Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   30-04-18 12:56

Анонсира се официално и в БГ.
Препоръчителна продажна цена: 1530 лв с ДДС!
Алилуя... :)
Сега остава и да е добър повече от колкото му искат...

http://vip-digivision.bg/tamron-28-75-mm-f-2-8-di-iii-rxd/

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-18 01:09

Дабви един широк като 16-35 или 14-ка или 18-ка дори 20-ка. Добави една 85-ца (еххх да имаше компактен и готин 105/2). Имаш страхотен комплект ....


ПП Може и да съм заблуден, но някак близките планове със 105 или дори 135 повече ми допадат......



Публикацията е редактирана (01-05-18 01:11)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-18 10:30

още една тема да се отвори...
Ще дойде, после за по 1000лв ще е на петият месец след излизането, ако не са толкова доволни хората, ще ги продават.

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   01-05-18 11:31

14мм в много от случаите идва малко прекалено, но 18мм или зум ще е добро допълнение за пейзаж.
Чудя се само къде ще е оптимума на блендата по отношение детайл, че по-светлите стъкла са на около ф5.6, а това много не ме радва за пейзаж.
А за дългото и близкия план - и аз съм го забелязал същото. Онзи ден тествах 50мм и 200мм и за пореден път се убедих, че втория вариант сякаш дава по-спокойна визия, докато 50мм сякаш компресира... Но пък 200 е брутално като дистанция.

@кваки
Момко, направи си един форум, дет да не се пускат теми и рахатясай [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: kvakioh   
Дата:   01-05-18 11:33

[smilie23] [smilie23] Ми това е втора тема за един и същ обектив, ZENOН възтесен ти е Алфата форумчето, където нищо не се случва и никой не пише...Не съм момък!!! Четете, преди да пускате!!![smilie23] Едно е да пуснеш тема за коментари, друго е да чешаш клавиатурата и копчетата...[smilie19]



Публикацията е редактирана (01-05-18 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: hotsnail   
Дата:   01-05-18 22:57

Къде е темата? Аз писах в темата за А7м3 ....

Ще дойде обектива и ще го спукаме от снимане.

Не съм съгласен за 14-ката. Дори ми беше малко тесен. 16-ката още повече. Ама 10-18.......т.е. 12-16/4. ама аз явно харесвам крайности - ако е боке да е 85/1.4 или 135/1.8 ии ако може 200/1.8 [smilie18]



Публикацията е редактирана (01-05-18 23:03)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-05-18 23:35

ТЕ Я! не че е моя, ама верно съм изпреварил ZENON-а с 3 дена, още е на първа страница [smilie6]



Публикацията е редактирана (01-05-18 23:36)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-18 00:07

.



Публикацията е редактирана (02-05-18 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-05-18 00:15

Aaaa то трябва една тема за България, една за Сащ, една за Китай, една за... разбрах те! Извинявам се, че съм нарушил душевния ти мир [beer]

ПП: Аз дадох линк само в отговора къде е темата за обектива, въобще не искам да ти саботирам хубавата тема, гледам че добре е тръгнала, не е като моята [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-18 00:43

.



Публикацията е редактирана (02-05-18 09:52)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: PhotoBo   
Дата:   02-05-18 01:30

E как да няма какво да кажа, подценяваш ме значи, но и надценяваш себе си, като си мислиш, че като си прочел какво съм написал си го и разбрал. А реално даже не писах в отговор на твоето мнение [smilie5]

На това ще се върна след малко...

Сега по темата: Цената (прогнозната) според мен си е смислена и добра, аз лично се замислих дали да не си го взема от някой от нашите магазини на тази цена с 5-годишната гаранция, която Тамрон по начало предлагат. Друго какво да кажа - скоро ще четем и подробни ревюта за обектива, но според мен ще си заслужава и ще е добра алтернатива на 24-70/2.8 GM. То всъщност там им е силата - предлагат задоволително качество на основните варио обективи (не, че нямат и твърди, аз го гледам от моята си капандура) на най-използваните дължини на сравнително поносима цена.
От тук нататък мисля, че мога да преглътна 4мм в широкото, малко по-нервното боке или там още каквито кусури ще му намерят. За сега съм 99%, че ще го взема, пък ако е мега зле, както вика kvakioh, ще го продавам за 1000лв след 5 месеца [smilie5]

Сега да се върнем на разсъжденията на ZENON, даже се чудя защо ли да ти отговарям, ама пък гледам имаш много "благ" изказ и явно време за губене, та ще ти направя тоя кеф [smilie3]

Най обичам да ме диагностицират, квалифицират и да ме определят (особено по кръвна група) хора дето хал хабер си нямат за мен, нито пък са ме виждали или срещали [smilie10]
От там следва и другото дето твърдиш, че сме в БГ и не знам си какво...и видиш ли как всичко наше е отврат и как хора от нашата кръвна група го правят такова [smilie10]

То е лудница направо, виновни сме си викаш, че въобще сме се раждали, пък къде ни е хрумнало да пишем в теми, каму ли да създаваме подобни на вашите, че и то преди вас самите. Само не ме питай кои са вашите и вие, че ще излезе, че и аз Ви квалифицирам [smilie7]


Първо искам да се знае, че въобще не ми беше за цел да се изтъквам, че съм пуснал тема преди теб, все ми е тая и още 20 теми да отвориш за едно и също нещо. Отговорих на hotsnail, къде е темата за обектива, а не защото видиш ли съм я пуснал преди теб [smilie3]


Разлики трудно се виждат в заглавието на двете теми:

твоята: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
моята: Tamron 28-75mm f/2.8 Di III RXD Lens for Sony E

И според мен касаят един и същи обектив, без значение къде на каква цена е пуснат по света и какво сме решили да обсъдим в темата, тя е пълнежа, заглавието предполага, че ще си говорим за този обектив! Можеше просто да добавиш новината с очакваната цена в БГ и в другата тема, но не би, няма лошо, няма правило за повтарящи се теми, рано или късно едната (или двете, трите) отиват в канала...

Можеше и да кажеш, че не си я видял, нормално е, човек може да пропусне, ти бързаш да ни налееш акъл за какво се пише в нея и къде са разликите. Не ми пречи, казах ти, нека тази тема се развие добре, за това и писах конкретно по нея, но отговорно искам да ти кажа, че начина ти на изказ е неприятен, засягащ и няма нужда да доказваш, че си в БГ, българин и традицията повелява...както сам каза!

Ако и сега не си ме разбрал и си мислиш, че аз съм в грешка, дерзай смело напред и смятай, че ти си открил топлата вода и всички са под нивото ти да приемат безценната информация от първа ръка, с която ни осведомяваш!

Салют [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: kvakioh   
Дата:   02-05-18 09:26

ZENON, според мен няма да го купиш тоя обектив...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-18 09:27

.



Публикацията е редактирана (02-05-18 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-18 09:31

.



Публикацията е редактирана (02-05-18 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-18 09:52

Ще помоля ФотоБо и кваки да си премахнат нещата от темата, които не са по темата, така както и аз сега ще разкарам моите глупости.

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: marves   
Дата:   02-05-18 10:30

SLR Magic full-frame 35mm f1.2 and 75mm f1.4 for Sony E-mount

35/1.2 и 75/1.4 само за Sony фул фрейм

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: kvakioh   
Дата:   02-05-18 10:45

Аз ще си го вЗема този обектив, нищо няма да махам, отдавна не си чешам клавиатурата и да говоря празни неща.
Неадекватно и смешно е като реакция блокирането ти...[smilie19] Още повече да си играеш на тая преломна, крехка възраст на "А сега обадените..."



Публикацията е редактирана (02-05-18 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: ZENON   
Дата:   02-05-18 12:04

кваки и фотобо бяха докладвани за спам, след като бяха помолени да си ракарат помията от тук.
сега ще бъдат блокирани в тази тема.

Отговори на това съобщение
 Re: TAMRON 28-75mm F/2.8 - Е mount
Автор: Mogila   
Дата:   02-05-18 12:18

Тая тема трябва да се премахне. Има вече тема пусната.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »