Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: cvetanov95   
Дата:   12-07-16 22:35

Моля, модераторите да ме извинят, ако темата не е за форумът и да я изтрият, ако преценят за необходимо.

Накратко. Този понеделник ми е изпита по теория пред ДАИ. Днес си купих "Интерактивно учебно помагало за кандидат-шофьори. Започнах да го чета и когато решавах една листовка в официалният сайт Автоизпит се натъкнах на несъответствие между това, което се пише в правилата за движение по пътищата и един от въпросите в листовката. Прикачвам снимки.

От учебникът:

http://prikachi.com/images/775/8833775g.jpg



http://prikachi.com/images/838/8833838o.jpg



От сайта:

http://prikachi.com/images/838/8833838o.jpg

http://prikachi.com/images/774/8833774u.png


Наистина ли има грешка или аз не съм доразбрал нещо?!
Благодаря, фото съфорумци :)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: cvetanov95   
Дата:   12-07-16 22:36

Извинявам се за грешката.

Снимка от сайта:
http://prikachi.com/images/845/8833845g.jpg




Публикацията е редактирана (12-07-16 22:37)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: cvetanov95   
Дата:   12-07-16 22:37


http://prikachi.com/images/845/8833845g.jpg

 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-16 22:40

По принцип при кръгово кръстовище ако не е оказано друго, тия които вече са в него и отстояват отляво са с предимство. Не знам защо на интерактивното ти помагало го дават така - за мен червения си е с предимство (карам червен Нисан [smilie18] )
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: sveto92   
Дата:   12-07-16 22:45

И къде е несъответствието, щото аз не виждам такова? Огледай малко по-внимателно знаците и си припомни и "правило на дясностоящия" . Но , 10 пъти погледнах , да не би да недовиждам ... ама картинката е 1 към 1 с тази от теста :)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: MarinY   
Дата:   12-07-16 22:49

При кръгово кръстовище няма "десностоящ". Предимството е на този, който е в кръстовището. Това е правило в цял свят и не се тълкува.
[beer]
П.П. "Българските варианти" да слагаш знаци навсякъде, просто причиняват объркване и катастрофи.



Публикацията е редактирана (12-07-16 22:50)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-16 22:49

Ела в Шумен - всички кръгови са на принципа на левия. И става доста забавно с тия, дето четат правилника :)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: MarinY   
Дата:   12-07-16 22:51

Няма принцип на левия. Има влязъл и навлизащ в кръговото.
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: rimohit   
Дата:   12-07-16 22:53

При кръгово кръстовище , ако имаш знак за предимство важи той . Тук в БГ ако няма знак за предимство , важеше до скоро правилото за дясностоящия. Дебатираше се да се променя закона и при липса на знак за предимство то да бъде на движещия се в кръга (както е по света ) Не съм сигурен дали го приеха обаче. Прегледах закона (доста набързо) и не открих поправка. Попитай инструктора си за най-сигурно!
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: MarinY   
Дата:   12-07-16 22:54

Тук, скритата уловка е, може би в показаното разделено движение направо и двупосочно в напречната посока. Т.е. може би единият път е "по-главен". Но при кръгово идеята е, че няма "главни".
Правилното е, че при "кръгово, не трябва да има знаци или те да са само триъгълникът, че навлизаш в кръстовище без предимство.



Публикацията е редактирана (12-07-16 22:57)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-16 22:55

maps

завърти на всички входове на кръстовището и обмисли знаците... и ще осъзнаеш, че тия, които са вътре и са отляво ВИНАГИ са с предимство, без значение от кой вход влизат. От 4 или 5 кръгови в този град - всички са така. Всъщност на много места съм го забелязал това "обръщане" - практически навсякъде, без София, където всъшност избягвам да посещавам (а и нямам работа) :)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: alex070707   
Дата:   12-07-16 22:57

Това да не е някоя нова промяна в закона? Винаги съм знаел, че тези, които са вече в кръговото, са с предимство.
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-16 22:59

От 20 години съм шофьор - правилника сега няма почти нищо общо с тогавашния... на човек със стаж и малко разум да не се прави на състезател му трябват 6-7 знака общо взето - другото си идва отсаме :)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: MarinY   
Дата:   12-07-16 23:00

Стига с това "предимство на левия". Обърквате хората с неотмененото правило за десния.
В кръгово това не важи. Има "влязъл и навлизащ".
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: БОБИ-ЛЪВЧЕТО   
Дата:   12-07-16 23:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: ceco   
Дата:   12-07-16 23:03

Няма никакво противоречие - жълтият е с предимство като дясностоящ по отношение на червения, в случая кръстовището е нерегулирано (липсва знак "Пресичане на път с предимство"). Ако го имаше, както е на дясната картинка от учебника, тогава жълтият трябва да даде предимство на червения.
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: Twingo   
Дата:   12-07-16 23:06

И аз забелязах това и е наистина странно, но когато го няма знакът за навлизане в кръстовище без предимство, навлизащия е с предимство. Едва ли има такова кръгово в България, така че си свиркай [beer]



Публикацията е редактирана (12-07-16 23:07)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: lamerko   
Дата:   12-07-16 23:06

ceco: по мое време обаче тия, кито бяха вътре в кръгово си имаха предимството без значение от знаците. Може и да са го променили, но за мен тази ситуация не е правилна, да не говорим, че е предпоставка за сериозни задръствания на цялото кръстовище :)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: i_v   
Дата:   12-07-16 23:09

При нерегулирано кръстовище важи правилото на дясно стоящият, кръговото кръстовище не прави изключение.
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: MarinY   
Дата:   12-07-16 23:09

Цецо, но има знак "кръгово", което те поставя в положение - навлизащ без предимство.

Класически пример за ситуация, измислена за да избереш "правилния" нарушител, който ще даде повече. [smilie3]

Защо говорите за нерегулирано кръстовище, след като има знак "кръгово"?



Публикацията е редактирана (12-07-16 23:11)
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: i_v   
Дата:   12-07-16 23:18

Знака за кръгово ти оказва в каква посока да се въртиш(да не вземеш да се врътнеш на обратно), не регулира предимството в кръстовището.
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: jingov   
Дата:   12-07-16 23:20

Ако няма знак, да грешката е вярна/току що проверих/ демек ако няма знак/№1/ се приема, че дясностоящият или автомобила извън кУлелото е с предимство . Да тъпо е , но явно не са приели промените и поне не са отразени. Голяма бъркотия и в този закон .

 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: d.s   
Дата:   12-07-16 23:21

Бьг няма, по-скоро учебника е грешен. Аз наскоро взех изпита и правилото си е че който е в крьговото е с предимство. Не знам какви учбници четете, но и логиката е така. То дефакто всеки ти излиза отдясно на крьговото, демек този който се вьрти кога ще излезе [smilie10] [smilie18]
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: alex070707   
Дата:   12-07-16 23:22

Такам, след справка с приятели, помагало и ЗДП....това си е нерегулирано кръстовище и навлизащият е с предимство ако липсва знак. Такова кръгово е имало единствено на Руски Паметник в София преди ремонта, понастоящем никой не можа да ми даде пример за друго такова кръгово. [cool]
 Re: Въпрос към шофьорите - бъг в законът за движението по пътищата.
Автор: i_v   
Дата:   12-07-16 23:24

Това всъщност мисля, че винаги си е било така. За да няма инциденти и близки срещи [smilie18] обикновено винаги ги регулират(дори, когато в кръговото си без предимство).

П.П.
Като гледам, ако направят листовки на 10 години, движението по пътищата доста ще олекне [smilie5]



Публикацията е редактирана (12-07-16 23:27)
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.