Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: nemesys   
Дата:   04-11-17 16:01

Здравейте, решил съм да сменя сегашния монитор и предвид изискванията ми съм се насочил към този модел. Ще се ползва за интернет и видео както и обработка на снимки и игри. Ясно е че за тези пари няма как да става за всичко, но предвид че нямам претенции да е по-бърз от 60Hz и 5ms за игри както и не се занимавам професионално с фото обработка търся бюджетно компромисно решение. Изискванията са да е 27" , 1440p и да вади хубави цветове. Този BenQ на който съм се спрял го водят 100% sRGB
79.1% Adobe RGB както и 8 bit color (10 bit via FRC). На хартия поне изглежда добре бонус че е 4ms. Та някой дали го е ползвал да сподели мнение или да предложите друг отговарящ на тези параметри.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: nemesys   
Дата:   04-11-17 16:06

Забравих да спомена бюджета е 600лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-11-17 20:33

Не бих си купил монитор на Бенк, защото са куча марка, па макар и нов.Помисли за нещо по-истинско втора ръка и не забравяй за шим-а.
Например нещо такова: monitor

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: hotsnail   
Дата:   04-11-17 20:59

GOSPODIN малко от малко се запознайте с предлагането на монитори преди да наливате акъл....BENQ в момента предлагат доста добри неща на поносими пари. Алтернатива са им само DELL. A май и двете марки се правят от BENQ...

Самсунг поне в класа до към 5000 лева нямат много интересни монитори за гледане и обработка на снимки или поне ДЕЛ и BENQ имат значително по-добри неща на сходни пари.

ПРи мониторите за игри и т.н. може да е друго положението, но за снимки BENQ са евтина алтернатива на EIZO, NEC и т.н. Напоследък във фотографските сайтове и форуми доста се обсъжда тая марка монитори и общо взето са силно позитивни отзивите.

Аз гледам малко по-друг клас и не мога да дам отзиви за тоя конкретен модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: lord_kik   
Дата:   04-11-17 21:56

Почти Всички матрици се правят в три завода Samsung ,LG,AU Optronics.Benq е с АУ оптроникс матрица,в момента съм с Benq BL2711U и мога да кажа че не отстъпва по нищо,имал съм Nec Reference и имам голяма база за сравнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: GOSPODIN   
Дата:   04-11-17 22:06

hotsnail , няма евтини алтернативи, защото евтино и хубаво има само в приказките от 1001 нощ.[smile] Дадох само пример, а не че Гнусмас са много добри, но все пак като нов е струвал 2000лв. , а не 500-600. Нека човека сам си прецени, но за монитор не трябва да се пестят пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за BenQ GW2765HT или препоръка за подобен
Автор: sibirska   
Дата:   06-11-17 15:34

BenQ са доста добри. Имах техен монитор преди 15 години. Това че някой не ги е чувал не значи че са лоши.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »