Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   02-02-16 12:36

Много се чудя за закупуването на този лаптоп:
ThinkPad E560


15.6" (39.62cm) FHD (1920x1080) IPS, LED Backlight
CPU Intel Core i5-6200U (2.3GHz up to 2.8GHz, 3MB)
RAM 8GB up to 16GB PC3-12800 1600MHz DDR3L, 2 (1 free) SO-DIMM sockets
Video AMD Radeon R7 M370 2GB
HDD 1TB 5400rpm

цената на тази окомплектовка идва 1544,00 лв с ДДС

В момента нямам възможност да отделя пространство за настолен компютър и отделен монитор, затова се насочих към лаптоп с IPS
Дори да намеря място за настолно ПС, за 1500лв не смятам, че мога да сглобя по-добра машина.
PS - в дадената конфигурация липсва SSD, но не вярвам, ако поискам да не могат да ми поставят и такъв диск срещу заплащане.
Мисля, че процесора е що годе добър и няма да имам проблем с обработката на суровите файлове от D800

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: iliyanb   
Дата:   02-02-16 12:40

Процесорът не е кой знае какво. Характеристиките на екрана, колкото и да се пише, са далеч от истината, демек от приличен външен дисплей втора ръка за около 200-300 лв. Помисли по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 12:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: georgioiv   
Дата:   02-02-16 12:57

iliyanb: [smilie24]

Помисли за процесор последно поколение I7, хубава видеокарта, дисплея така или иначе ще ти е само информативен и трябва да закачаш истински монитор за обработка. На по-късен етап заменяш диска с SSD и става нормална система за обработка.. Само лятото ще трябва да и слагаш криогенно охлаждане.. :)

Лъскав дисплей не си купувай, тоя индивид отгоре се шегува... [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 12:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: georgioiv   
Дата:   02-02-16 13:01

Бонд: като гледам как обработваш - остави я тая работа на апарата, там има едно копче - jpg, не му се меси и ще са ти снимките ОК :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 13:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: iliyanb   
Дата:   02-02-16 13:07

Лъвче, престани да сереш всяка тема, ако обичаш[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 13:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 13:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 13:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: iliyanb   
Дата:   02-02-16 13:24

Да, предложението на hrup e добро след комбинация с приличен външен дисплей. Аз бих погледнал и моделите от този клас на Asus.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   02-02-16 13:30

hrup добра конфигурация, но не искам TN TFT матрица.
Сега като зачетох, определено процесорът е слаба ракия, единственият + е че е с ниска консумация.
Обмислях варианта за някакъв слим настолен компютър, от онези малките, тихите с активното охлаждане, heat pipe или както се казват с i5 4690, но си продадох монитора и на пс конфигурацията от 1500лв, ще трябва да добавя още 500-600лв за приличен монитор.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: iliyanb   
Дата:   02-02-16 13:31

Приличен монитор можеш да намериш и за половината цена, която си посочил.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: realnoncho   
Дата:   02-02-16 13:43

Монитори вярно се намират, иначе този ASUS ROG се доближава до търсеният компромис, въпреки че не е i7. Сравнително приличен екран и изработка. Купих подобен модел от серията с i7 преди година и половина и нещата са прилични, ако не се надяваш на чудеса от 15" лаптопски дисплей ;)

Също бих заложил на настолна машина, има интересни компактни предложения втора ръка, ако не се търси видео производителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: hrup   
Дата:   02-02-16 13:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: localhost   
Дата:   02-02-16 13:43

Настолен с нисък клас видео карта. Наблегни на паметта, процесора и последно на дисковете. Задължително хубав монитор.
После вземаш едно малко ССД за системен диск + видео картата можеш да я смениш когато Адобе решат да сложат GPU поддръжка в софтуера си. Че сега е само за 1-2 функции :)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: mitpis   
Дата:   02-02-16 13:54

Ако е за продължителна работа естествено че матов, няма бликове и не си гледаш на монитора физономията и очите се изморяват по-малко от напудрения контраст и яркост на лъскавия.



Публикацията е редактирана (02-02-16 13:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: ecobo   
Дата:   02-02-16 15:26

Един от малкото читави дисплеи изобщо (покрива цялото sRGB пространство и малко отгоре) на лаптоп е на Asus N551JW - точно този модел, с буквите. Има доста инфо в нета.
Машината е супер, не кляка дори на рендване на фулХД видео. Много съм доволен. Моя го купих от тук:
Лаптоп Асус N551JW

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: stanislav_terzziev   
Дата:   02-02-16 16:56

localhost, до колкото съм запознат, продуктите на адоб - фотошопа и лайтрума ползват само процесора, или се бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: swqaz   
Дата:   02-02-16 18:27

ecobo [smilie24]

Ако данните Тук(Цък) са верни, този лаптоп е един от малкото с пълно покритие на SRGB. Добре, че ме светна. Досега знаех само за макбук про ретина и MSI с тру колор технология. Мислех дори да взема MSI, защото има нужда от уиндоус, но най-евтиния добър, който намерих е около 3000лв. Този асус мисля ще ми е решение [smile]

Благодаря [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Serbezov   
Дата:   02-02-16 21:44

Бонд или си лъвче ли си не знам,трябва ли да цапаш всяка тема със ръсене на мозък който нямаш,рядко се среща тъпигьоз на който всички да се подиграват и той да продължава да се слага между шамарите!!!Пич тоя профил ако не се лъжа ти е трети,радвай се админите на форума са прекалено толерантни,ако бях на тяхно място щеше да си отнесъл бан по ИП!

По темата:
Този лаптоп ще работи без проблем с фотошоп и лайтрум но бързо ще разбереш че без читав външен монитор трудно се постигат резултати,лично аз колкото пъти обработвам кадри на работната си станция която е 14 инча винаги резултатите са трагични,не че от настолният са кой знае какви,затова на лаптопа само елементарни неща от рода на шарп и т.н.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за този лаптоп за обработка на снимки
Автор: Бонд   
Дата:   02-02-16 22:18

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »