Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 14:07

Здравейте приятели,

Днес е петък, 11.12.2015 и няма по-подходящо място и време за поредната, този път смислена дискусия за противопоставянето през годините на Canon и Nikon като производители на най-качествените потребителски фотоапарати и обективи.
В своята фотографска практика на филм и дигитално съм използвал с успех и двете системи и нямам определени предпочитания.
Нека в дискусията се включат всички, които имат дългогодишен опит с някоя от системите, а защо не и с двете.
Повод за възобновяване на тази дискусия е статията Nikon vs. Canon на така мразения, а понякога обичан автор Кен Рокуел.

[urlhttp://www.kenrockwell.com/tech/nikon-vs-canon.htm]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: realnoncho   
Дата:   11-12-15 14:08

Преди бяха по-яки тези спорове, двуполюсният модел е доста поразклатен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 14:09

Съжалявам:

http://www.kenrockwell.com/tech/nikon-vs-canon.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Бонд   
Дата:   11-12-15 14:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photostoykov   
Дата:   11-12-15 14:11

Определено, включиха се играчи като SONY и FUJIFILM.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: kvakioh   
Дата:   11-12-15 14:13

ЗА лентови- повече към Никон.
ЗА дигитално- повече към Канон.
Очаквам мазало от страна на фенове на други марки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-15 14:36

Може и да е петък, но утре е работен ден... Затова няма да си защитавам моята секта [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: swqaz   
Дата:   11-12-15 14:47

Не съм фен на определена марка. Фен съм на качеството. Снимам с Никон и Сони.
Тук искам да ви предупредя за тоя Кен. Пича отдавна не е добре, психически! Досега всичко което съм чел от него е откровена измислица [smile]
Ето ви един пример, но всяка негова статия е пример [smile]

http://www.kenrockwell.com/nikon/16-35mm.htm


"World's Sharpest Ultrawide Zoom" (този е луд наистина [smile] )

:))))))))))))

Вижте само какви неща е написал за този 16-35(който притежавах до преди седмица и е продаден, имах го година и нещо)

100% от всичко написано е лъжа, освен за дисторшъна на 16мм, наистина си е крив на широкото :)))
Думата ми е за компетентността на този луд [smile]

Иначе Никон-Канон ми е все тая, нека който предоставя по-добри изображения да спечели, успех на всеки фен [smile]



Публикацията е редактирана (11-12-15 14:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: hrup   
Дата:   11-12-15 14:52

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   11-12-15 14:55

За 16-35.... идеален обектив... за кроп [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: photoninja   
Дата:   11-12-15 15:01

Никон, щото не знам какво е да снимам с Канон. За други ще е обратното, защото един път като влезеш в коловоза на едната марка, трудно и с огромни загуби минаваш на другата.

ПС: И няма най-добра марка, и двете (че и другите) си имат своите слаби и силни страни. Тва е все едно да кажем БМВ или Мерцедес, въпреки че рискувам темата да стане още по-петъчна [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-15 15:16

Кен не е луд - много си е добре. Просто обективната му гледна точка е "който за каквото си плати" :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: jivkojj   
Дата:   11-12-15 15:28

Конкретно на него не знам дали му плащат, но е факт че всичко около него е странно, иначе казано - подреждащо.

В началото на заниманията ми с ДСЛР го четох и от тогава ми е останало, че най-най-великия обектив на Никон е 18-200, другите следват някъде далеч след него, а за светкавица избора е SB-400 [smilie18]

След като поумнях по темата го избягвам много стриктно.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Батко   
Дата:   11-12-15 15:34

Снимал съм и с 3-те марки.
За мен Никон и Канон повече си приличат от колкото да им търся разлики.
Дълго време бях с Канон. Намерих куп кусури ( мои критерии ).
Никон са сякаш по-добрата марка, но просто не ме кефи!
Та в крайна сметка избрах 3-та марка и нямам намерение да се връщам на Канон или да минавам тепърва на Никон.
Туй то.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: alext   
Дата:   11-12-15 15:35

Най- голямо мазало става като се препоръчва някой апарат на новобранец[smilie5].

Иначе спора вече по- скоро е Никон+ Канон срещу мирърлес маркета (сони и компания).

И както се каза доста си приличат и е все тая коя ще избереш за резултатите. И на мен Никон са ми по- симпатични, защото са по- балансирани в 3те ценови класа. Канон страхотни тела и обективи бижу(85 1.2L, 135 f2..) имат, но са по- разделени(пример два модерни твърди обектива 85мм на космическа разлика, както цена така и представяне, докато при никон 6 модерни обектива 85мм (от 1.8D насам + микрото) с представяне по- сходно. Никон пък страхотни тела(с помощта на Сони[smilie5]) , само да не бяха гафовете с масло и flare и т.н. И въпреки всичко това, което носи повече кеф[beer]



Публикацията е редактирана (11-12-15 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Kalimas   
Дата:   11-12-15 15:42

+1 За Канон ( Никон съм ползвал само чужди [smile] ), но по мои наблюдения, която и да е марката, в един момент винаги наваксват я от към обективи, я от към тела. Така че, снимайте с кое ви е по-кеф и по-изгодно, разликите вече са малки.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-12-15 17:08

Ако само едните бяха най-добри във всичко, то другите нямаше да ги има...или поне нямаше да се говори за тях. Благодарение на едните се създава условия на конкуренция в цени, тела, обективи, представяне, характеристики..а в това отношение сме печеливши до някъде и ние потребителите! Радвам се, че и двете компании ги има и че не са се отказали в борбата в този сектор!
Иначе +1 за Никон, кефи си ме тази система и то много!

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Бонд   
Дата:   11-12-15 17:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: Ivo55   
Дата:   11-12-15 17:14

Nikon vs Canon?[smilie11]


Pentax, естествно![smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: PhotoBo   
Дата:   11-12-15 17:19

Забравих да кажа, че бях правил навремето една статистика (лична такава), като бях попаднал на една класация с най-интересните фотоси, става въпрос за репортаж и природа и 2/3-ти от снимките в тая класация бяха направени с Марк-ове.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: axlastro   
Дата:   11-12-15 17:46

Аз в краткото време, за което снимам се убедих в едно нещо - няма ЕДНА система, която да е за всички и за всичко. Всеки си има недостатъци и предимства и много често те са в различни категории. С една дума - всичко е инструмент според нуждите на потребителя. И разбира се според неговото лично усещане. Общо взето ако на човек му трябва достъпно и качествено широко, Канон (и мирърлес и кроп). Ако му трябват качествени и сравнително евтини портретни обективи - сякаш Никон. Работа със стари стъкла, закачки с преходници и адаптери + хубав сензор и видео и разни други хай-тек неща - Сони. Фуджи някак ми се струва ориентирано към хората, които снимат портрети и стрийт, но с уговорката, че им допада ергономията на телата. И така може да си разсъждаваме до другия Петък.

Според мен общото между всички марки е, че във високия клас много често каквото плащаш, такова получаваш. Всяка марка си има по нещо, което другите нямат.

Жалко за Самсунг - имаха потенциал да се превърнат в нещо много балансирано спрямо останалите системи.

Аз примерно избрах Канон, защото сравнително често и лесно се намират стъкла на добри цени. Само че това беше преди 2 години. Сега нещата са по-интересни.



Публикацията е редактирана (11-12-15 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: batsali   
Дата:   11-12-15 17:49

Audi

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: GOSPODIN   
Дата:   11-12-15 18:24

Който не може да снима се оправдава с техниката. [smile] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: lamerko   
Дата:   11-12-15 18:49

Традиционно наистина големите класации се оглавяват от маркове. Помня миналата година по това време как тук доста хора цъкаха с езици като излязоха подробните статистики за техниката [smilie18]

Иначе не виждам проблеми да се поддържат две системи. В началото може да изглежда безумно от финансова гледна точка, но ако двете системи са насочени към силните си страни, то вероятността общата себестойност на стъклата да излезе същата, но в същото време да имаш най-доброто от двете системи, не изглежда толкова невероятна. И между другото се реших да изтествам идеята, като си взех втора система, но ще трябва малко време за оборудване и мнения :)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon срещу Canon
Автор: victory13   
Дата:   11-12-15 19:17

абсолютно правилно... подредил съм 2 с-ми, и 6-ти месец не мога да си намеря какво да си купя още за яките снимки[smilie18] ... май така ще си остана...

и долу канон... Г-н Стойков е канонджия, ама само фитили пуска тука[smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »