Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: hose   
Дата:   16-11-15 12:39

Никъде не намирам в нета…


https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xtp1/t31.0-8/12183834_10153829294119009_401713342763862



Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: marvves   
Дата:   16-11-15 12:55

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: hose   
Дата:   16-11-15 13:05

мерси :) но повечето са без стъкла и не така отварящи се… тези за мен са доказано най-удобни

в БХ има само на ГЕПЕ, и са от две части също, в мако също нямат, писах и там откъдето ми ги бяха донесли преди години…



Публикацията е редактирана (16-11-15 13:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: marvves   
Дата:   16-11-15 13:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: da.fo   
Дата:   16-11-15 13:56

Имам за продаване на Unomat - немски.


Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: hose   
Дата:   16-11-15 14:47

da.fo - може ли повече инфо? брой, цена, нови ли са? същия тип ли са?

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: fotorafi   
Дата:   16-11-15 17:13

Хосе, имам на вилата едни чисто нови кутии с
диа рамки, лайка формат. Петък отивам,неделя се връщам
Ще донеса мостри, снимам и ти изпращам
Не ги продавам, ЩЕ ТИ ГИ ПОДАРЯ
Поздрави, Рафи

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: hose   
Дата:   16-11-15 18:57

fotorafi благодаря ти :)

отговориха ми и от магазина, откъдето ми ги бяха донесли преди години - Foto-Video-Sauter.de, все още имат такива, но в кутии по 20 :)

поздрави на всички

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: geokar   
Дата:   16-11-15 21:21

На времето и аз вярвах в стъклата. Ама после разбрах, че са повече вредни за лентата, отколкото полезни. За нютоновите пръстени пък да не говорим...

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: hose   
Дата:   17-11-15 00:19

geokar - въпрос на виждане...

преди… десетина години, при една прожекция едно дете бутна масата и всички диапозитиви се разпиляха по пода… тогава осъзнах, че съм склонен да приема пръстените и лекия мат по-точно, който анти-нютоновите стъкла правят, за сметка на защитата, която осигуряват от надраскване, прахоляк и тн… най-вече надраскване
според мен, те държат "запечатан" диапозитива и от всякакви други влияния…
знам за теориите, че трябва да "дишат" и тн., но като цяло май не ги споделям
отделно, че отварящите са много удобни за работа, лентата не се напъхва, плъзга, защипва и тн…
а и тези конкретно имат начин за фиксиране на самата лента, така че въобще не помръдва
един единствен път съм имал случай на счупено стъкло, което обаче също е фиксирано при затворена рамка, и не беше мръднало въобще и съответно не беше повредило лентата

разбира се всеки сам избира как да съхранва диапозитивите си [smile]
да не забравяме и че никой и нищо не е вечно…

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: geokar   
Дата:   17-11-15 02:14

Разбира се, исках единствено да споделя моя опит в това отношение, още повече, че някога точно като Вас разсъждавах. После прочетох някъде, че стъклото взаимодейства с емулсията и може да я повреди, лично на мен ми е залепвал диапозитив за стъклото - много е неприятно. В момента работя изключително с CS рамки, те са тънки, не заемат много място и имат специална система на закачане, така че остават на магазина, дори ако го обърнем или разтръскаме. Когато бях на стъкла, много често те се разместваха в проектора, така че съм ги лепил с тиксо, което пък създава още по-големи проблеми. Явно, че са били от по-старата генерация. Имаше една система в ГДР само със стъкла (без рамки!), диапозитивът се слагаше в малка черна хартиена рамчица, от двете страни се притискаше от стъкла и се облепяше със специална черна лента от всички страни - май най-доволен бях от този вариант, обаче диапозитивите ставаха много дебели и тежки. Но, както казах - просто споделям опит, сигурно сте прав за избора си, още повече, че сте го изпробвал.☺



Публикацията е редактирана (17-11-15 02:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: geokar   
Дата:   17-11-15 02:21





Публикацията е редактирана (17-11-15 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Някой да знае къде има такива диа рамки?
Автор: hose   
Дата:   17-11-15 11:27

да, старите са изключително неудобни, имам доста подобни вкъщи, баща ми ги ползва все още има много стари препарати (лекарски) снимани на тях, наистина са много неудобни за поставяне и се разместват… тези които съм показал и аз ползвам нямат нищо общо с това [smile] идеята с лепенето никак не е добра според мен - аз ги вадя като се налага да ги сканирам, а пък това с тиксото… зарежи [smilie3] ако намериш от тези - пробвай ги, сигурен съм че ще останеш доволен [smilie24] анти-нютоновите стъкла са леко матови реално, няма как да залепнат, освен това държат кадъра изправен и има защита и при прожекция все пак - по-малко ги нагрява…


използвам случая да попитам някой ще поръчва ли тия дни от мако - искам да взема 2 ленти

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »