Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Снимки за Facebook
Автор: venelinvvv   
Дата:   30-03-16 00:37

Аджеба как така се качват снимки без да ги "смачка" Има фотографи къде снимките им изглеждат перфектно... Как става това ? Хелп
Поздрави
Велинов [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-16 00:44

- Широчина 720px, 960px или 2048px;
- Размер - под 100KB;
- Сетнат sRGB профил;
- Ако ти излезе опция "High Quality" - избери я (това при 2048px);

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: venelinvvv   
Дата:   30-03-16 13:23

Ми аз примерно съм с lightroom. По дългата страна ли да е примерно 2048 и резолюцията на колко ?

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: Lycan   
Дата:   30-03-16 13:27

Резолюцията на кое? Размерът е в пиксели.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-16 14:16

Да, по дългата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: krist   
Дата:   30-03-16 16:33

Тия 720 px. и 960 px. сигурно ли е, че вършат работа? Пробвал съм какви ли не препоръки, но не става. Препоръката за 2048 px може и да работи, но не искам да я ползвам. Някой препоръчват да се качва png, вместо jpeg. Опцията за High Quality, между другото, се появява и при размер далеч по-малък от 2048 px. Забелязвам, че на снимки с повече негативно пространсвто, каквито за беда са повечето ми снимки, мачка повече, което е разбираемо, пред вид как работят подобни алгоритми.


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: petrov88   
Дата:   30-03-16 16:36

Ами финтът за резолюцията е по- скоро 2048 ширина за пейзажните и 960 (900) пак ширина за портретните, но на мен пак ми се струва, че мачка. Опцията "на цял екран" оправя значително нещата. Отделно иска и малко шарпене май.



Публикацията е редактирана (30-03-16 16:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: lamerko   
Дата:   30-03-16 18:16

Това са препоръките на Фейсбук - тези размери са нещо като шаблонни, до които най-близко се преоразмеряват всички снимки. С други думи - ако ти сам сложиш някой от въпросните, няма да има промяна в броя на пикселите. Остава по-трудното - как да избегнеш компресията на Фейсбук... и дадените инструкции са физическия размер на файла да е под 100КБ, да е JPEG в sRGB пространството без допълнителни инструкции (махаш отметката на ембедед профил). Ако всичко е наред, снимката трябва да се качи 1:1. Сега ще пробвам с една да видим :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: Lycan   
Дата:   31-03-16 01:28

Както и да се качват, компресията е драстична. Jpeg quality 20-25. Това прави снимките почти неизползваеми. Не виждам какъв в проблема да се качват 2048px? Повечето фото-сайтове показват на толкова с качество около и над 65.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: lamerko   
Дата:   31-03-16 02:20

HTML: пробвай се да качиш 2048px с размер под 100КБ - ако имаш повече детайл - качеството ти пада под 20 директно. Всъщност направих проби според техните инстрикции - резултата е... плашещ. Добре, че не качвам снимки там (по принцип), че... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: Lycan   
Дата:   31-03-16 03:32

все пак, Фейса на използва Фотошоп


Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: sakuraki   
Дата:   31-03-16 08:42

Аз лично си ги качвам във фликър първо и от там ги пускам 800х600 и изглеждат перфектно може и 1024 да ги пусна, нооо не искам [smilie5] [smilie5] .

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: petrov88   
Дата:   31-03-16 14:31

sakuraki написа:

> Аз лично си ги качвам във фликър
> първо и от там ги пускам 800х600 и
> изглеждат перфектно може и 1024 да
> ги пусна, нооо не искам [smilie5] [smilie5] .

Да, но пък flickr ги шарпи допълнително :)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: pachok   
Дата:   31-03-16 20:30

Според мен фейса си ги ресайзва достатъчно добре. В началото имаше нужда от подобни манипулации и подготовка, но сега алгоритъмът им е добър. Дали аз ще си я смаля до 2048 пиксела с някоя друга програма и ще я кача тогава или ще оставя фейса да ресайзне, почти няма разлика. Проблемът е в малкия допустим размер. Остротата е що годе задоволителна за такава голяма компресия, но цветовете се прецакват, особено където има много нюанси на даден цвят, плавното преливане се губи (например в някои снимки със синьо небе), получават се резки и неприятни граници.
Та мисълта ми е, че проблемът е във високата им компресия, а не в предварителната подготовка, но това е положението, все пак се качват да речем по 50 - 100 милиона снимки на ден. Ако са некомпредирани представете си колко твърди дискове трябва да имат, просто е неоправдано.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: Argo   
Дата:   01-04-16 00:52

Как да качвате снимки във Facebook, без да губят качеството си
накратко: само във фен-страницата може да избегнете компресията!



Публикацията е редактирана (01-04-16 00:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки за Facebook
Автор: lamerko   
Дата:   01-04-16 02:17

Ами чудесно - техните инструкции са нещо като "как да си влошим повече качеството на снимките" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »