея по-колебливо сравнено със снимане в нормален режим.

А по отношение на обективите:

14-140 II, който е включен в комплекта посочен от теб, се води като един от най-добрите супер-зум обективи за системата (изключваме 12-100 на Олимпус, заради съвсем различния ценови диапазон). Стабилизацията на обектива се комбинира със тази на тялото (същото важи за повечето обективи на Панасоник). Това донякъде ще компенсира липсата на светлосила, ако снимаш статични обекти.

По отношение на достъпните обективи:
- Олимпус 45 1.8 държи достъпни цени на вторичният пазар. Достатъчно остър дори на бленда 1.8 и има приятен (не нервен) дефокус. Има и еквивалентен Панасоник, но до колкото знам той все още държи малко по-високи цени. С него отново печелиш двойна стабилизация, докато с Оли-то ще ползваш само тази в тялото, която обаче е напълно достатъчна. С този обектив постигам консистентно резки снимки на скорост 1/10s, но съм имал и добри кадри до 1/4s.
- Панасоник 25 1.7 - най-достъпния "нормален" автофокусен обектив. Чел съм, че се представя повече от прилично за цената си. Тук въпросът е дали ще ти хареса фокусното разстояние. Може да пробваш и Панасоник 20 1.7, който е по-остър и е много компактен, но фокусира малко по-бавно.
- Добри обективи на достъпни цени са и DN серията на Сигма - 19 2.8, 30 2.8, и 60 2.8, като особено последният е много хвален.
- Има и няколко ръчнофокусни обектива, които са правени специално за µ43 (преди неотдавна имаше и тук тема за тях), но за тях нямам много информация.

За завършек мога да кажа, че апаратът е напълно достатъчен за любителска фотография. Нещото, което най-много ми харесва в GX80 е малкият му размер и този на обективите. Събирам апарата и 4 обектива (Панасоник 12-32, Панасоник 35-100 f4-5.6, Панасоник 25 1.4 и Олимпус 45 1.8) в една малка чантичка, която е винаги с мен когато излизам на разходка. За някои хора обаче апаратът може да се окаже прекалено малък и с не добър захват. Това частично се решава с това . Компромис с това тяло се явява визьорът, който е в съотношение 16/9, което не е добре оптимизирано за снимки.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-05-18 07:10

Благодаря за обстойното мнение!
Определено размерите на ХЕ серията са близки или дори еднакви, дори е по-лека и захвата не ми е проблем. С 14-140 ще се реши до значителна степен и проблема с подходящото фокусно разстояние .
Сякаш въпроса опира повече до готовите настройки - портрет,пейзаж,нощни снимки и т.н.
Това за визьора не го знаех. При фуджи сякаш се променя картинката в зависимост от избрания формат ,а и обичам да снимам повече в 3:2 .Тук не се ли променя ?
В ХА 5 има повече от нещата на GX 80 , но няма визьор. Дали няма да ги включат в следващото ХЕ 4 или като нов фърмуер,но като знам колко бавно вадят нов модел от тази серия, направо си представям какво чакане ще падне.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: io_bs   
Дата:   03-05-18 11:02

Какви обективи имате за Х-Е2?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-05-18 12:17

23 / 1,4 ; 35 / 1,4; 56 /1.2 ;10-24 /4 и 55-200 / 3,5-4,8

и разбира се 18-55 /2,8-4


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-05-18 12:19

Но сърце не ми дава да продам някой ! :)))


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: rimohit   
Дата:   03-05-18 12:20

При наличие на тези обективи просто не виждам смисъл да се обръща поглед към м4/3

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: io_bs   
Дата:   03-05-18 12:44

rimohit написа:

> При наличие на тези обективи
> просто не виждам смисъл да се
> обръща поглед към м4/3

Абсолютно съгласен. Не виждам ползите от смяна на такава завършена система.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-05-18 12:53

Да де , иначе досега да съм го взел !Поглеждам само заради нещата 4К фото , пост фокус и 14-140 иначе и дори да го взема няма да сменя системата. Чуденката е между едното и другото. GX 80 или XE 3 ? В ХА-5 има някой неща , но няма визьор. Както писах бих и чакал и за ХЕ 4 стига да знам че ще ги има.


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: kasad   
Дата:   03-05-18 13:18

Лично съм имал gx80...сега пак искам да си го взема. С това апратче панасоник пробваха различни техни си технологии , алгоритми и така нататък..Просто невероятно сполучливо апаратче. Невероятно. Пипнали са матричката-вади цветове, които по-ми харесват от олимпуските на ом тройката..Фокусът е бърз, точен и най интересното е, че са пипнали алгоритмите за високо исо...шумът не е на парцали вече, а е един филмов. Не знам защо не са сложили тая матричка малко по-надута в новите си апарати, а са решили друго от Панасоник...не знам. Но това апаратче без проблеми и пилчар ставаш със съответните обективи. А за някой "бокетист" и "мазач" тръгнал да спори, че микро 4/3 системите не отделяли така обектите от фона да ми се обадят....Имал съм и фуджи ХЕ-3, не ми хареса, нито функционалността и колкото и парадоксално и цветовете му ....нещо са пресилили каналите. ХЕ-2 е по-добро....

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: io_bs   
Дата:   03-05-18 13:48

До Х-Е4 има доста време. Първо ще трябва да излезе Х-Т3 с новата матрица и процесор, чак тогава ще се появят и по-ниските модели. Т.е. след година в най-добрия случай.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-05-18 14:07

Това си мисля и аз ...сякаш вече! :))) Може и да чакам . То сигурно пак ще е същите пари . За няколко ,, глезотии,, както казва жена ми,не че се интересува , да си купуваш нещо друго и не ми обяснявай ,че ще минеш с един обектив !!! Не че има против ,на всичко е съгласна горката само да съм спокоен и щастлив! Та за това ми е малко съвестно и искам да си изясня нещата.
Може би трябва да отида и в магазина и да поснимам малко ,точно да видя действието на тези неща ?


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   03-05-18 14:20

Автор kasad
Наистина за това поглеждам към панасоника и точно този , не GX-8 или GX 9 ,този. За фуджито може би нещата са като ХЕ-1 и ХЕ-2.
Благодаря за мнението но то повече ме навежда на чакането ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: kasad   
Дата:   03-05-18 15:12

https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/28724782893/


https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29312446206/


https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29237679322/


https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29266989401/


https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29267076481/


https://www.flickr.com/photos/143335836@N08/29058505390/


Ето някои мои любителски с gx80

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: uri64   
Дата:   03-05-18 15:58

Аз съм много доволен от Х-Ез... Не мога да го сравня с Пана-та, защото идвам от "никонския ФФ свят" (не съм сменял система а добавял тяло и няколко обектива), но някак си не мога да си представя какво би ме накарало да помъкна отново "големите черни". За бъдещи разширения май ще гледам в "посока фуджи" [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: mouzata   
Дата:   03-05-18 23:15

Относно визьорът: картината се променя в зависимост от формата. Самият дисплей е във формат 16:9 и при снимане в 4:3 се виждат две черни ленти от страни на картината. Ако снимаш повече в 3:2 това няма да е много забележимо.

За жалост не мога да дам информация за готовите настройки, защото не ги ползвам много. Единственото, което мога да коментирам, е автоматичния бял баланс, който се справя доста прилично в повечето ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   04-05-18 03:10

Господин Христов, не правете грешката да се полъжете за Gx80... Имате изградена система, не ви трябват повече играчки.
Аз съм го имал това фотоподобно нещо и ви уверявам, непотребни са посочените от вас "екстри". Разбира се го продадох с облекчение, само месец след придобиването му. Помоему, спрямо него OM-D E-M10 II е по-смислен. Не споделям мнението за шумът при високо ISO. Що се отнася до цветове, твърде субективно е да се каже. На мен не ми хареса слабия му динамичен обхват.
А личните снимкови примери посочени от колегата kasad, не правят добра услуга за представянето на Gx80. Това е моето мнение и не задължавам никого да е съгласен с мен.[smilie8]

Ама ми се струва, че цялата тема е някаква несполучлива шега с този форум.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   04-05-18 08:23

Автор: Medium-Fuji
Искам да ви уверя ,че това не е несполучлива шега с този форум.
Имам определени мисли и питанки и исках да разбера мнението и на другите. Така както някои питат за обективи или за едно лили друго тяло ,така аз питам за две тела на различни марки.
Има ги сравнени в поне няколко сайта и няколко блога и там винаги показват GX 80/85 една или даже две идеи по-добър. Затова реших да попитам хора с опит с едната и другата система.
Вашето мнение ми е също от голяма полза. Благодаря.! [smilie24]
Преди време реших да взема panasonic FZ 1000 поблазнен от зуум-а на обектива .Бях събрал парите ,но чест му прави на продавача ,който ми каза : Господине , на мен ми е за продаване , но ви казвам ,че ще изпаднете в шок от разликата в матриците щом до сега снимате с фуджи . За тези пари по-добре си купете един хубав обектив . Така и него погледнах . Месец след това си взех 55-200 , втора ръка от базара и към останалите пари добавих още малко и си взех 35 /1.4 / пак втора ръка от базара/. Доволен съм и от двата !!!
Снимките на колегата kasad не са лоши , като ги разгледах внимателно осъзнах ,че и фуджито ще ги направи и ,че не са правени нито с пост фокус, нито с 4К фото. Просто за хубава снимка си трябват ръчни настройки! Дори разглеждайки моите кадри сякаш имат една идея по-добра дълбочина/ поне според мен/ , а за мен това е важно.
Просто трябва да отделя повече време и да опозная по-сериозно системата си от която въпреки всичко съм удовлетворен !!!/ Въпреки критики по теми или някои мой несполуки в снимането/
И ще чакам ХЕ 4 ,може би !


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   04-05-18 08:34

Автор: uri64
Да. Съгласен съм с теб.От по-голямо и по-тежко ФФ тяло на по малко ,компактно и функционално тяло ,което прави ако не същите до с достатъчно добро качество или с почти същото качество снимки ,дето се вика си е кеф !
Тук обаче двете тела са почти еднакви / разликата е в милиметри /,а хубавите обектива и при двете са си пари.
По-скоро : По-малка матрица с повече потребителски екстри и по-голяма матрица с повече ръчни настройки.
Както казва един приятел снимащ с друга система : Фуджито е като жигулата - всичко е ръчка и дръжка ама добре вози ![smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: Beijing   
Дата:   04-05-18 08:42

Приятелю, направил си си чудна система, а и снимките ти са чудни!
От какъв зор си тръгнал да си даваш парите?!
Ай поздрави!
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: LUBOMIRHRISTOV   
Дата:   04-05-18 08:43

Автор: mouzata
Благодаря за обстойния анализ на GX 80 като човек който го използва.GX 80 определено е добра машинка в серията на Панасоник.Както казва и kasad.
Разбрах едно: Обектива 14-140 определено ще е добър , но няма да мина само с него. Ще трябва да си взема поне още един два. Ако взема ХЕ-3 или дочакам ХЕ 4 просто ще използвам обективите които имам . Пък може фуджи да пуснат нещо такова след 15-45 ! [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: marves   
Дата:   04-05-18 08:49

Фужето има 18-135mm f/3.5-5.6 R XF LM OIS WR
Какво не ти харесва в него?

Откъм цвят, полутонове, шум, динамика Фужетата са много дръпнали напред спрямо m4/3 апаратчетата.
m4/3, според мен, е интересна система само с мини обективчета... като закачиш един такъв голям зуум и се губи смисъла - качеството на картината страда от малкия сензор, а като обем и тегло е почти същото, като APS-C/FF безогледална комбинация.
Не мисля, че е случайна тенденцията m4/3 шутъри да минават на Фуже.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: Medium-Fuji   
Дата:   04-05-18 13:25

Първо, нека се има предвид, че Панасоник са коренно различна система със съвсем различна ергономия и меню, което ще изисква опознаване на новото апаратче.
Вместо да се "хаби" това време не би ли било по-удачно да се посвети на Фуджи?
Мисля си, че X-E3 е едно много интересно предложение, нямащо аналог.

Второ, колега marves, не бих нарекъл Лумикс 14-140/4-5.6 голям. За обхвата, който има е изключително компактен. Друг е въпросът, че оптически не е по-различен от посредствен Китов обектив.
Фуджи имат 18-135мм, който в случая е ненужен поради наличието на 55-200мм.
Относно това как Фуджи много са дръпнали спрямо м4/3, много е дискусионен въпросът, ако в уравнението заложим Е-М1_II или Лумикс G9 с хубавите твърди праймове.
Доколкото аз имам наблюдения, много от бившите м4/3 ползватели сега са при СОНЕ...



Публикацията е редактирана (04-05-18 13:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: ombre   
Дата:   04-05-18 13:41

Винаги съм харесвал и оли и пана,даже мислех точно същия апарат да купя,за който пита и колегата.Спрях се на фуджи,обаче.Не казвам и никога не съм казвал,че тези 2 с-ми са лоши,тъкмо обратното,но наистина има разлика в картинката и от към динамика куца и то доста.Пробвах го няколко дни преди да взема фуджака.При положение,че имаш толкова стъкла се замисли за т-20,е-3,т2.По горе се спомена за 4к и 10-кадъра на фуджака,мисля,че няма как да се конкурират.Бони е дал обстойно ревю точно на този панасоник с примерни кадри,и може колегата да го прочете ако му е интересно.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic GX 80 или Fuji XE 3
Автор: georgioiv   
Дата:   04-05-18 14:05

Година имах GX80. Наистина е чудесно апаратче, но точно 4к фото и стак функциите са с ограничено приложение, особено ако не ги търсиш по необходимост. Слаб динамичен обхват, слаба чувствителност. Много добра стабилизация при фото и видео, 4к видео, но с кроп. Чудесен екран с тъчпад. Много добър фокус и чудесен китов обектив - 12-32мм. Продадох го, защото се "наиграх" и само събираше прах, при положение че имам и АПС-Ц и фулфрейм системи и снимките с тях са по-добре според моето лично мнение. Много, много рядко го ползвах и накрая го продадох. Така че - след като имаш система Фуджи - моят съвет е да си я развиваш.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »