Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - форум: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: milenivanov   
Дата:   08-06-16 17:36

Звравей те,
Искам да купя нов професионален фотоапарат.
До 2000 лв.
Разглеждах много, но нямам познания в тая сфера.
Благодаря предварително [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: alex070707   
Дата:   08-06-16 17:39

Защо ти е? Какво значи "професионален"? Какво ще снимаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: milenivanov   
Дата:   08-06-16 17:45

Като хоби [shtrak] !
Ми пейзажи , природа , жовотни нещо унивесално да се каже ( D-SLR)
Искам снимките да са качествени с ярки детайли ....



Публикацията е редактирана (08-06-16 17:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: alex070707   
Дата:   08-06-16 18:00

Апаратът сам снимки не прави, независимо колко "професионален" е.
Прочети малко за фотографията като цяло, поинтересувай се, пък от техниката си вземи нещо от ниския клас с 2-та китови (18-55, 55-200) и ако толкова снимаш пейзажи нещо като 10-18/10-22 (не знам каква е никонската алтернатива). Запиши един курс по фотография и останалите пари ги пази за по-нататък.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   08-06-16 18:11

За 2000 лева само някоя професионална антика може да вземеш, и то без обектив... ама що ли си мисля, че проблема е в думичката "професионален", която напоследък е синоним на на "ДСЛР" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: test1011   
Дата:   08-06-16 18:30

lamerko, за 2 000 лева може да си вземе едно 6Д например като твойто .. Много лошо си сипваш сам хаха за 300 може да си вземе 1100д което беше първото ми тяло и за начинаещ не мисля, че по-висок клас ще свърши работа.
Препоръчвам едно 50д със тамрон 17-50 и останалите пари да си ги запази за разходи като гориво и да ги инвестира в 1-2 workshopa не лекции а практически занятия , филтри статив раница батерии карти памет

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   08-06-16 18:35

Съгласен са 6Д-то, но пак ще е без "капачка". Но най-вече това си е любителско тяло, а не професионален клас :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   08-06-16 18:35

към пейзажи, природа, животни, трябваше да добавиш и портрети и интериор и щеше да е далеч по-лесен изборът на "универсален" DSLR. :)
Съвет от мен - задръж си парите и ги дай за нещо много по-смислено, направи си една екскурзия например. Снимай с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: burningice   
Дата:   08-06-16 18:43

6Dто е много добра машина, но не се вписва в условието на темата.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   08-06-16 18:51

За 2000 лв спокойно може да се вземе D7100 с 18-140VR или 18-105VR, и има шанс да му излезе безплатен [smile]
Сигурен съм, че ще му върши работа, и е много по-близо до това, което той си мисли, че е "професионален" апарат, отколкото нашите разбирания по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: bepa   
Дата:   08-06-16 18:53

Ето ти апарат (от тук)
Фотоапарат Nikon D7100 kit (18-140mm VR)
Цена: 2 149.00 лв
Спестявате: 150.00 лв
Цена сега: 1 999.00 лв
Като 1 левче, ще ти остане да пиеш една студена бира! успех и на фокус


Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: mogila   
Дата:   08-06-16 19:02

Човекът пише, че иска апарат до 2000 лева. Не е споменавал да влизат и обективи в тази цена.

Ами отиваш в магазина и казваш: "Един апарат за 2000 лева ако обичате." Който и да ти дадат, все ще ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   08-06-16 19:43

Ако тепърва ще прохождаш (както бях и аз съвсем скоро) моята препоръка е Nikon D3300 или D5300 + обектив 18-140VR.. И двата варианта нови от магазин са доста под 2000 лв. !! Ако не държиш да е DSLR, и ако не смяташ да се занимаваш с фото, и да надграждаш.. може също да погледнеш Panasonic Lumix DMC-FZ1000. Можеш и да разгледаш тук в базара.. има доволно много предложения и повечето са читави като за начало.. :) И на финала, след като (ако) си купиш задължително инвестирай 200-300 лв. в курс по фотография за начинаещи !!

Успех и на фокус :)

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: bogdanov   
Дата:   08-06-16 19:53

Лелеее :))) Пич за 2 000 лева можеш да си купиш диплома за професионален фотограф в България. Що ти е точно фотоапарат, че и професионален?

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   08-06-16 19:56

bogdanov [smilie18] напълно уместен въпрос !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: bogdanov   
Дата:   08-06-16 19:59

Моят съвет е да си купиш полу-професионален и с времето да го надграждаш. Примерно сега си вземаш 500Д, на всяка година махаш по една нула и след 3 години, ще имаш абсолютно професионалният 5Д.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: ombre   
Дата:   08-06-16 20:04

Ей скъсахте го от бъзик човека.Колега разгледай базара в форума,нещо което в магазина ще е 2 бона,тук втора ръка но запазен,ще е доста по евтин,както и обективите,демек,гледай за нещо втора ръка,но не се и изхвърляй като за начало с много пари,а най добре е ако имаш познат който може да ти услужи да поснимаш, и да решиш дали искаш да се занимаваш с това,понеже зарибяването е голямо а и от там кинтите които не са никак малко.Успех.Виж и безогледалките,ако не ти се носи голяма камера/дслр/.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: roburt48   
Дата:   08-06-16 20:11

Е, същия съвет дадох и аз :) не съм се бъзикал !! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: bogdanov   
Дата:   08-06-16 20:29

Майтапа на страни, след като не си се занимавал с фотография до сега, бюджета ти е доста голям. В процес на снимане изясняваш от какво точно имаш нужда. Канонските варианти са значително по-интуитивни според мен. Не се изхвърляй на фулфрейм в началото. За около 1000 лева можеш да покриеш напълно очакванията си. Вземи си canon 40D или 500D(300-400 лв) , обектив 35/2(300-500лв) в най лошият случай ще похарчиш 900 лева за нещо на което ще можеш да учиш. след минимум 2 години ще ти се преиска да смениш тялото, но до тогава сам ще знаеш какво точно ти е нужно.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: photostoykov   
Дата:   08-06-16 20:46

Вземи си черен!

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: vkk1   
Дата:   08-06-16 21:33

имам един приятел, и той като тебе, отиде в магазина и вика - искам най-скъпия професинален Никон. Те го гледаха, гледаха, па го съжалиха и му викат - вземи тоя, д7100 май беше по онова време актуален, щото можеше и д810 да му сурнат.
След известно време там по фейбук разни мои снимки гледал с позамацан фон, имах един д5000 за 200лв с 50 1.8, и една вечер ме пита - абе верно ли ти си правил тези снимки с апарат за 200лв, моя е 2000 и не може ги направи така ...
Само споменавам историята, та да не стане и твоята работа подобна ...

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: rbobev   
Дата:   08-06-16 21:44

Черен! Определено черен трябва да е! И задължително да му се сваля обектива! [cool]
[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: dimidumi   
Дата:   08-06-16 21:53

Да уточним за автора на темата, а и за тези които не са наясно, "професионален фотоапарат" в професионалните среди е само един модел (върхов) от дадена система и в даден сегмент, например Canon 1dx, Nikon D5, Pentax 645z и т.н....всичко останало е за любители или напреднали любители. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: batsali   
Дата:   08-06-16 21:59

Казаха се някои полезни неща, но пак станахме свидетели на водопад от букви и цифри в лицето на неизяснен проблем.

Аз бих почнал така. Снимаш ли в момента с нещо? Какво смяташ, че не ти достига в сегашната ти техника? Какво искаш да постигнеш?

Тия глупости за курсове и прочее, ги забрави. При положение, че става дума за цифрови камери и имаме интернет, не виждам защо трябва да се дават пари, за да ти се обясни A,Б-то на фотографията. Основите можеш напълно спокойно да ги научиш самостоятелно и според мен ще спечелиш повече, ако си поблъскаш малко главата и експериментираш. Никак не пречи да се допиташ до някой, който се занимава с фотография като хоби (много такива индивиди има [smile] ) и да почерпиш опит от първа ръка срещу бира и усмивка.

Отговори на това съобщение
 Re: Помощ за избор на професионален фотоапарат
Автор: bigfun   
Дата:   08-06-16 22:11

Аз също съм начинаещ във фотографията,но добре ,че не съм питал тук ,човека иска съвет за колко пари какво да си вземе,а повечето идеи са "за какво му е" "да си спестял парите" "черен да е".Като си има кинти човека да си ги харчи както иска ,
ако ще и фотоапарат да си вземе за 2000.По-добре като не знае какво да каже човек просто да си замълчи!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »
Албум преди 6 часа
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг:
рейтинг: