Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: psiho91   
Дата:   12-12-17 00:07

Здравейте, надявам се това, което ще напиша по-долу не Ви се стори странно като питане, но и така да е, здраве да е! [smilie5]
През изминалата 2017-та година освен всичко, което снимах натам-насам започнах нещо, което не бях пробвал до сега, но и което исках отдавна да направя. Става въпрос за 365 photo project - всеки ден снимаш кадър, който отразява ежедневието ти, нещо, което те е впечатлило или просто...снимаш. Предполагам повечето от вас знаят за какво става на въпрос. Можете да видите почти приключилия ми проект тук: https://www.instagram.com/lyubomitkovphotography/
. И не, тази тема не е за да си рекламирам insta-профила, а просто Ви споделям проекта си, защото има връзка с въпроса ми към вас.
През 2018-та искам да стартирам нов фото проект, тъй като да снимаш нещо цяла година, да се стремиш към нещо постоянно, те учи на доста неща. Учи те да виждаш, да мислиш и тн и тн. Да, обаче ...365 кадъра за 365 дни ...тегаво е, хора, мноооого тегаво! [smilie5]. Затова реших през новата година да снимам веднъж или два пъти в седмицата, и то само с портретна насоченост. Слабостта ми е да снимам хора и искам да конкретизирам проекта си именно в това! И тук идва въпроса: Дайте идея какво и как бих могъл да снимам? Не бързайте да казвате - ако сам не знаеш какво да снимаш, ние ли да кажем! Да, така е, ще сте прави вероятно, и имам някаква бегла идея какво искам, нооо за момента не искам да я споменавам. Просто ми е необходимо вдъхновение, ако щеш...хрумване, идея. Ще съм благодарен на всеки отзовал се! [shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: fotograf123   
Дата:   12-12-17 00:17

[shtrak] [shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-17 00:20

Напоследък е модерно всички творчески идеи да се наричат проекти...

Даже и да нямаш формирани идеи пак проект спретваш.

Обаче ако използваш чужди идеи дали ще е твой този проект вече?!



Публикацията е редактирана (12-12-17 00:22)

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-17 02:54

Това, което виждам в инстаграм НЕ е подчинено на никаква "свързваща идея". Поне половината от снимките са директно за коша. Ясно е, че не може всеки ден да снимаш по един "шедьовър", ама чак пък толкова "едра цедка" не върви. По-добре е да има празни дни, отколкото просто "някаква снимка".
Идеите ("проектите") свързани с ежедневно или периодично снимане могат да имат смисъл, ако показват един или няколко процеса в развитие. Ако ще правиш "пътепис на времето" (обикновено пътеписите са занимават с пространството), то задължително трябва да създадеш усещане за изминалото време. Тогава промените в сниманите обекти, причинени от изминалото време, ще са видими без допълнителни обяснения (например свързващ текст, който експонира преживяванията на автора).
Ако идеята, заложена в серията снимки, няма как да се изрази чисто визуално, ще се наложи да прибегнеш до любимия "похват" на концептуалистите - текстови обяснения, които да вкарват снимките в общ "контекст". Когато няма как да разчиташ единствено на силата на изображението, та трябва да "впрегнеш" и словото в ролята на патерица.
И в двата случая не можеш да разчиташ, че някой ще ти подари готова идея, защото именно идеите са кът в днешно време, пък и по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: CDman   
Дата:   12-12-17 09:16

Всеки ден портрет ?

Снимай себе си (поне няма да се наложи да се убеждаваш)

Една и съща гледна точка, горе долу едно и също време - примерно сутрин докато пиеш кафе - едни и същи настройки на фотоапарата и после ГИФ с 365 кадъра ;)

Това е от мен.

Успех ![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-17 10:57

Преди време имах един "проект" - близо 3 седмици селфита, без да се бръсна [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: asahi   
Дата:   12-12-17 11:18

Ще реализирам кочина (Опасен чар).

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: nositel   
Дата:   12-12-17 11:38

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: deerstalker   
Дата:   12-12-17 11:41

хора без работа

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: Тед   
Дата:   12-12-17 12:42

Аз бих снимал тоалетни чинии - навсякъде и повсеместно. Страхотен проЕкт.

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: Kill-op   
Дата:   12-12-17 12:44

Фотодневник, снимаш но трябва и текст. Чрез него описваш какво те накара да снимаш дадена снимка и т.н.. А след година можеш да го издадеш като книга, ако е интересен. ;)

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: chukov   
Дата:   12-12-17 13:22

Ха хааааа, Людмиле, как ме разсмя. Припомни ми любима реплика от любим филм с любим актьор.

"Сега не се казва ще скова кочина, казва се ще реализирам кочина"

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: chukov   
Дата:   12-12-17 13:22

И съм на 100% съгласен с написаното от Ночев.
Все едно го писах аз [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-17 17:19

Да,добре го е написал Ночев.

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: kvakioh   
Дата:   12-12-17 19:51

Аз не видях проект...

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: Giorgio.K   
Дата:   12-12-17 22:41

Излез на улицата и снимай 100 портрета на непознати, с тяхно разрешение, разбира се и кратко описание какви са, какво правят и т.н. Идеята не е моя, нито е нова - виждал съм подобни проекти из фото-сайтовете и има интересни колекции. Според мен в България такова снимане си е немалко предизвикателство.

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: metodiev_martin   
Дата:   13-12-17 00:25

Автор: Тед
Дата: 12-12-17 12:42

Аз бих снимал тоалетни чинии - навсякъде и повсеместно. Страхотен проЕкт.

ЗА да е по АРТ и да си личи участието на индивида в проекта, може да заложиш на "пълни тоалетни чинии".
Иначе благодарим на автора за авторекламата, която той не иска да прави с профила си в инстаграм, но определено човек трябва да бъде по-критичен към личното си творчество

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: colorphoto   
Дата:   13-12-17 01:54

От малкото идеи,които му дават тук ,две са наивни /да снимал и да описвал/ и само една е наистина свежа - тази на Тед за тоалетните чинии.

Обаче пълни трудно ще наснима - че си преливат повечето хора и ще му се наложи сам да ги пълни,което пък ще доведе до досадно повтаряне на взията на кадрите и провал на художествения замисъл на проекта.

Трудна е реализацията на проекти брат,трудна!



Публикацията е редактирана (13-12-17 02:00)

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: CDman   
Дата:   13-12-17 13:27

Защо тоалетни чинии ? По улиците и в парковете има достатъчно подобен арт-матрял [smilie5]

Задачата на зрителя ще е да познае кой "матрял" от какво е оставен. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: chukov   
Дата:   13-12-17 14:04

Като каза за парковете:

Вървят две баби из парка и забелязват изхвърлен употребяван презерватив.
Едната казва:
- Еееей, срама нямат.
Другата се навежда, взема презерватива, изсмуква го звучно и добавя:
- ... и най-хубавото изхвърлят


[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: Giorgio.K   
Дата:   13-12-17 16:18

... мдаа, няма тема която да не осерете в този форум - не случайно само снимане на лайна ви е в главите [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: nsirakov   
Дата:   13-12-17 16:21

ето ти проект..

да снимаш невидимото...
365 пъти в годината излизаш на фотолов... без фотоапарат... опитваш се да намериш най-хубавият си кадър... композираш го в главата си, настройваш цветовете и контрста в съзнанието си и т.н.

След 365 дни сядаш и мислиш..къде кога и как... и го реализираш тогава

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-12-17 05:19

Няма как да заснемеш невидимото. Законите на физиката все още важат.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: 2018-та - Идея за фотопроект?!
Автор: nsirakov   
Дата:   14-12-17 09:09

аз го правя всеки ден :)

това ми е работата...

но в случая се изказах метафорично, жалко, че не си успял да ме разбереш...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »