Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Не мога да пусна обява.
Автор: Fender68   
Дата:   19-01-17 17:42

Не ми е за пръв път да пускам обява но този път все някакви грешки дава, слага снимки които не са мой и накрая нищо не публикува..

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: victory13   
Дата:   19-01-17 17:44

Днеска е ден за култура [cool] ... не за обяви [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: Fender68   
Дата:   19-01-17 18:25

Благодаря за помоща

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: lmitov   
Дата:   19-01-17 18:53

Днес алармирах админите за хаоса, който цари в базара и може това да е причината. Вероятно се прави нещо по сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: lamerko   
Дата:   19-01-17 18:54

Явно правят нещо - само като дам "нова обява" формата се зарежда с някакви снимки, вероятно от други обяви :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: Fender68   
Дата:   19-01-17 19:13

Благодаря за отговора!

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: Admin   
Дата:   20-01-17 00:08

Здравейте,

предполагаме, че вече би трябвало да работи и да няма този проблем.
Моля опитайте.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: Fender68   
Дата:   20-01-17 06:22

Здравейте,

работи.

Даже ми пусна една обява два пъти и сега не мога да си пусна третата заради ограничението. И между другото имате граматична грешка в съобщението за ограничение на обявите. Пише се и се изговаря - "ДостигнаЛ сте..." а не "ДостигналИ" сте. Учтивата форма не отменя единственото и множественото число.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: Zdram   
Дата:   20-01-17 06:53

Fender68, точно това, което смятате за правилно, не е. Можете да проверите.

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: m.djorov   
Дата:   20-01-17 07:50

И ако публикуващия обява е жена? :)

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: Fender68   
Дата:   20-01-17 08:13

Проверих :
"- Господине, Вие ми изглеждате уморен."
или
"- Господине, Вие ми изглеждате уморени."

"Ето и мнението на И. Харалампиев, който обяснява причините за съпротивата срещу правилото и прогнозира бъдещето му: “Това изкуствено и непоследователно правило е създавало и създава големи затруднения в речевата практика, тъй като влиза в противоречие с езиковото съзнание, което не може да проумее защо в едни и същи синтактични условия миналото деятелно причастие например трябва да бъде в множествено число, а миналото страдателно – в единствено, срв. Вие, господине, ми изглеждате настинали, но Вие, господине, ми изглеждате уморен… В такива условия е напълно закономерно езикът да се стреми да възстанови системността, като подчини и миналото деятелно причастие на преобладаващата употреба на единствено число на имената, местоименията и причастията в учтивата форма на множественото число… Очевидно е, че употреби като Вие сте прочел, Вие сте взела и др. в бъдеще ще се утвърдят напълно и това ще наложи промяна на книжовноезиковото правило”

Отговори на това съобщение
 Re: Не мога да пусна обява.
Автор: chrisnoch   
Дата:   20-01-17 14:52

Fender68,
Нещо не си разбрал!
В учтивата форма миналите деятелни причастия (завършват на "л") са винаги в множествено число (завършили, присъствали, направили и т.н.). Тази граматична норма е различна за миналите страдателни причастия (завършват на "т" или "н") - те се съгласуват по род с лицето, към което се обръщаме (обучена, очарован, развълнувано и т.н.).
Дилемата, която си дал за пример:
"- Господине, Вие ми изглеждате уморен."
или
"- Господине, Вие ми изглеждате уморени."

не съществува в българския книжовен език! Това би означавало усложняване на нормата, а не опростяване, към каквото ативните потребители на езика се стремят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »