Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Star Wars
Автор: sherbit   
Дата:   29-12-15 23:02

Може ли да има толкова инфантилни пораснали чичковци и лелки да се кефят на това!?

Помогнете ми да разбера.
 Re: Star Wars
Автор: demiman   
Дата:   29-12-15 23:07

... зависи де си бил през 77ма ;)
 Re: Star Wars
Автор: hrup   
Дата:   29-12-15 23:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Star Wars
Автор: colorphoto   
Дата:   29-12-15 23:17

От първото ми гледане на Нова надежда през 1982-ра ако не се лъжа съм запален фен на поредицата!

И аз съм роден в началото на седемдесетте.

Още не съм гледал последната серия.....
 Re: Star Wars
Автор: hrup   
Дата:   29-12-15 23:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Star Wars
Автор: mmjm   
Дата:   29-12-15 23:25

Не ти трябва, към края на серията имах натрапчивото чувство, че всеки момент ще се появи Рич Форестър. Сюжетът в общи линии пресъздава първата (четвъртата) серия.
 Re: Star Wars
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 23:28

Гледал съм филмите, не съм фен на поредицата, гледах тоя, прекалено наивен и даже детски ми се видя. Може и другите да са били такива, не помня. Сценария беше слаб според мене, но имаше някои доста красиви сцени, особено в началото.
 Re: Star Wars
Автор: boni   
Дата:   29-12-15 23:29

Ще си копи-пейстна едно собствено мнение:

Гледах последните Междузвездни войни:) Не коментирам заснемане, ефекти и т.н., които са на ниво, но като сюжет филмът беше за мен голямо разочарование. В основата си претоплена манджа с малко нови подправки и заемки.. Имаше моменти, които бяха откровено досадно инфантилни, примерно имитацията на хитлерова реч и хитлеристкия поздрав с вдигната ръка на клонингите....Знам, че Хитлер е правил ТВ излъчване, което може да са прихванали в космоса, но тогава въпросът е колко Long Time Ago се случват събитията и колко Far Far Away:) Няма да коментирам откровените повторения от предишни серии, особено "Нова надежда" , но още една звезда на смъртта, макар и по-голяма ми идва в повече. В повече ми идва и това, че щитът и се изключва по-лесно, отколкото жител на Филиповци спира тока в жк Люлин 5. "Изключи щита или ще ти пръсна металната кратуна" , след което шефката на клонингите дръпва шалтера. Това допълнителни защити, резервни вериги - няма нужда, влизаш и дръпаш шалтера. Колкото до главния злодей - малкият ми син каза, че прилича на Волдемор от Хари Потър. Аз бих добавил, пък че внука на Дарт Вейдър ми прилича на проф. Снейп като млад. Добавяйки интригата със светлинния меч на Скайуокър и неговата мощ, нещата логично се приближават до специалната пръчка на Дъмбълдор и изясняването на нейната собственост:) Освен да очакваме продължение " Нечистокръвният принц срещу Органичната принцеса"
И сега сериозно. Не ми хареса. За първи път изпитах досада докато гледах "Междузвездни войни" .Дори 1,2 и 3 с техните прекалени компютърни ефекти ми допадат повече, защото имат логичен сюжет, а не изсмукани от пръстите заемки.
Този филм трябваше да приключи със "Завръщането на джедаите" , Терминатор трябваше да приключи с "Терминатор 2" , "Пришълецът", "Хищникът" и т.н. също . Така щяха да си останат легенда. Сега са легендарни машини за пари, нищо повече.

П.П - Да не пропусна - Хан Соло мери времето в мерна единица "парсек"



Публикацията е редактирана (29-12-15 23:30)
 Re: Star Wars
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-12-15 23:34

Аз се кефя, но още не съм гледал новата серия.Въобще кефя се на всичко,което засяга звезди, вселени, роботи, Фондации, хиперсветлинни скорости и т.н. простотии. До преди да се роди щерка ми (6 год. вече) бях и запален геймър, след това спрях да играя и посветих вечерите си на нея :)
Но продължавам да съм инфантилен, въпреки,че съм на 36 год ;)
 Re: Star Wars
Автор: colorphoto   
Дата:   29-12-15 23:35

Мдааа,за Терминатор,Пришълецът и Хищникът съм напълно съгласен че не трябваше да ги разтягат и разводняват,за седма серия живот и здраве ако я гледам ще видим.
 Re: Star Wars
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 23:36

Понеже много се дразня на некадърно правени научно-фантастични филми, които обаче имат заявка да са по-по-най, и като цяло често не ми се оправдават големите очаквания за някой конкретен филм, един приятел ми напомни, че това е всъщност фентъзи. [smilie5] Така че малоумията около техническия аспект на нещата във вселената на Star Wars поредицата, го пропускам изцяло. Лошото е, че героите не струват. То тоя филм май беше повече да се запознаем с новите герои и да се съберат пари за филмите, в които ще участват...



Публикацията е редактирана (29-12-15 23:37)
 Re: Star Wars
Автор: boni   
Дата:   29-12-15 23:39

Филмът е франчайз. Както и всички Терминатори след 2.
Лукас го продаде.
Все едно да чета продължението на Швейк, което написа някакъв фен на книгата, защото много страдал, че Хашек не е успял да я завърши. Ами и аз страдам, че не е завършена, но това е положението. По-добре, отколкото да се завършва от друг.



Публикацията е редактирана (29-12-15 23:40)
 Re: Star Wars
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-12-15 23:42

Абе истината за мен, е че филми с научно-фантастична тематика винаги издишат.По ред причини,основно от ограниченията на технологии, интерфейс, дизайн, които с дистанцията на времето изглеждат все по-комични. Виж, при книгите нещата стоят по друг начин, там въображението лесно преминава отвъд тези ограничения.
 Re: Star Wars
Автор: boni   
Дата:   29-12-15 23:44

Не е въпросът дали издишат, грозно е да преписваш от 4-та част, стои много неловко, глупаво. Гледаш и си викаш - абе тея нормални ли са или мен ме мислят за такъв?
 Re: Star Wars
Автор: mmjm   
Дата:   29-12-15 23:45

Може би изключение е „Аватар“, дано не решат да правят продължение.
 Re: Star Wars
Автор: hrup   
Дата:   29-12-15 23:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Star Wars
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   29-12-15 23:45

Не съм я гледал още
 Re: Star Wars
Автор: victory13   
Дата:   29-12-15 23:50

Б*си къф кух профил съм... по отношение на тая "сага"[smilie11]
 Re: Star Wars
Автор: lamerko   
Дата:   29-12-15 23:50

Не съм гледал все още последната част, но ако е предателство като продължението на Индиана Джоунс - лошо...
 Re: Star Wars
Автор: batsali   
Дата:   29-12-15 23:51

Аз дето не съм фен и съм ги гледал другите отдавна, пак имах чувството, че тоя филм съм го гледал.

fast_eyebrow, винаги да, но според мене не е невъзможно да не издишат. Мене най ме радва психологическия момент в подобни филми. Все пак това е жанр, който се занимава с човека на границата на възможностите и знанията му. Ако има и подобаваща визуална подкрепа на една умопомрачителна история още по-добре.

На мене май любимия ми sci-fi филм е Sunshine. Просто много красив, музиката красива, достатъчно верен с физиката, че да не ме е яд.

Който е запознат с книгите на Alastair Reynolds например, сигурно човек ше убие да гледа 4 часа филм по някоя от тях, ако е направен кадърно. Аз със сигурност убивам човек. [smilie5]
 Re: Star Wars
Автор: селянина   
Дата:   30-12-15 00:09

mmjm написа:

> Може би изключение е „Аватар“,
> дано не решат да правят
> продължение.

Планират още 3 филма - продължения на Аватар [smilie10]

КЛИК



Публикацията е редактирана (30-12-15 00:13)
 Re: Star Wars
Автор: batsali   
Дата:   30-12-15 00:22

Пази боже! [smilie5]
 Re: Star Wars
Автор: gbdesign   
Дата:   30-12-15 00:30

Не съм гледал още филма, но и не очаквам кой знае какво. Няма как да направиш филм на Лукас, без Лускас. Освен това и да беше на Лукас, той вече е на години и не мисли, по начина, по който е мислил преди 30-тина години. Все-пак, човека даде най-доброто от себе си, в няколко от най-добрите филми правени някога. Междузвездни войни, Индиана Джоунс, Уилоу и Туистър са филми, които съм гледал десетки пъти с кеф и пак ще ги гледам. Музиката, която също е на Лукас, спокойно може да му отреди място, сред най-големите композитори, живели някога. Спомням си времето, когато всяка година номинираха Лукас за "Малинките"... сега същите хора му се кланят до земята и го величаят до небесата. Междузвездни войни е култ, религия, проповед за доброто и злото. Възпитателен филм, учещ на ценности. Днес за жалост вече не снимат такива... Импотентни зрелища, без смисъл и послание...
 Re: Star Wars
Автор: batsali   
Дата:   30-12-15 00:40

Той тоя урок вече е доста изтъркан. Даже е противопоказен. Ако децата се учат само от филмите, ще останат с впечатлението, че доброто винаги побеждава, което далеч не е така.

На мене лично вече ми е дотегнало доброто да побеждава злото, злите да имат 10 пъти по-голямо преимущество, но да изпростеят по нелеп начин в един момент, колкото да ги затрие добрия герой.

Злото е интересно, има различни цели, различни извращения. Доброто винаги е едно и също и много често блудкаво. То е там, за да спечели нагласения мач на дадената история. [smile]



Публикацията е редактирана (30-12-15 00:48)
 Re: Star Wars
Автор: ikoveliko   
Дата:   30-12-15 00:44

Фен съм на Звездните от както се помня, обожавам даже и 1,2 и 3, но 7 не ми се вписа по никакъв начин в джедайската сага.... 10 мин след началото, подозирах вече края, никъде не усетих напрежение, все едно гледах римейк на епизод 4... Така и не възприех цветнокожия джентълмен, който беше потен и изплашен почти до самия край (представата ми за джедай, който даже и още да не знае, че е джедай е съвсем друга). Мацката е добро попадение, признавам, хареса ми, но май......само тя..... Злодея не го коментирам, и аз и половината кино салон се изсмяхме като си махна маската, след като просто го помолиха. Респекта ми към Тъмната страна се стопи в миг..... Нямаше една битка в Космоса, А уж са Звездни войни, всичката пуцалка беше на земя или малко над нея. И невярващата два часа, че е джедайка, накрая завъртя меча с/у цял живот добре обучения злодей все едно до вчера е тренирала с Йода.... В епизод 4 Люк за 10 мин повярва, че е джедай и Оби Уан поне му показа от коя страна се държи меча и го обучи малко.... Мога още много да коментирам, но ще спра до тук.....ще го гледам пак, пък да видим...... Дано само не си помислят, че това е огромен успех (въпреки печалбите) и в 8 и 9 да се вземат в ръце. Искрено се надявам ......

 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.