Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   16-12-15 18:18

Здравейте, мисля да минавам една стъпка напред от компактните фотоапарати и съм се спрял безогледалните 3/4 кроп. Тъй като идеята ми е да взема ново тяло без кит и да търся стъкло на старо към какво ще ме ориентирате? От това което гледах хубави препоръки има за Olympus 45mm f/1.8 и Panasonic 20mm f1.7. Като втория го дават като доста бавен за фокусиране на Olympus тяло. Друг вариант е да взема Olympus Zuiko Digital 14-42mm 1:3.5-5.6 ED и от там да се ориентирам съответно към някой от горните два примерно, а и да си имам един варио макар и не толкова светлочувствително. Очаквам вашето мнение?

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 18:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   16-12-15 18:58

това заради обектива ли да го взема?

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: victory13   
Дата:   16-12-15 19:10

Не, това си е форумен рекламен пост... Почти автоматичен е, и без значение за питамето в темата, се публикува [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   16-12-15 19:26

ахааа е за малко да познае спам бота тогава [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: dtangelov   
Дата:   16-12-15 19:44

Panasonic Leica DG Summilux 25mm f/1.4 ASPH или Olympus M.Zuiko Digital 25mm f/1.8 втория е на промоция и излиза почти на половината на Панасоника. Като параметри поне за мен нямат кой знае каква разлика, но имай предвид, ако си избрал тяло на Панасоник, че нямат стабилизация в тялото и е за предпочитане да има такава в обектива.



Публикацията е редактирана (16-12-15 19:50)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 20:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: iliyanb   
Дата:   16-12-15 20:39

Микро 4/3 е страхотна система. И 45 е 20 са много добри обективи. Казвам го като човек имал системата с няколко обектива, сред които и горепосочените. Смених я по-скоро за да спя спокойно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 20:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: iliyanb   
Дата:   16-12-15 20:54

Щото имах Х100. Не ми даваше мира. Все него грабвах. Продадох го. Тогава разбрах, че няма да го бъде. Продадох и цялата М43 система. Минах изцяло на Фуджи в последствие. Лична удовлетвореност може би, случай, в който сърцето говори. Ако трябва да посочвам конкретни причини няма да съм обективен. Интернетът е пълен с примери от М43 и сериозни фотографи и това е достатъчен повод за мнение, че всички съвременни камери са добри. Не съжалявам за секунда за избора, въпреки, че конкретни и серозни причини липсват.



Публикацията е редактирана (16-12-15 20:56)

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 20:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: iliyanb   
Дата:   16-12-15 21:00

Същите стават, като стой та гледай [smile] Човек се пренастройва. Не прави това, което техниката не му позволява. Оли ми даваше стабилизация и бързина, които фуджи не ми дава. Фуджи ми дава кеф. Може и кефът да прави портрети, не знам.[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: hrup   
Дата:   16-12-15 21:00

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   16-12-15 21:45

hrup надявам се не си се засегнал в такъв случай от коментара ми - нов съм в форума [beer]

Иначе аз системата съм я избрал вече и ще е М43 и най вероятно олимпус, като към ом-д най много клоня (утре ще се разбере като пробвам и на живо). В началото гледах фуджи-та с APC-S, но прецених, че ще ми е по скъпа система и се спрях на М43

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: rimohit   
Дата:   16-12-15 23:19

Ако питаш мен 45/1.8 всеки микроб трябва да го има така или иначе. Въпроса е какво снимаш? Какви са приоритетите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: hartt   
Дата:   16-12-15 23:22

Щом си я избрал, тичай да я пробваш, ако ти легне на ръката и по-нагоре, вземай! Ака продължаваш де се колебаеш и питаш - ще те докарат до фул-фрейм[smilie5]. Нема лошо и от това, ама има и време.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: radomarinov   
Дата:   16-12-15 23:41

Кое OM-D мислиш да гледаш?
Колкото до обективите Сигма 19/2.8 има по-бърз авто фокус от Панасоника и е на половин цена- намира се под 200 лв втора ръка. Ако не ти трябва толкова светло на широкото, също е вариант.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: Emoxide   
Дата:   17-12-15 00:44

намира ми се едно M1 за продаване, ама ще го обявя в базара...

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: A4o90   
Дата:   17-12-15 08:30

@nemesys, а ти какво по-точно търсиш от обектива и на каква цена горе-долу?
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: dtangelov   
Дата:   17-12-15 10:20

Ако тялото като начало ще е само с един обектив, вариантите не са кой знае колко - 17 (15;20 панасоник) или 25 мм. Оли 45/1,8 си е портретен обектив който почти задължително си трябва като втори, но всичко зависи за какво търсиш обектива.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   17-12-15 13:10

освен за портрети как се справя 45/18-ката?

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: v100ev   
Дата:   17-12-15 13:24

Освен за портрети е сложничка, т.к. това си е все пак 90 мм на фул фрейм формат. Ще се изисква бая отдалечаване понякога.. Аз имам 25мм на Олито и го ползвам като кит - и пак ми идва малко дълъг понякога (в помещения и т.п.). Общо взето аз не бих взимал само 45 мм.. Виж 45 + нещо по-късо или някой китак - да..

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: nemesys   
Дата:   17-12-15 13:30

Мерси, ще се ориентирам към китак за начало явно.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: h_bio   
Дата:   17-12-15 13:42

Sigma Имат три хубави обективчета за м43 - 19, 30 и 60мм на ф2.8. Дават доста за цената си, доколкото знам.

Отговори на това съобщение
 Re: препоръка обектив М3/4
Автор: Emoxide   
Дата:   17-12-15 14:57

Да и аз мисля че една прилична Sigma 19mm F2.8 е добър старт...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »