Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   10-12-17 20:49

Поздрави!
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   10-12-17 20:55

Спукаха им работата на огледалките


https://thumbs.dreamstime.com/l/broken-mirror-10559567.jpg

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: quazimodo   
Дата:   10-12-17 21:05

bg2014 написа:

> Поздрави!

Да не събираш вече безогледална система? Само дай знак и колегите ще те заринат с информация[smilie18][smilie18][smilie18][beer]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   10-12-17 21:31

Увлечен от модата на безогледалките ... купих и аз.
Сони А7 с китов обектив 28-70, 3.5-5.6.
Впечатления на един непредубеден Никонец (DSLR) фотограф:
Сони е малък фулфрейм фотоапарат... като китаец.
В моите ръце буди странни усещания. Трудно нацелвам бутоните, странно очаквам бърз фокус (просто така съм свикнал)...около секунда.
На слаба светлина фокусът трудно се ориентира и го очаквам с още по-голямо нетърпение...и не винаги го дочаквам. И до тук, разколебан започвам да си мисля, че няма да бъде моята камера.
И тъкмо започвам да съжалявам по отминалото време на бърз достъп до всички команди, функции и ... о чудо. Започват добрите открития, Слава богу!
Всеки бутон или диск е с присвоени функции за бърз достъп до всяка команда.
Има 3 функционални бутона, 3 диска (единият е с 5 позиции) и още няколко възможности за настройки за бърз достъп.
Всеки диска или бутон има възможност за присвояване на функция по избор от няколко възможни. Странно е, но това са повече от необходимите. Това ме заплени, защото ти дава възможност за контрол в големи граници. Всяка прищявка може да я направиш с бърз достъп до нея. Приятно!
Това малко апаратче (сравнено с моите Никон Д3 и Д7200 и други по-малки Никони) е завлядяващо.
Не знам защо никой не го е представил в ревю до сега в този форум?
Просто очакванията трябва да са съобразени с техниката, а не със собствените усещания за време и пространство. Тогава всяка техника изглежда прекрасна. От разбиранията за пълен кадър камера (фулфрейм) и очакванията ми бяха като към пълен кадър на Никон. Е ... не е така. Дори кропките на Никон са на добро ниво сравнени с тази фулфрейм камера на Сони.
И продължавам с опознаването на Сони А7. Естествено започвам да търся изграждане на система - обективи.
И ...о небеса, олеле-мале. Сони имат само няколко обектива с подходящ байонет с които да имаш освен "БЪРЗ" автофокус и да покриваш матрицата пълен кадър. Цената обаче...не е като за проби и експерименти.
Предлагат ми разни преходници - едните са само за ръчен фокус на другите марки обективи. Другите са скъпи колкото сватбен обектив на Никон... Избор голям, а реално полза от това никаква. Връщам се или на ниво ръчен фокус (няма лощо), или снимам с китов обектив, или отивам на ниво пари като за Никон 4S...скоро ще разбера.
И всичко това за да съм в крак с модата - от ДСЛР към безогледалка.
Нататък ...батерията едвам държи на 300-350 снимки. Добре, че си поръчах зарядно с още две батерии. Зарядно в комплектът НЯМА, а тя-батерията се зареждала през тялото и то бавно, и .. през това време какво павим...?
Предлагат грип за 450 лв, но къде отиде размерът....
А бе още ще пиша, ще си поснимам с кеф известно време, но определено вече мисля, че времето на ДСЛР не е преминало за по-взискателни колеги. Почти съм убеден в това и започвам да разбирам колко празни приказки са изговорени с рекламна цел.
Лек, удобен и симпатичен като размер на пръв поглед.
Какво ще кажете като за неделна тема?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: MixMike   
Дата:   10-12-17 21:36

masa sa gadni[smilie5] [smilie21]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-17 21:45

Ъъъ какво очакваш от първия в историята безогледален фул фрейм? Това е толкова старо, че няма как да е бързак. Камерата е на повече от 5 години... Чак последните им модели могат да се ползват и за спорт. По-старите си бяха за по-спокойна работа.

Бутоните повечето са напълно програмируеми, ако си го направиш както ти е удобно хич не е зле като контроли. Поне на мен нищо не ми липсва.

Батерия 2бр със зарядно с USB вход са по 50-60лв от китай. Моите и по-евтини бяха. И си зареждаш когато си искаш от пауър банка или колата.

Обективи, кажи какво ти липсва като мм и бленда :)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: radikyokushin   
Дата:   10-12-17 21:56

Ми, камерата вече е на повече от 4 години. Какво да кажем.
То каквото е имало да се казва за нея, отдавна е казано. Всеки момент се очаква третото поколение А7. Тя ще е на светлинни години, като възможности от нея.
Дори втората версия (A7II) е една огромна крачка напред спрямо първия модел.

Трябваше да пуснеш темата преди да я купиш, ако си търсел съвет или информация.
Като цяло много точно си се ориентирал и сам какво представлява - един не претендиращ за нищо кой знае какво фулфрейм, който не блести с нищо, но в същото време, за любителско снимане е достатъчно добър във всичко, особено с оглед на цената, за която може да се вземе в момента.
Да ти е честит и със здраве да го ползваш [beer]


П.П. Симо, ти съвсем я състари бе... Дожаля ми чак [smilie5]



Публикацията е редактирана (10-12-17 22:20)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: fotograf123   
Дата:   10-12-17 22:19

Бивш собственик съм на безогледалка А7 плюс Самянг 35 1.4 Sony 35 2.8 и Sony 28 . 2 разкарах ги единствено заради орязания роу файл ! Дано с третото поколение нещата да са по-различни[shtrak]

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Simbon4o   
Дата:   10-12-17 22:40

Това е много странна причина да продадеш камера - компресиран роу файл. Сякаш реално ще видиш разликата някога...
За по-любопитните ето разликата
тест на компресиран и некомпресиран файл
Вижда се само при силно напънат при обработка файл и вглеждане в евентуалните проблемни зони. Още второто поколение имаха опция да снимаш без компресия. Същото е и при третото поколение.

Ради мда малко повече от 4 са годините, сега проверих. Дпревю са правили ревю края на 2013 значи е на 4+. Друг е въпроса и че сензора е още по-стар и само малко го поосвежават през годините. Чак със А9 го направиха наново.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   10-12-17 22:44

Всъщност различните хора ,които ползват фототехниката го правят за доста различни цели и в доста различни жанрове.

Горното е добре да имаме предвид когато четем мненията на другите и се опитваме да си направим изводи за това каква техника да купим и използваме.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   10-12-17 23:23

Благодаря на всички!
Не се оплаквам. Не се и хваля. Няма за какво.
Обичам да трупам мнения от личен опит. Затова си купих един безогледален ФФ. Това е. Обаче факт е, че очаквах повече. Не съм разочарован, но с Никон определено има повече свобода за експерименти.
Пускам темата единствено за ориентиране на бъдещи колеги.
Във всяка тема се посочва и препоръчва минаване на безогледалки.
Е - не е правилен съвет. Определено безогледалните системи като цена са назад във времето, като бързина са назад и като изграждане на система не си струва пестенето на място пред пестене на финанси.
Сега разбирам защо много вярват, че с телефон може да се замени фотоапарата. Това идва от модерната дигитална обработка на кадрите при безогледалките. Всичко е електронно - визьора и всичко останало.
Прекрасно е, че от дисплея, когато погледнеш през визьора автоматично преминава от едното към другото. Разпознава нуждата. Още един плюс на Сони.
Неделна тема.



Публикацията е редактирана (10-12-17 23:24)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: colorphoto   
Дата:   10-12-17 23:28

А Алфа 9 ?
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: marvesss   
Дата:   10-12-17 23:31

Sony ALF-а


https://salondelmal.files.wordpress.com/2012/08/alf1.jpg

 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   10-12-17 23:37

Алфа 9? Мисля, че е много добре, макар и да не говоря от личен опит. Ревютата в нета са затова, за да се ориентира човек. Това го казвам, като човек притежаващ DSLR. Проблемът е, че гроздето ми е твърде кисело, за да си позволя безогледалка от подобен калибър. Да се правят генерални изводи за безогледалките на базата на Алфа 7, е меко казано несериозно.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: sakuraki   
Дата:   11-12-17 10:29

Аз пък от 60д минах на сони а6300 и съм изключителнон доволен. Фокус, качество на видеото, на снимките е чудесно. Не бях пипал сони грам и бързо си настроих копчетата, но менюто е много тъпо направено, там изостават от канон. Ел. визьора е голям кеф, на тъмница където 60д не виждах нищо със сонито виждам. Батерията е зле верно, но с един паур банк 10к mah няма проблеми.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: hose   
Дата:   11-12-17 11:38

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

рекламата е толкова агресивна, че вече трудно успявам да обясня тези прости неща на хората... особено тези, които нямат опит с про техника... и после всички се чувстват излъгани... а за цените да не говорим - вече са задминали отдавна огледално-рефлексните...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 12:09

Не съм много убеден, че ДСЛР дава повече свобода на действие и възможности за експерименти, но след като ОП така е решил, няма да споря.
Мога да споря единствено и само по отношение на прибързаност при писането на темата.
Всеки с глава на раменете си би се замислил, след като прочете мнение съставено за около месец предполагам, ако има и толкова.

Лампата светва още при сравнение на кроп и ФФ с матрици, които нямат някакви огромни технологични разлики.

Без да коментирам факта, че в коментара относно бързината на фокус с китов обектив не е пояснено в какъв режим е фокусирано (дори и на тъмно). Защото точно това тяло с китов фокусира уверено на около 0EV... (споменавам за референция). И... Скоростта на фокусиране не е само функция на тялото, а и на обектива. Тия неща леко се забрвят. Ако сложим бавен обектив на ДСЛР с брза фокусна с-ма, какво печелим и колко бързо би фокусирал...

Бих искал да не бъда разбран погрешно. Не защитавам нищо и никой в случая. Може би така бих реагирал, ако някой беша казал не до там верни неща и да ДСЛР-а с който снимам (но всъщност не ползвам от 1 година).



Публикацията е редактирана (11-12-17 12:29)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Kalimas   
Дата:   11-12-17 12:39

Зенон, според мен ниските и средните класове ДСЛР дават повече възможности за експерименти на по-ниска цена. По-голям избор на обективи и т.н. А както сам каза, освен системата е важен и обектива.
Ако си свалят цените в ниските класове и направят по-голям избора на обективи ще напреднат повече. Та не ги виждам в следващите 10-15г. да изместят ДСЛР-те или да дадат кой знае колко повече от тях. Те и те май така са го планували, затова действат с такива малки крачки.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: ZENON   
Дата:   11-12-17 13:03

Точно избора на обективи не е нещото с което ДСЛР може да се похвали в случая.
За експерименти ДСЛР е в пъти по-неудобен на практика, но не ми се спори за тия работи.
А за изместването - то започна и е въпрос на време...

Но е все тая за мен лично. Важно е, че раницата ми олекна 2-3 пъти, като качеството се вдигна и всичкото това на много прилична цена.
Това ми стига.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-17 13:29

Точно Сони имат доста евтини и добри обективи за кроп телата си. Пък и най малкото ако не те притеснява, можеш да си ползваш и ФФ с тези обективи на кроп режим.
Като погледнеш в магазините и почнеш от обективите на Сигма 19, 30 и 60мм на ф2.8 арт са по 450лв тука, а в чужбина и по евтини.
Сони обективите 30мм макро е супер обектив за малко пари, 55-210 също не е лош обектива. Китовите 16-50 и 18-55 нямат нищо общо един с друг, но и двата вършат добра работа. 18-55 на мен лично повече ми хареса, но на много хора им е по тежък и не им харесва толкова.
Аз до преди 1 година снимах с 5д марк 3 и 6Д с 3 Л обектива и като снимаш една сватба 12 часа, после едвам се прибирах до вкъщи, защото кръста ме болеше. Сега с 2 тела Сони и 6 обектива в раницата съм пушка и не усещам проблеми и болки, а разлика в качестовото на снимките няма.
По е важно здравето от колкото да се хвалиш колко голям и черен апарат носиш. Пък любителите дето си обикалят нагоре надолу да си щракат само за кеф, може и тела по 20кг да носят. За мен това е най големия плюс на безогледалките.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 13:41

@bg2014 - долното е написано преди 4 години:
https://www.dpreview.com/reviews/sony-alpha-a7/19


Камерата се продава и сега и все още е най-евтиния фул-фрейм, но не може да бъде еталон за възможностите на безогледалките към момента, където с всяко поколение подобренията са доста.
Виж какво правят A9 и A7rIII сега, или поне A7II...



Conclusion - Pros
Small and well-priced full-frame body
Very good image quality when shooting Raw
Solid build quality
Compatible with a huge range of legacy 35mm camera lenses with no field-of-view crop
Large, high resolution electronic viewfinder
Tilting LCD offers good detail and outdoor visibility
Useful tools, such as focus peaking and zebra pattern (work well with native lenses)
Very good video quality
Strong video features: manual controls, audio level adjustment, and uncompressed HDMI output
Well-implemented dual-axis electronic level
Solid Wi-Fi system allows for remote shooting, easy photo sharing; NFC a plus
Charging via USB can be convenient
Classic Sony features (HDR, Sweep Panorama) work well
Exposure compensation dial makes Auto ISO usable in manual mode
Microphone and headphone ports
Optional battery grip

Conclusion - Cons
JPEG quality disappointing compared to peers – crude sharpening, over-aggressive processing and occasional posterization
Autofocus can be hesitant, especially in low light; AF improves when assist lamp is turned off
Auto ISO tends to keep shutter speed at 1/60 sec, often resulting in blurry photos
Limited selection of FE lenses, which are expensive compared to competition
Tools for shooting with third party lenses need improvement
Longer-than-average startup times
Camera 'locks up' while buffer is clearing after continuous shooting
Overly sensitive eye sensor (also stays active when screen is tilted)
Lacks a built-in flash
Limited battery life
Exposure compensation and rear scroll wheel too easy to accidentally bumped
Menu arrangement poor and navigation a bit clunky (requires a lot of button-pressing)
No in-camera Raw conversion
No external charger included for rapid charging or keeping a spare battery topped-up
Included remote capture software lacks live preview

Overall conclusion
The digital photography world was set ablaze when Sony announced its Alpha 7 and 7R full-frame mirrorless cameras. It's the smallest and least expensive full-frame digital camera with interchangeable lenses, and one that supports nearly every 35mm lens ever made, thanks to the plethora of available adapters...
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: bg2014   
Дата:   11-12-17 14:04

Колеги, не се дразнете. Аз конфронтация не искам. Просто съм реалист.
Очаквах повече от ФФ Сони. Задоволявам се и с това. Надявам се много да си променя мнението и да открия всичко онова, което се опитваха ("безогледалните колеги") да вменяват във всяка тема за ДСЛР.
Снимам си с кеф. Снимките ми харесват. Скоро може и да кача тук за разнообразие (защото повечето се борят за точки...).
Относно срока - дори няма месец от получаването. Но това не ми пречи да опозная системата доста бързо. Имал съм достатъчно тела и нисък и висок клас.
Относно обективите - ако съм искал кроп щях да си взема кроп. Аз искам ФФ и очаквам обективи за ФФ. Има, но цената е люта и обезсмисля упражнението.
Прибързано написано - ДА. Очаквания, реализация - анализ. Лесно.
Новите Сони А9 и А7 III - цени? Просто темата търпи развитие в бъдеще.
(ако го имам, защото една лекарка ми каза: Вие нямате далечно бъдеще. Вие сте от днес за утре....)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Fifata   
Дата:   11-12-17 14:10

Ами кажи какъв обектив горе долу искаш? Аз ползвам 55-цата на Цайс, която е супер обектив. Цейс 16-35 също, която цената и е като на канонския на ф2.8, ама все пак тука размерите са от значение. Грам не ми харесва да взема А7 и да му сложа преходник + голям и тежък Л обектив на Канон примерно и то се обезмисля цялото нещо да ползваш малко тяло.
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: mugen   
Дата:   11-12-17 14:13

----



Публикацията е редактирана (11-12-17 15:24)
 Re: Та какво казвате за безогледалките...
Автор: Тед   
Дата:   11-12-17 14:26

Докато не пипна тяло лично или обектив .... нищо не взимам.
Ето на, искам да си купя Sony A7r III, никой го няма в наличност от познатите ми за 2-3 часа и няма да се поръча на дядо коледа.
Няма после пиша кви кусури съм открил.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена