Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   08-06-16 12:31

Институт "Конфуций" - София набира авторски снимки, правени от българи в Китай, за участие във фотоизложба "Китай в очите на българина" - краен срок на изпращане е 10-ти юни. Фотоизложбата ще се открие на 20-и юни във фоайето на сградата на Институт "Конфуций" в София като част от мероприятието "Седмица на Институт Конфуций".

Снимките трябва да са качествени и подходящи за печат 50х70 см или 70х100 см.

Изпращайте снимките си на електронен адрес: cinssofia@gmail.com

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: realnoncho   
Дата:   08-06-16 19:04

Набират качествени авторски снимки, подходящи за голям печат...

Аз да взема да пробвам така да набера някой качествен фотоапарат с 2-3 обектива(и те качествени). Може да са направени и от китайци в Китай [beer]
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: GZS   
Дата:   09-06-16 00:44

@realnoncho
Ейй Българска му работа - навсякъде се търси сметката...[smilie23]



Публикацията е редактирана (09-06-16 00:51)
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: realnoncho   
Дата:   09-06-16 08:06

Чакай сега, това никак не звучи като благотворителна инициатива, особено с изискванията за качество [smilie25] Това си е жива реклама, за която се плаща, иначе китайската работа ще се окаже по-българска.
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-06-16 17:23

Даниела, благодаря за темата. Беше ми полезна и се възползвах от възможността да участвам. Имам две снимки в изложбата, която се откри вчера. Има и доста добри попадения на нея.
[shtrak]
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   21-06-16 20:06

Радвам се, пратиха ми всички снимки от изложбата и ми е много интересно кои са твоите [smile]

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: AndreyIst   
Дата:   21-06-16 20:33

о хо хо, ми то си пише, макар и едната да са я кропнали по доста неудачен начин, с който не бих се съгласил ...
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: roburt48   
Дата:   22-06-16 02:04

А дали някога ще видим изложба "България в очите на китаеца" ??
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   22-06-16 06:40

Може, ако ни поканят на такава изложба в Китай[smile]


Между другото те са вече навсякъде и са едни от най-любопитните туристи.

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   22-06-16 06:41

Изложбата е в залата на институт "Конфуций" - снимките наистина са много добри, заслужава си да се видят[smile]

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: e-mil   
Дата:   22-06-16 10:31

Автор: GZS
Дата: 09-06-16 00:44
"@realnoncho
Ейй Българска му работа - навсякъде се търси сметката...[smilie23]"


Автор: AndreyIst
Дата: 21-06-16 20:33
"... едната са я кропнали по доста неудачен начин, с който не бих се съгласил ..."


Оказа се, че Нончо е прав. Набрали са снимки не за да правят изложба на авторски фотографии, а за реклама. Иначе няма как да се обясни намесата в авторството.
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: nyamago   
Дата:   22-06-16 14:02

Кой е "Институт Конфуций" и какво прави? Има ли търговска дейност, или е с идеална цел? Понеже се спомена 'реклама' - от какво изкарва пари институтът и как фотографиите биха помогнали на това?

Не, няма да отида на Гугъл за отговорите, не ме пращайте там. Всъщност не ме интересува. Би трябвало да са го проверили онези, които виждат в проявата ограбване на авторски права. Може би са. (го проверили). Може и да са прави - но е добре да има яснота на каква основа се правят подобни твъдения.

Иначе - поздравления на участниците! [smilie24]

[shtrak]
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   22-06-16 14:53

Институти "Конфуций" има в цял свят, за дейността им китайците отпускат много средства - всичко, което се организира е напълно безплатно за зрителя, ако тази и миналата година сте пропуснала седмицата на китайското кино - с вход безплатен - има защо да съжалявате [smilie3] [smilie3]

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: e-mil   
Дата:   22-06-16 15:48

Автор: nyamago
Дата: 22-06-16 14:02
"Понеже се спомена 'реклама' - от какво изкарва пари институтът и как фотографиите биха помогнали на това?

Би трябвало да са го проверили онези, които виждат в проявата ограбване на авторски права... но е добре да има яснота на каква основа се правят подобни твъдения.


На каква основа? Че малко ли информация има в тази тема?
При положение, че във форума ежемесечно се говори за авторски права би трябвало да имаш поне обща яснота какво горе-долу представляват. А като човек от бизнеса би трябвало малко повече да си наясно какво е реклама. [smilie11]

Първо, са разпространили копия от творбите без знанието на авторите.
Автор: тьма
Дата: 21-06-16 20:06
"... пратиха ми всички снимки от изложбата ..."

Което Андрей явно не знаеше и се изненада. Това е вид имуществено право и изключително само от автора зависи да го разреши.

Второ, променили са най-малко една творба без знанието на автора. Не разбирам защо трябва пак да го цитирам, ама айде да ти е по-лесно:
Автор: AndreyIst
Дата: 21-06-16 20:33
"... едната са я кропнали по доста неудачен начин, с който не бих се съгласил ..."

Това пък е неимуществено право и пак само авторът може да го разреши. На Андрей едва ли му дреме много, но това не променя факта, че организаторите са нарушили авторски права без да питат.

Рекламата
не е само на стоки, услуги и идеи. Реклама е всяко нещо, което промотира съобщението на някой субект и заплатено от него. Тя цели да повиши клиентелата или одобрението към марка или продукт. В случая на китайската държава, която плаща за нея, както беше добра да ни осведоми тьма.
Автор: тьма
Дата: 22-06-16 14:53
"Институти "Конфуций" има в цял свят, за дейността им китайците отпускат много средства..."

Разбира се, можеше и да не ни казва - това очевадно е културен институт, каквито има почти всяка държава в чужбина - в София има чешки, полски, испански и т.н. Ние пък имаме в Лондон, Рим, Берлин и т.н. И много ясно, че държавите плащат за това, точно както плащат за представяне на туристически и промишлени изложби, за туристическо лого, за клипове по Дискавъри и прочие активности.
Да, дейността на институтите не е директна реклама на продукт, а е по-скоро ПР. Но понеже никой в света не знае какво точно е ПР мисля, че спокойно можем да го наричаме реклама. Още повече дефиницията за реклама в наши дни е по-обща и както казах може да не се цели покупка, а публично одобрение. Тя няма пряк търговски резултат, но е още един съобщителен канал, който носи бъдещи ползи. Съобщението е: "Вижте колко красива страна! Елате като туристи! Елате да правим бизнес! Не мрънкайте много, като разположим изтребители на архипелага Парацелз! Китайците са мирни и добри хора..." и т.н.
В случая няма голямо значение, че там има еднопартийна диктатура, която потъпква граждански права, защото съобщенията на всички държави си приличат.

Сега стана ли ясна основата?

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: realnoncho   
Дата:   22-06-16 16:01

На мен от началото ми изглежда доста ясно, затова бях писал.

Усвояват се едни пари за правене на изложба(никой не може да ме убеди, че не отиват пари там), като набират безплатни качествени снимки подходящи за голям печат и парите се разделят някъде между отговарящите за това. Поне при повечето такива случаи се опитват да замажат очите на авторите с някоя друга награда. Случаят за мен е по-нагъл от свалена снимка 800х600 от нета, за каквито скачаме тук във форума.

Да не говорим, че си позволяват кропове - никакво уважение към авторите.



Публикацията е редактирана (22-06-16 16:03)
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   22-06-16 16:11

Много празни приказки вместо да отидете да се насладите на снимките на фотографите, които са си ги предоставили по свое желание.

 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: e-mil   
Дата:   22-06-16 16:41

Автор: тьма
Дата: 22-06-16 16:11
"Много празни приказки вместо да отидете да се насладите на снимките на фотографите, които са си ги предоставили по свое желание."


Ако законните права на автора за теб са празни приказки няма никаква надежда да поумнееш някога.
 Re: фотоизложба "Китай в очите на българина"
Автор: тьма   
Дата:   22-06-16 17:58

Ок, умнико [beer]

 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.