Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Какво мислите за следната смяна на обективи?
Автор: photographist   
Дата:   24-10-15 12:06

Здравейте,

Имам малко по-специфично питане касаещо замяна на един-два до три обектива от наличните ми с един, които никога не съм пипал, но смятам, че ще ми бъде по-полезен.

Като цяло започвам от това, че съм с фул-фрейм и имам Никкор 70-300 ВР, Никкор 105/2.8 ВР (макрото) и Никкор 50/1.8Г. Имам и 24-70/2.8 който покрива широкото. И понеже почти да не кажа въобще не ползвам макро обектива се замислям дали да не го продам, да продам и 70-300 ВР и 50/1.8Г и да взема вместо тях един Тамрон 70-200/2.8 ВЦ?
Идеята е да се отърва от рядко използваното макро и да взема едно добро светлосилно и качествено варио в дългия край, като жертвата най-вече ще бъде 50-ката и другото варио, макар да не са лоши като цяло всичките.
Дайте малко акъл по въпроса, моля! Какво мислите? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за следната смяна на обективи?
Автор: boni   
Дата:   24-10-15 12:14

Точно 50-ката не я жертвай. Кой знае какви пари няма да и вземеш, а все пак имаш светлосилен обектив на 1.8.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за следната смяна на обективи?
Автор: photographist   
Дата:   24-10-15 12:16

Малко объркано стана. Идеята е дали според вас си заслужава да заменя Nikkor 70-300 + 50/1.8G + 105/2.8VR само за Tamron 70-200/2.8VC?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за следната смяна на обективи?
Автор: photographist   
Дата:   24-10-15 12:24

Така е, 50-та може да я оставя, точно по същата причина - не е финансово надежден, пък и е ф1.8. Водещ е макро обектива, който е май най-добрия макро обектив на пазара като цяло, но пък като не го ползвам особено...нужен ли ми е [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво мислите за следната смяна на обективи?
Автор: demiman   
Дата:   24-10-15 12:56

Ами не ти е нужен ... щом не го ползваш по предназначение. Остави си 50ката и действай [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »