Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: bobywm   
Дата:   27-03-16 20:52

Какво е вашето мнение зa Sigma 10-20mm F4-5.6 EX DC HSM за Nikon, търся си добро (леко бюджетно) решение за Никон DX.??

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: EvaJor   
Дата:   27-03-16 20:59

Аз имам такъв за Никон 7100. Много ми харесва. Не знам дали има калпави бройки, от моя нямам оплаквания никакви

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: Pavlov   
Дата:   27-03-16 21:10

Има калпави бройки, два такива са ми минали през ръцете.
Вече не се произвежда и не може да се купи нов, а втора ръка е трудно откриваем.
Помисли за Tokina 11-16/2.8, малко по-скъп е, но си заслужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: pdimitrov   
Дата:   27-03-16 21:10

Бюджетно по-добро май няма. По-светлата версия (f/3.5) като оптика доколкото знам не е по-добра. Другите, които се споменават с добро, са Tokina 11-16 и 12-24, но и двата са по-скъпи. След това идва Sigma 8-16. За какво ще го ползваш?

P.S. Не знам дали Токина 12-24 има мотор, понеже явно снимаш с D5200.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: Pavlov   
Дата:   27-03-16 21:27

И двете Токини - 12-24 и 11-16, имат по-стари безмоторни версии, и по-нови с мотор.

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: PhotoBo   
Дата:   27-03-16 21:53

Аз щом чуя за бюджетно широко за кроп веднага се сещам за Tokina 12-24/4. Най-подженяваното (уникално за парите си) такова варио! Аз имах версия без мотор, за към 500лв се намираше чат пат. Не знам моторната колко е, но ако е голяма разликата веднага препоръчвам 11-16/2.8! За сигмата няма да сгрешиш, ако я намериш, но я тестваш обстойно как се държи на камерата, която имаш. Има много случаИ с проблемни бройки или по-скоро с несъвместимо съответствие на фокуса с конкретното тяло!
Това е от мен, успех! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: ivjordan   
Дата:   27-03-16 23:36

Имам Сигма-та. Ползвам я на Д90 и съм изключително доволен. Купих я втора ръка от колега тук във форума. Просто при покупката отидох с лаптоп и си поиграх да снимам на различни дължини и бленди и да огледам снимките. Видях, че няма проблем и я взех. Любим обектив!

П.П. Имам доста снимки в профила с нея, ако искаш ги погледни, дали ти харесва визията.



Публикацията е редактирана (27-03-16 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Широкоъгълно варио за Никон DX
Автор: d.s   
Дата:   28-03-16 00:28

Токината 12 24 хич не е лека, но покрива другото, а е сглобен като танк. Според мен основното предимство. Само скьпите никони и канони с лентичка отпред са й равни, което си е добре, при все че всички производители слагат пластмаси на всичко ширпотребно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »