Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Преходници
Автор: ninka1508   
Дата:   02-05-16 15:38

Здравейте,
Разполагам със тяло на Pentax, към което имам два обектива (18-55 mm и китов), но тъй като е на доста години искам да го заменя с ново тяло Nikon и да си взема преходник за него, за да мога да използвам обективите. Ако може някой да ми препоръча някакъв модел, който би могъл да се използва между тези двата модела.
Също искам да попитам дали, когато се използват преходници, фотоапаратът може да работи с автоматични настройки и автоматичен фокус или само ръчните могат да се ползват?

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: realnoncho   
Дата:   02-05-16 15:46

Това с преходниците за Никон най-добре го забрави, особено като става въпрос за някакви китови обективи. Продай си старите и си вземи никонски.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: steeens   
Дата:   02-05-16 15:48

На Никон няма да стане, а и няма смисъл за този обектив. Може на стане на Канон, обаче няма да има автофокус и блендата няма как да я управляваш. [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: steeens   
Дата:   02-05-16 16:22

Всъщност защо точно Никон? Заради 24 Мп? Или за нещо друго?

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: upi   
Дата:   02-05-16 21:26

Не разбрах с какви точно два обектива разполагаш - "(18-55 mm и китов)"? Кой е китовия?
И защо точно Никон?

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   03-05-16 02:58

Защо Никон си е субективен избор,а че 18-55 е всъщност КИТОВИЯ е въпрос на време да го научи.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: ninka1508   
Дата:   03-05-16 13:44

Обективите са Китов 18-55 и твърд 50 F2. Имах предвид твърд, но се обърках проста и написах Китов.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: i_v   
Дата:   03-05-16 15:37

Твърдият, какъв точно е, Pentax M ….или някакъв М42. Към Nikon предходниците са с оптичен елемент, като цяло Nikon не е от най-пригодените за ползвани на обективи на друг байонет/резба, при всички положения губиш автоматиката на апарата (с някой малки изключения). Защо искаш да минаваш на Nikon и от какъв Pentax на какъв Nikon? Ако държиш да е Nikon, разкарваш текущата техника и се сдобиваш с някой от следните:Nikkor AF-S DX 18-55/ Nikkor/AF-S DX 18-105/AF-S DX 18-140/Tamron 17-50/f2.8/Sigma 18-50/f2.8 + AF Nikkor 50mm f/1.8 D….примерно.

Въпрос на бюджет, предпочитание, желание….. преценявай, какво печелиш/губиш и какво точно ти е важно :).....

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: dimidumi   
Дата:   03-05-16 18:27

ninka1508 написа:

> Обективите са Китов 18-55 и твърд 50 F2.
> Имах предвид твърд, но се обърках
> проста и написах Китов.

И двата гореспоменати обектива са слабички (особено китовия) и са по-скоро за обучение и любителско снимане. Смяната на система Пентакс за Никон в ниския клас, няма да ти донесе никакво предимство, даже напротив [smilie5] . Прочети тази статия, ако не е ясно, питай:

https://en.wikipedia.org/wiki/Flange_focal_distance

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   03-05-16 23:16

Много правилно се е ориентирала към Никон,който в ниския клас дава най-много в сравнение с конкуренцията.

За Никон само Никкори за съжаление.

Сигми и Тамрони изискват калибрация.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: dimidumi   
Дата:   04-05-16 00:17

colorphoto написа:

> Много правилно се е ориентирала
> към Никон,който в ниския клас дава
> най-много в сравнение с
> конкуренцията.
>
> За Никон само Никкори за
> съжаление.
>
> Сигми и Тамрони изискват
> калибрация.

...за съжаление [smilie5] ...хайде да не дъвчем едно и също, вече няколко години. Най-много в сравнение с конкуренцията, дава безогледалната система на Sony e-mount. Не подвеждайте потребителите да хвърлят пари на вятъра и да се набутват с изживяли времето си системи...не се отнася за тези който имат необходимите обективи за 10-20к от съответната DSLR система, те вече са се набутали, а и половината им живот е минал [smilie5] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   04-05-16 00:35

Ееее димидуми много крайно мнение!

Канон и Никон ДСЛР ако са за теб "изживяли времето си системи" то какво да говорим по нататък.

Аз знам кое е кусура на ДСЛР системите от опит,но е РАНО да се погребват.

А тури на една ФФ безогледалка един 70-200/2,8 и 100-300/4,или нещо по-дълго и бегай да снимаш динамични сцени,пък после пиши големи думи!



Публикацията е редактирана (04-05-16 00:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: ivjordan   
Дата:   04-05-16 00:37

Никон наистина дава най-много в ниския до среден клас, а това, че Сигмите и Тамроните задължително се калибрират е меко казано глупост. Отделни бройки се нуждаят от калибрация, но е въпрос на проба при купуване. Ако гледаш какво купуваш, никога няма да имаш нужда от калибрация. Да не говорим, че средния клас имат и настройка на фокуса, която в 99% компенсира известни разминавания.
Що се отнася до безогледалните, хубави са но са поне тройно по-скъпи от еквивалентен ДСЛР.

И понеже сега ще ми скочат, имам и ДСЛР на Никон с обективи Сигма и Никор, имам и безогледалка на Фуджи. Горе-долу знам какво съм платил за всеки от апаратите и обективите си. Безогледалката е тъпа дупка за пари, която не ти дава нищо повече от ДСЛР, но ти взима много кеш. Верно, гъзарията топли, ама до там.

Нищо де, според този форум, до две години ДСЛР ще престанат да съществуват и ще настане тоталното световно царство на безогледалните сапунери. Е, това че световните тенденции в продажбите сочат точно обратното, не е пречка за форумните корифеи да погребват огледалните камери вече 5-6 години. Това че прогнозите не им се сбъдват вече 6 години не ги разубеждава, напротив, прави ги по-ожесточени.

П.П. Ако искаш Никон, разкарай и обективите, не само тялото, ама това го казаха и нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   04-05-16 00:54

ivjordan: Не бързай да ме изкарваш че пиша глупости,моля!

Имал съм три Сигми,имам Тамрон и съм пробвал и други обективи от тези марки.

Всичките вариообективи на Ф-2,8.

И ВСИЧКИ от тях се нуждаеха от калибрация и то не от един сеанс.

Като първата Сигма беше непоправима за коректен фокус на безкрайност и ми я смениха,а втората имаше децентрирана оптика и я върнах след като казаха че не могат да помогнат.

Как да гледаш какво купуваш като в София имат по една бройка от даден модел обектив в единия магазин и една в другия в най-добрия случай?!

Между коя и коя бройка да избираш,като от някой обективи и една бройка няма?!

За нов обектив за замяна от Япония месец съм чакал и дойде коьопав.

Тамрона беше на края на скалата за калибрация и на фокусната крива и една настройка не му беше достатъчна за да се докара до читаво фокусиране.

Другата бройка от същия модел беше с подобно представяне,че и по-зле.

Трета нямаше и във вносителя и трябваше да се поръчва.

Говоря за опита си с ВАРИО обективи на Ф-2,8,с твърдите е по-лесно,но не ме уреждат за моето снимане.

Та по-любезно ,ако обичаш с квалификациите кой пише глупости!

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: ivjordan   
Дата:   04-05-16 00:59

Аз никого не желая да обидя, но от две Сигми, не съм имал никакви драми. Моментално сработване с Д90, който даже няма и микронастройка и се смята за проблемен в това отношение. Просто си лепват обективите, даже по-добре от Никори. Да, из форумите върви някаква оплаквалня по въпроса, но аз не съм имал проблем

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: dimidumi   
Дата:   04-05-16 01:03

colorphoto, нищо не погребвам колега, писах по-горе "не се отнася за тези който имат необходимите обективи за 10-20к от съответната DSLR система" ...потребителя е начинаещ фотограф, даже няма елементарни технически познания за системите, потребителя пита конкретно дали да мине от Пентакс на Никон и да си ползва обективите. Отговорил съм доста подробно, а и вие "помагате"[smilie5] ...ами да пита някой батко, който е навътре в нещата, доста трябва да и се обяснява и дълъг път има да извърви, също и много пари да похарчи [smile] ...опитах да и спестя някой лев [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (04-05-16 01:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   04-05-16 01:14

Късмет ли,какво ли,ама от системните обективи на Пентакс и Никон не съм имал особени драми.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   04-05-16 01:16

Не знаем накъде ще се развие фотографската съдба на отворилата темата млада дама - може до китаци,може и да и потрябват и по-сериозни и големи стъкла след време.....

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: steeens   
Дата:   04-05-16 01:32

Никон дава най-много в ниския и средния клас, ама на 35 май, през 3 високосни години. Хубаво е че си вярвате, ама не го пишете във всяка тема.

Ето тук сравнение за възможен избор на апарати:
d3300- k50-a5100
Ясно се вижда, че Никона никак не дава най-много.

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: colorphoto   
Дата:   04-05-16 01:58

Мдааа,мина ми през ума за К-50 че е с няколко екстри от по-високия клас,ама нали е Пентакс,та не ми се изкълчиха пръстите да го напиша.

Пък и знам че има нахъсани фенове като steens,които ще го изтъкнат и без това.

Само неудобната Алфа що ще в това сравнение не знам.



Публикацията е редактирана (04-05-16 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Преходници
Автор: steeens   
Дата:   04-05-16 09:13

Алфата е там заради заглавието на темата. С преходници на нея може да се закачи всичко и се фокусира лесно ръчно. И изобщо не е неудобна, единствения и кусур е липсата на визьор. И почти във всичко е най-добра, вижда се повече от ясно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »