Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светлина в стая за картини?
Автор: Ghost4o   
Дата:   20-12-15 01:12

Принтирал съм си няколко снимки като картини в голям размер, обаче на изкуствена светлина вечерта не се виждат добре такива като нощен пейзаж, има ли някаква препорачителна светлина за таята? лампа?

Отговори на това съобщение
 Re: Светлина в стая за картини?
Автор: asahi   
Дата:   20-12-15 23:44

5500-6500 Келвина с непрекъснат спектър. Примерно метал-халогенна лампа http://denilighting.com/metal-halogenni-lampi

Отговори на това съобщение
 Re: Светлина в стая за картини?
Автор: Ghost4o   
Дата:   21-12-15 00:12

А тези лампи на каква фасонка се слагат? И стават ли за всекидневна стая, там ми са картините...

Отговори на това съобщение
 Re: Светлина в стая за картини?
Автор: asahi   
Дата:   22-12-15 16:25

Слагат се на специални осветителни тела, защото са по-горещи. Иди до един по-голям магазин за осв. тела, попитай за метал-халогенни лампи и тела. отклони въпросите за "лунички" и ще намериш отговора.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлина в стая за картини?
Автор: colorphoto   
Дата:   22-12-15 16:33

Едва ли тези са удобни за домашно осветление.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлина в стая за картини?
Автор: kukumichin   
Дата:   22-12-15 17:47

Привет, аз съм система STAS, не съм слагал само осветлението, но си заслужава да погледнеш.

Отговори на това съобщение
 Re: Светлина в стая за картини?
Автор: damiaven   
Дата:   24-12-15 23:19


Автор: Ghost4o
Дата: 20-12-15 01:12

Принтирал съм си няколко снимки като картини в голям размер, обаче на изкуствена светлина вечерта не се виждат добре такива като нощен пейзаж, има ли някаква препорачителна светлина за таята? лампа?


Автор: Ghost4o
Дата: 21-12-15 00:12

А тези лампи на каква фасонка се слагат? И стават ли за всекидневна стая, там ми са картините...


.......
Драги Колега,
какъв размер са ти принтовете?
Защото "снимки като картини в голям размер" звучи доста фриволно.
През деня сигурно ще ти влиза външна светлина и тогава ще имаш непредсказуемо смесване на двата вида осветление.
Нощем бих ти препоръчал да ги осветяваш с 5000 Келвина и това да ти е основното осветление, тоест другите осветители в стаята да са пренебрежимо слаби.
Зависи много и от какво разстояние ще ги осветяваш, ъгъла на светлинния сноп и ред други подробности...
Мисля, че има достатъчно удобни диодни осветители с подходящите параметри.
...
Колко вдигаш от лежанка?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »