Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Странен проблем с Lightroom 6
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-04-16 21:42

Откакто качих Lightroom 6, освен че забелязвам видимо забавяне в работата на програмата, установявам и някакви "бъгове", които допълнително ме забавят при обработката.
На всяка трета-пета снимка, спират да работят "бързите бутони" за увеличаване/намаляване на експозицията (плюса+ и минуса - от num lock-a) както и изтриването на снимката, чрез бутона на клавиатурата Delete - натискам го - но нищо, трябва да дам или десен бутон remove photo, или да превключа към следващата снимка, после да се върна на снимката, която съм искал да изтрия и тогава вече мога да ползвам Delete на клавиатурата. При настройването на експозицията, както написах, през 3-5 снимки, спира да действат +/- от num lock и трябва да отида с мишката, да кликна на "Експозиция" и с мишката да увеличавам-намалявам (което освен, че е досадно, губи и много време).
От 5.7 си бях много доволен,беше изключително бърз и стабилен. Подлъгах се по опциите за HDR-а и "Панорама" (която смятам, че е много добра) на 6-цата, но вече съжалявам.
Някакви идеи от къде може да идва проблемът?
Преди ден изтрих целия КЕШ, че беше станал 20GB и промених директорията му, да се трупа на външен HDD (където са ми ѝ снимките), а не на SSD-то с операционната система - дали може да има някаква връзка със значителното забавяне и въпросните "бъгове".

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с Lightroom 6
Автор: vbTheKing   
Дата:   12-04-16 22:05

Със сигурност част от проблема се състои в преместването на кеша на външен диск. Външния диск е в пъти по-бавен от SSD-то, така че върни кеша обратно на SSD.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с Lightroom 6
Автор: metodiev_martin   
Дата:   12-04-16 22:14

Интересно, е че винаги съм зареждал файловете от външен HDD, даже и каталозите са ми на него. Просто смених директорията на кеша. Върнах я на SSD-то, рестартирах, но разлика не намирам.

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с Lightroom 6
Автор: vbTheKing   
Дата:   12-04-16 23:48

Самите снимки и каталози нека си седят на външния диск, но кеша задължително на SSD.
Влез в настройките на LR и пробвай да включиш/изключиш тази опция:
https://helpx.adobe.com/lightroom/kb/lightroom-gpu-faq/_jcr_content/main-pars/image_0.img.png/Perfor...




Публикацията е редактирана (12-04-16 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Странен проблем с Lightroom 6
Автор: mogila   
Дата:   13-04-16 08:32

Това с Delete го има и при мен понякога. Трябва да кликлна още веднъж на иконката долу на снимката за да подейства.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »