Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 за деактивираните потребители
Автор: мара   
Дата:   29-11-16 10:33

имам едно съвсем техническо питане:

някой е деактивиран. хубуу. да кажем, че има причина.
защо трябва да изчезнат всички негови мнения?
така купища теми, в които той е участвал стават меко казано странни.
няма да обсъждам за загубата на фонд "снимки".
има достатъчно крехкодушевни потребители, които сами си трият снимките в знак на...бе в знак на нещо непонятно за мен.

на тва отгоре, м/у тия имам и любими автори! ама не за тях става дума.

няма ли начин постовете на деактивирания, ако те самите не подлежат на цензура(щото тука не е да няма цензура!), просто да се запазват във форума?
 Re: за деактивираните потребители
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-11-16 11:23

Автор: мара
Дата: 29-11-16 10:33

..някой е деактивиран. хубуу. да кажем, че има причина.
защо трябва да изчезнат всички негови мнения?..


...това е , понеже не могат да му набият главата на кол...и така...като частичен заместител...[smilie3]

 Re: за деактивираните потребители
Автор: OIM   
Дата:   29-11-16 11:30

За да го баннат , най вероятно е писал разни глупости
Защо да продължават да стоят глупостите му на сайта ?

 Re: за деактивираните потребители
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 11:30

Маро, как се променя историята [smilie5]

В 1984 си беше казано добре - първо човека, после думите.
А назидателният елемент с изтритите постове е инструмент.

НЕ коментирам за добро или лошо - който вярва, че е за добро няма да си смени позицията от моето мнение.

В края на краищата, голяма работа, че някой е деактивиран от фото-форум, хората умират( биват деактивирани крайно) за нищо.

Честит първи сняг, лъсвай кубинките и впрягай някого с лопатата за сняг [smilie7] [smilie24]

 Re: за деактивираните потребители
Автор: samurai2   
Дата:   29-11-16 11:34

Бих предложил да се направи една амнистия [smile] всички които са баннати да им се върнат правата.Все пак до колкото разбирам в една друга тема собствениците на ФФ са нови. Коледа идва нека бъдем по добри и да се направи едно добро дело.[beer] Никой не е безгрешен.
 Re: за деактивираните потребители
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 11:38

Да бе, никаква амнистия. Даже имената им да се изпишат под знак с кръстосани кости и череп на първа страница. В червено и с болд [smilie18] [smilie5] [smilie5]

 Re: за деактивираните потребители
Автор: samurai2   
Дата:   29-11-16 11:46

[smile]
 Re: за деактивираните потребители
Автор: мара   
Дата:   29-11-16 11:48

начи говоренето на глупости е изконно човешко право.
допускам, че некои от писалите ако само малко беха помислили, нямаше да напишат тва, което са написали [smilie5] [smilie18]

не казах БАННАТИ - първо!
казах деактивидани.
просто видях, че някакъв човек - по ника имам някакъв спомен за добри снимки, ма как да проверя?! - е помолил по някаква причина да му затрият профила.

после, деактивирания - поради собствен мерак, поради бан, няма значение поради що - мое да се превърне в ДЕАКТИВИРАН/неактивен. но постовете му да останат.
аз лично се сещам за бая хора, чиито думи има защо да седят. а и за други - чиито думи може да са всякакви, но са част от историята на тоя форум - за добро или за лошо. той мато го каза.
неговите думи като "мататаупа" също вероятно ги няма.
никой не може да отвори историята на тоя форум и да открие тема, която да е поня малко ясна, защото в годините толкова много хора по разни причини са били ДЕАКТИВИРАНИ. част от тях - от най-добрите и най-интересните като автори. само ще спомена КРИСТАЛ
антиутопия, а?
и никаква амнистия не може да помогне, щото на ората им е през оная работа вече...
 Re: за деактивираните потребители
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 11:50

Последното изречение на мара +1[smilie24]
 Re: за деактивираните потребители
Автор: baraba   
Дата:   29-11-16 11:59

Мара да бъде изгорена публично на кладата
 Re: за деактивираните потребители
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-11-16 11:59

..друг пример:...води се дискусия по технически въпроси...
...обсъжда се интересен въпрос от хора с опит и познания...
..четеш , четеш и изведнъж - празно ,празно , празно....
..и не можеш да разбереш , ко станало накрая..[smilie22]
 Re: за деактивираните потребители
Автор: chukov   
Дата:   29-11-16 12:01

Всъщност кои са новите собственици на форума? Знае ли някой?
 Re: за деактивираните потребители
Автор: CatandGoddess   
Дата:   29-11-16 12:03

Пеевски [smilie8]

 Re: за деактивираните потребители
Автор: шдфдшд   
Дата:   29-11-16 12:06

..на старите им знаех границите на търпимост , долу-горе...
..сега новите трябва да ги изучаваме наново , по метода проба-грешка [smilie5] ..
 Re: за деактивираните потребители
Автор: e-mil   
Дата:   29-11-16 12:09

Автор: OIM
Дата: 29-11-16 11:30
"За да го баннат , най вероятно е писал разни глупости
Защо да продължават да стоят глупостите му на сайта ?"


Има полезен опит от други строго контролирани форуми. Глупостите може да се модерират. Примерно hardware.bg е един от най-строго модерираните специализирани форуми. Там модерират дори темата за вицове в раздела за общи приказки. Админът може да се намесва, да трие конкретни заяждания, да банва, но никога не трият всички мнения заедно с потребителя. Особено пък в специализираните раздели на форума, където хората търсят помощ. Даже и цените в старите обяви е забранено да се трият. Просто защото се губи смисъла от форума.

Пък и рядко някой пише само глупости или се заяжда. В момента тук има много бивши полезни теми, които вече не са полезни, защото 1/3 от мненията липсват. Което поражда същите теми по същите въпроси. Е, как да му кажеш: "Ползвай търсачката!" след като от предните дискусии са останали откъслечни мнения?

 Re: за деактивираните потребители
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 12:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за деактивираните потребители
Автор: asahi   
Дата:   29-11-16 12:24

Изтриването на мнения на потребители, допринесли с присъствието си за развитието на форума, е загуба за самия форум. Загуба на интелектуални активи, да го кажа по-научно.
 Re: за деактивираните потребители
Автор: Admin   
Дата:   29-11-16 12:29

Здравей Мара,

за да се внесе малко яснота ще отговорим на така поставената тема [smile]

1. Кристал не е бил банван. Той си изтри снимките от сайта. Каза, че аудиторията тук е ниско ниво за него и ще си направи собствен сайт с по-елитна аудитория. След това поиска и да му се деактивира профила. Справка показва, че наскоро си е регистрирал два нови профила тук, но ги държи без снимки.

2. Защо изчезва информацията при деактивиране. Възможните сценарии са два. И двата имат решение, ще го напишем под сценария.

2.1. Особено нощно време някой се почерпва подобаващо и започва да "твори" по сайта и да пише "хубави" неща по форума или в коментари. Според нас при деактивиране трябва всичко да се почисти автоматично. Това лесно и бързо триене бързо демотивира създаването на нови профили веднага след първия.
Решение: Ако ти, Мара, поемеш ангажимент да ти дадем админ права и когато нощно време има проблем да ти се обадим да изтриеш избирателно само нещата, които трябва да бъдат изтрити, останалите ги запазваш.

2.2. изтриване на автор - случва се някой автор или популярен профил да започне да обижда, пише заядливи коментари или теми. Обикновено от Админ му пишем и го молим за повече колегиалност или разбиране. След 10-я път можем и да му блокираме писането. Тогава той си изтрива снимките и иска да бъде деактивиран и нищо от него да не остава на сайта.
Дори и в случай, че Админ деактивира някой по каквато и да е причина, оставането на авторско съдържание от този човек е немислимо, защото самия той започва да търси начин това съдържание да изчезне.
Решение: Пак, Мара, да поеме общуването и договорките кое съдържание да бъде изтрито и кое запазено.


Много от правилата и процедурите на сайта не са случайно измислени, а са еволюирали с времето.
Молим за предложения като процедури и правила да пишете на оставения имейл за контакти или на лично съобщение на Админ, защото форума не е удобно и подходящо място за тези решения.

Поздрави
 Re: за деактивираните потребители
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 12:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: за деактивираните потребители
Автор: samurai2   
Дата:   29-11-16 12:32

Admin[smilie24]
 Re: за деактивираните потребители
Автор: Sauron69   
Дата:   29-11-16 12:39

Не разбрахме и кои са новите собственици на форума [smilie8]
 Re: за деактивираните потребители
Автор: мара   
Дата:   29-11-16 12:41

нямам представа кой пише от ADMIN :)
аз мога да бъда админ, ако приемете моите условия - хич няма и да влизам, още по-малко - ще модерирам [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

мисля, че бях доста ясна горе ЗАЩО не бива да се трият мненията на потребителите. видях, че има доста хора, дето са разбрали.
ако някой има желание - може да ги модерира. аз не бих.
всеки може да бъде украсен със собствените си постове [smilie5]

бях ясна, но все пак ще повторя - кой какво защо е трил, кой и кого и защо е банвал е извън сферата ми на любопитствео в случая.
единственото, което за мен е важно - да не изчезват думите на ДЕАКТИВИРАНИТЕ потребители. включително - на самоизтрилите се - ако им стиска - да вървят и сами да си ги трият. от наблюдение знам, че има и подобни...няма да категоризорам. сигур ще се разпознае бая народ.
 Re: за деактивираните потребители
Автор: bg2014   
Дата:   29-11-16 12:59

Едно единствено правило ще промени облика на този форум.
Никой НЯМА ПРАВО да обижда друг колега!!!
Ако това е правило номер 1, то тогава всичко си идва на мястото.
1.Старите или ще дават съвети с добрите си сърца или ще мълчат, наказвайки младите да трупат опит от собствените си грешки.
2. Младите или ще слушат съвети на професионалистите и тихо ще се опиват да ги осъзнаят ИЛИ ще си мълчат и кротко ще трупат опит с много часове гледане и четене.
И едните и другите ще се възпитат на търпимост едни към други, и на въздържание от обиди и празни приказки.
Най-доброто за всяко общество е да се общува на уважително ниво.
А уважение с припирни и обиди не се трупа.
Нали когато някой влиза тук се съгласява с условията на сайта.
Защо тогава поставя други условия при напускането му?
Това не е ли "да не си държи на думата", на договора?
Човек трябва да има достойнство и когато пише нещо да знае, че това остава и след неговото напускане. Иначе всеки може да си пише глупости и после да си ги изтрие. Това ще върне ли обидата към колегите?
Трябва глупостите на авторите да не се трият за да се виждат и след него.....
Но кой съм аз да си казвам мнението и да създавам нови правила?
Рейтингова система тук не става, защото се вижда по снимките, че "слаби" снимки имат много висок рейтинг. Така ще стане и с авторите. Затова само забраната на обиди към колеги е решението.



Публикацията е редактирана (29-11-16 13:11)
 Re: за деактивираните потребители
Автор: victory13   
Дата:   29-11-16 13:02

Админ е попроменил изказа си...[smilie8]
 Re: за деактивираните потребители
Автор: Nikolas666   
Дата:   29-11-16 13:06

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена