Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: cvetanhristev   
Дата:   25-03-16 15:11

Здравейте, реално видях тема от един човек във форума, че е имал същият проблем с Фотошопа, но ми се стори че е от доста отдавна темата(https://photo-forum.net/forum/read.php?f=1&t=1544031&i=1544498&offset=0 от 2013) и си викам да пиша нова.
Значи, имам проблем с тази грешка - "could not complete your request because there is not enough ram". Появява се след като избирам от филтрите, забелязах че при избора ми на филтъра за "small planet" ефектта се появява, но като нищо и при други да се появява.
Обаче тука не е единствено проблема, когато започвам да обработвам снимки и мина през една и после отворя следващата и отида в Camera Raw - първо, прави някакъв дребен проблем с Present, не мога заредя от предишната снимка настройките(мисля че ми се появяваше същият проблем) и отделно вече като натисна ОК и да премина във Фотошоп и пак дава грешката за РАМ.
Та, преди няма и месец си бях с един Фотошоп CC oт 2014, не помня коя версия е точно, но беше със следният loading screen - http://blogs.adobe.com/richardcurtis/files/2014/06/Screen-Shot-2014-06-18-at-16.24.13-1024x868.png и тогава лаптопа ми беше с 1 ГБ рам, зареждаше бавно след Camera Rawи т.н, но не ми правеше такива грешки и си рекох така и така понеже нещо много прегряваше(понеже не беше изчистен) и го дадох на един човек, казах и да сложи 2 ГБ рам и сега лаптопа е по-така, обаче бях махнал този Фотошоп и бях сложил CC 2015(понеже е по-нов), обаче опциите не ми харесват както са и съм свикнал да са по-събрани(като от предишните версии) и сега свалям, трия Фотошоп след Фотошоп и продължава тази грешка да се появява.

Ето ги и спецификациите на лаптопа
-2 GB RAM
-AMD Turion(tm) 64 Mobile Technology MK-36 2 GHz
-32 bit Windows 7 Ultimate
-ATI Mobility Radeon X1300

Благодаря предварително, темата само набързо я прочетох, но както викам, не знам дали всичко там ще ми помогне и тука при мене - понеже е от 2013 [smile]
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: demiman   
Дата:   25-03-16 15:16

А питаш ли ги тези с d800 кво им е [shtrak] [cool]
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: cvetanhristev   
Дата:   25-03-16 15:18

мдам, на ясно съм, аз засега съм с D7100 ....
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: horrible   
Дата:   25-03-16 15:21

Сложи още 2GB RAM и си свиркай [smilie3]
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: realnoncho   
Дата:   25-03-16 15:28

Не става с тази машина, нито като РАМ, нито като процесорна мощ. А това са най-важните неща за Photoshop.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-03-16 15:32

Трябват си поне 4 GB. При мен на старата щайга има 6 слота за RAM и всичките са запълнени с по... 8 GB на слот. Корсар. [smilie18] [smilie18] [smilie18]
При това нямам D800.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: cvetanhristev   
Дата:   25-03-16 15:32

Не знам ,ама пак ще е същото ако му сложа още РАМ, той както е стар модел този лаптоп, просто не разбирам. При положение че с 1 ГБ рам като беше и този CC 2014 си вървеше и леко забиваше, но не правеше проблем с тази грешка, а сега като е с 1 ГБ рам повече и я прави грешката, при положение че тази версия на Фотошоп изискването за нея е точно 1 ГБ рам ...... [smilie8]
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: realnoncho   
Дата:   25-03-16 15:35

Да си се замислял, че това колко РАМ използва зависи от това какво правиш? Не е едно и също да кропнеш файл и да го запазиш с това да му пляснеш 18 филтъра примерно. Аз съм докарвал такова съобщение за недостатъчна РАМ и на много повече налична.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: mihajlov2   
Дата:   25-03-16 15:36

Един или два гигабайта РАМ за какво по-напред - за операционната система ли, за Фотошопа ли? И като има още някое и друго приложение и разни процеси във фонов режим - какво правим? Съвременните версии на почти всякакъв софтуер просто са лакоми за РАМ.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: cvetanhristev   
Дата:   25-03-16 15:44

чак па 18 филтъра, 4-5 да съм използвал най-много ....
Значи, тука буквално да приемам РАМ-а като проблем, че според повечето достатъчен, независимо че и при хора които имат повече РАМ в компютъра са стигали да им излиза тази грешка ....
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: BXMarkov   
Дата:   25-03-16 15:47

Абе поне 4гб рам ти трябват за не особено натоварване на СС
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   25-03-16 15:50

Защо с трабанта не мога да си прекарвам 5 метрови трупи ?
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: cvetanhristev   
Дата:   25-03-16 15:51

Много забавно, LorDDemoniC
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-03-16 15:53

Имал съм един единствен път тази грешка и то с 6ГБ РАМ и точно СС 2014-та, но се появи, когато в същия момент при отворен шоп конвертирах над 100 RAW файла с друга програма. След тази случка търпеливо изчаквам и правя процедурите една по една, като продължавам да мисля като болшинството, че проблема е в паметта и нищо друго, както и съобщението си казва [smilie3]
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: realnoncho   
Дата:   25-03-16 16:10

В сайта на Adobe пише минимум 2GB, препоръчителнo 8GB RAM. Няма много повече какво да се дискутира.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: kjey   
Дата:   25-03-16 16:47

Пробвай с 4gb, но трябва да минеш на 64bit Windows 7, щото 32bit няма да може да ги използва
Те колегите са казали - машинката е слаба, а за Фотошоп CC най-добре от 8gb нагоре рам.

 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: MARLOV   
Дата:   26-03-16 12:21

Ами тя темата поначало е безмислена.Виндоуса си казва какво му липсва.Какво има да се разисква?
1Гб гълта само операционната система и то без да се смятат резидентните процеси от другите програми,които са инсталирани. С Москвич на рали не може да се ходи.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: jingov   
Дата:   26-03-16 13:26

Най си трябва - 64bit Windows+ 128 SSD, 12-32гб РАМ -2 за опер сист.+ 6 за другото/поне1600МхЦ/16 оптим/ + NVidia , с по малко става и работи, но не може да се прави кой знае колко друго ,
- например браузер+ някаква друга офис програма .
Личните ми впечатления са , че 8.1 и 10 ката работят доста по леко с шопа и при тежки файлове може да забави малко, но не крашва.

 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: Lycan   
Дата:   26-03-16 15:44

RAM 2GB Quad Core Phone
:)
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: asahi   
Дата:   27-03-16 00:09

Преди да приложиш филтъра натискаш Edit -> Purge -> All.
 Re: Проблем с РАМ на Фотошоп
Автор: cvetanhristev   
Дата:   27-03-16 23:41

То и коментара ти беше излишен MARLOV, но хайде сега.[smilie3]
На ясно съм, че Фотошопа не е лека програма и че гълта доста РАМ, но очаквах че това е просто по-скоро бъг, защото както казах на 1 ГБ РАМ си вървеше без да го прави проблема, а даже и повече го бях натоварвал тогава........, но очевидно всички щом са на мнение че трябва инвестиция в повече РАМ или по-скоро инвестиция в нов лаптоп.
Един приятел ми каза, че и самата плочка РАМ може нещо да има проблем с нея, но сигурно ще го помислите за глупав че го е казал, така че няма да повдигам повече по темата! Може да слагате ключ, аз няма да пиша повече ! [smilie8]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.