Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: georgebg   
Дата:   29-01-16 10:25

... може да стане по-голяма беля [smilie5]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: agop4o   
Дата:   29-01-16 10:29

Страх те е да не ти отрежат стъклото ли.[smilie11]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Kalimas   
Дата:   29-01-16 10:41

Абе вие се майтапите ама лепенките по стъклото са по-скъпи от него - гражданска 200-300, преглед 60-тина, винетка 100 :) Направо някой може да ги изреже и да си спести към едни 400лв



Публикацията е редактирана (29-01-16 10:42)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: ishootraw   
Дата:   29-01-16 11:12

Можеше да е електронна винетка. Регистрираш си колата по номера, влизаш в някаква база данни и готово. Пък и доста разходи се спестяват от лепенки, дизайн...
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: marrio31   
Дата:   29-01-16 11:24

Винетката на фолио от цигари,така го правя,не е съвсем законно[smile]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: PhotoBo   
Дата:   29-01-16 11:37

В белите страни road tax-а е така, няма да лепиш, няма да слагаш стикери - всичко е електронно. Даже във Великибритания от миналата година освен със застраховката и таксата път се проверяват по електронен път. Не ти трябват талони, хартийки, стикери и квитанции. Даже КАТ не те спират, минавайки на камерите от патрулката или крайпътните такива всичко се проверява и няма шест пет. А иначе въведоха в болниците в БГ да се влиза с пръстов отпечатък нали [smilie3]
Абе има едни пари да се взимат... ама народа все е длъжник! [smilie23]



Публикацията е редактирана (29-01-16 11:38)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: realnoncho   
Дата:   29-01-16 11:40

Какви бели държави, дори в Румъния е така от години...

Тук не им изнася, че камери за номерата за винетки ще хванат много нарушители от кръговете на МВР.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: aldygreen   
Дата:   29-01-16 12:12

Ако някой още не е разбрал в каква държава живеем, да каже в коя страна в света има винетки и за коларските пътища? А сега се канят да въведат и тол такси и винетки, което също го няма никъде.
[smilie18]

 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Бонд   
Дата:   29-01-16 12:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Bumerang   
Дата:   29-01-16 13:05

Статистика-вече над 60 изрязани стъкла.Пък може да е удобно. -Още КАТ отдалече като ти видят някъде по пътя, че ти е изрязано стъклото да не те проверяват.А и си проветряваш колата [smilie5]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Lightbender   
Дата:   29-01-16 13:19

Ако сам си отрежеш парче от стъклото може да ги метнеш милиционерите. И да, допълнителното проветряване е бонус...
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Saxon   
Дата:   29-01-16 13:21

Самият акт на залепване на винетка е крайно несправедлив! Ако имаш 2 коли, така или иначе не можеш да ги караш едноврменно и трябва да можеш да си преместиш винетката на която от двете искаш.
Дали ще изминеш по извънградски пътища 30 000км на година с едната или 2х15000= 30 000км общо с двете е все едно и също, 30 000км са си 30 000км и разбиваш пътищата еднакво. В тоя аспект това е груб, нагъл и крайно нечестен грабеж. Трябва винетката да може да се мести свободно и за нея да има специален джоб на стъклото.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 13:23

В постовете дотук има и незнание, и неразбиране.
Винетките се продават залепени върху прозрачно фолио, върху което има отпечатано специално каре с данните на винетката. Пазете това каре заедно с касовата бележка. Ако ви откраднат предното стъкло, можете да шофирате с тези документи вместо с винетката. Ако сигнализирате в полицията, откраднатият винетен стикер ще бъде обявен за невалиден и крадецът би могло (случайно, ако питате мен) да бъде заловен. Можете да шофирате с карето и касовата бележка, независимо че откраднатия стикер е обявен за невалиден.
Стикерите за застраховка ГО и преглед са само допълнения към застрахователната полица и документа за извършен преглед. Липсата на стикери НЕ означава, че полицата и прегледа ви са невалидни.
Електронна винетка за леки автомобили и микробуси ще бъде въведена в България през 2017 г. паралелно с тол таксите за камиони. Превозните средства с винетки няма да плащат тол такси.
Винетки се изискват за първокласните и второкласните пътища от републиканската мрежа.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: kvakioh   
Дата:   29-01-16 13:26

Прав е chrisnoch, бележката касовата при закупуване на винетката се пази, както и остатъчната малка лепенка, която стои под/над стикера. Така се доказва всичко. Ако пък има фактура или друг фискален документ, още по-добре.
ЗА стъклата имаше снимки из интернет изрязани, които са от 2003...
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 13:29

Saxon,
Искаш да улесниш крадците ли? Чупят ти страничното стъкло и оставаш без винетка. Хитро, а?
[smilie5]
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: mbtutu   
Дата:   29-01-16 13:29

+250 данък
А ако заредя в някоя червена бензиностанция догоре и колата ми стана два пъти по-скъпа
;-)
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Бонд   
Дата:   29-01-16 13:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Saxon   
Дата:   29-01-16 13:34

Нишо подобно. Ако е в джоб на стъклото мога да я поставям само когато съм в движение на дълъг път, а през другото време да си е прибрана в калъфчето с документите на колата ми.
Пример - имаме две коли. Жена ми трябва да шофира днес 300км извънградско. Дали ще и кажа - вземи моята кола, която е с винетка или ще и дам винетката да си шофира нейната кола е едно и също, тя днес ще измине 300км. Тези 300км са важни за износването на пътната мрежа и няма значение с коя кола ги е изминала.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 13:37

mbtutu,
Коя е тази уникална кола, която хем струва колкото един резервоар гориво, хем заслужава 250 лв. данък?
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-01-16 13:42

Saxon,
А какво правиш, когато двамата с жена ти трябва да пътувате извънрадско с двете коли?
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: agop4o   
Дата:   29-01-16 13:46

Я кажете как се реже част от стъклото без да се счупи .Много ми е интересно
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Saxon   
Дата:   29-01-16 13:56

Когато двамата с жена ми трябва да пътуваме едновренно извънградско с двете коли си купувам 2 винетки, това е ясно. Примерно ако това е рядко, може да си купя седмична за едната.
Но ако не пътуваме едновременно не виждам защо трябва да имам две винетки.
Това по никакъв начин не отменя по-горе казаното от мен. С една винетка така или иначе може да се движи само едната кола и няма никакво значение коя е тя.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: Saxon   
Дата:   29-01-16 13:59

Интересен е случаят с "Гражданска отговорност"
Това е отговорност на гражданина и трябва да е към него, не към колата. Няма значение с коя кола съм, аз съм отговорен. "Гражданска отговорност" за автомобила е абсурд като термин. Това е машина и тя не може да носи отговорност за действията на водача.
Както шофьорската книжка е лична, така и гражданската отговорност трябва да е лична.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: ludiakolio   
Дата:   29-01-16 14:03

Всичко си е грабеж в наща държавица.Гражданска плюс винетка повече от минималната заплата,а като излезнеш извън големите градове и чупени пътища.
Иначе относно рязането на стъклото примерно с това http://www.onlinemashini.bg/sravni/mashina/14405/14656
нещо и майсторска ръка става за около 3 мин.
Честито на печелившите.Напоследък има доста случаи,но никой не ги говори умишлено.
 Re: Страх ме е да си залепя винетката ...
Автор: realnoncho   
Дата:   29-01-16 14:16

Не е баш така, че може да си караш, ако имаш документите, но не и винетка на стъклото. Един път сменях стъкло, не можаха да ми отлепят винетката. Тогава с документите и отрязъка от стъклото отиваш в агенция пътища да ти издадат дубликат на винетката.
Само че, за да ти издадат такъв трябва да имаш протокол от полицията, че е станало нещо. Без значение, че примерно камъче ти е пукнало стъклото. Предложиха ми да отида в полицейско управление и да измисля някакво посегателство върху колата си за удостоверение. Само ги питах сега камъчето неизвестен извършител ли да го пиша и си взех винетката както е на счупеният отрязък стъкло, документите и попълнената молба за издаване на дубликат и си карах така до края на годината.
Едни пътни полицаи по морето само имаха честта да ги запозная със стъклото от жабката както бях тръгнал за плаж.
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена