Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: Martin2015   
Дата:   05-08-15 22:39

За заснемане на късометражен филм ми трябва 16мм кинолента. Никъде не се намира. Ще съм много благодарен ако някой може да ми помогне!

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: batsali   
Дата:   06-08-15 00:04

http://www.macodirect.de/16mm-films-c-746_750_563.html

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: M_D   
Дата:   06-08-15 00:40

http://www.andecfilm.de/en/e_start.htm
http://www.film1635.cz/en/e-shop.php

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: chrisnoch   
Дата:   06-08-15 10:14

Не ти трябва 16мм кинолента!
После ще питаш как/къде да я проявиш, как/къде да я монтираш, как/къде да я прехвърлиш на цифров носител и т.н.
Кинолентата умря заедно с надеждата за нейната реанимация! Снимай дигитално и ще си спестиш куп главоболия! Концентрирай усилията си върху съдържанието, а не върху технологията!

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: Martin2015   
Дата:   06-08-15 12:17

Много Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: sugargogo   
Дата:   13-08-15 12:25

Хубаво, че появи chrisnoch, та да финализира филма...Куентин Тарантино, да се ебе в гъзъ.Изобщо дълбок поклон, пред експерти като теб!Света продължава да се върти, благодарение на хора като теб!

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: chrisnoch   
Дата:   13-08-15 17:00

Тарантино не е критерий, но и той отдавна не снима на лента.
А ти можеш да се научиш да пишеш грамотно, пък тогава да "ръсиш мозък"! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: batsali   
Дата:   13-08-15 18:10

Кой точно филм на Тарантино не е сниман на филм?

Новият пак на филм, че и широк

http://goo.gl/kPRH3k

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: VassilK   
Дата:   16-08-15 18:19

Гога, отдавна не беше сипвал! Крисночев, ти по-голям критерии от Тарантино ли си питам, без да се заяждам?[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-08-15 04:21

Напротив, заяждаш се! Някъде да съм написал, че АЗ съм критерий?
Не знам защо бях останал с впечатлението, че Тарантино се е отказал от глупавия си инат да снима само на лента. Очевидно аз съм се заблуждавал, а Тарантино все още не е поумнял! Той със сигурност може да си позволи тази екстравагантност, която е напълно лишена от всякакъв смисъл - от технологичен през финансов до художествен. Вероятно агнизиращият Кодак с удоволствие ще се напъне да произведе този 70 мм негатив специално за великия маестро - барабар с огромното количество 70 мм позитив, необходим за разпространението. Само дето в България киномашини на 70 мм отдавна няма, а тези на 35 мм се броят на пръсти, така че ще гледаме новия тарантинов шедЕвър на 4К DCP - в най-добрия случай. Това е само една от причините, поради които Тарантино НЕ е критерий за нашите географски ширини. Той и за САЩ не е критерий, но това е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-08-15 04:35

И за да не съм "голословен" (нали не съм критерий!), ето нещо по темата от Майк Лий:
https://thedissolve.com/news/4358-mike-leigh-on-quentin-tarantinos-digital-aversion-/

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: batsali   
Дата:   18-08-15 09:24

Едно не мога да разбера - защо противниците на филма искат той да бъде изоставен и забравен или поне обичат да злорадстват по темата? Може би щом има компютри рисувачите трябва да хвърлят четките и моливите и да драскат на таблета. Каква е тая болна екстравагантност? Все пак сме 2015-та.... Ай сиктир.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: VassilK   
Дата:   18-08-15 12:17

http://filmmakermagazine.com/88971-39-movies-released-in-2014-shot-on-35mm/#.VdL2Hn3PPGg

https://library.creativecow.net/kaufman_debra/Behind-the-Lens-David-Boyd/1


Всеки снима, на каквото му е кеф.Щом човека е искал да снима на филм, ще снима.Ако можеш да му дадеш отговор, на зададения въпрос дай му, ако не можеш не налагай менние.Филма ще спре да съществува, когато пазара каже.Засега обаче нещата са различни.
Filmmaking произхожда от филм все пак.Сега има възможност за избор.Това е разликата.Единственото за което си прав, че че в изоставаща бананова държава, като нашета работата с филм е много трудна.Но от трудностите човек се учи и добива опит.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-08-15 13:00

Глупости на търкалета! Нито сме "бананова държава", нито сме ограничени в избора си! Филмова лента ВСЕ ОЩЕ се произвежда. ВСЕ ОЩЕ има и "аналогови" лаборатории. Най-близката е в Будапеща, след като Кодак затвори в София, Солун, Атина, Белград и Букурещ. Именно ПАЗАРЪТ си каза думата - това, което не се търси, е излишно.
Снимането на лента е възможно, разбира се. То е по-скъпо, свързано е с по-тежка логистика (транспорт, застраховки и т.н.), чакане, несигурност ... За чий чеп? [smilie5]
Лентата е на изкуствено дишане и ВЕЧЕ е скъпа екзотика, която не си заслужава усилията. Гъзарията умира последна, та по света ВСЕ ОЩЕ има разни ексцентрици, които снимат продукции с голям бюджет, а Кодак щедро ги спонсорира - нищо че фалираха доста отдавна. САЩ са страната на неограничените възможности! [smilie5]
Последният български филм, заснет на 35 мм лента, е "Love.Net". Голяма част от негатива изгоря на път за Унгария при транспортен инцидент. Лабораторията в Будапеща направи чудеса от храброст, за да ъпконвертира дигиталното работно копие (720 х 576), та да може филмът да види бял свят. Едно е да "врътнеш" 1-2 дози в банята вкъщи, съвсем друго е да снимаш пълнометражен филм на лента!

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: kaschey   
Дата:   19-08-15 12:09

Това, че ти никога не си снимал на филм, явно те прави най-големия критик на филма и същевременно най-големия разбирач.Вече си asahi 2 от годините на Клуба, когато се защитаваше каузата на определени политически партии.[smilie18] При положение, че това е фотофорум и се обсъждат снимки и способи на снимане, ще се обсъжда както цифровото, така и филма.Друг е въпроса, защо нямаш една снимка, която да си сложил....Но отговора се крие във въпроса.Съвременно заболяване е хората, да ги сърбят пръстите...Някой беше казал, че България е бананова държава.Не знам дали е бананова, палми има доста, но бананови дървета още не съм виждал.Тук нивото на местното "кинопроизводство" е толкова ниско, че просто няма накъде повече да падне.Модерните кинематографи са някакви момченца и момиченца, които си снимат разни задни части от тялото и така творят изкуство.А черешката на тортата, са МЕГА продукции, като непобедимите например, които са връх в кича, клишето и тъпотията.Те дават основа, за разсъждение на кинематографистите ни, в ранна детска възраст.Лошото е, това, че в САЩ се измислят такива бози, но чат-пат се измисля и нещо стойностно, но тук няма как това, да стане, именно заради вечното отрицание на всичко.Прав си няма смисъл да се снима на филм, само се опорочава филма.няма смисъл да се снима и на високия клас цифрови кинокамери, даже на ENG камери няма смисъл да се снима.Трябва да не се снима изобщо, за да не се творят кафяви, ухаещи неприятно маси...Или в най-добрия случай, да се снима с телефони и после всички да се събират да мислят каква е била идеята на автора, защото техниката няма значение тя наистина няма значение, когато ИМА идея, но когато няма, всичко почва да губи значение и най-вече полемиката тук.
Цифровизацията на звука и киното доведе до масовост на производството и до драстично падане на качеството.Това е положението.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: emo99   
Дата:   19-08-15 13:25

kaschey - нищо не си разбрал от това, което chrisnoch пише.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: hrup   
Дата:   19-08-15 13:54

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: batsali   
Дата:   19-08-15 14:10

Да, казва, че цената на консумативите и удобството им са и трябва да са водещите фактори. Апропо, знаете ли колко скъпи са профисионалните цифрови кинокамери и какъв обем информация изплюват? По-добре да се ползват DSLR-ки и без това редовия консуматор няма да забележи разликата.....

chrisnoch, трябва ли да изчезне филмът и защо?

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: hrup   
Дата:   19-08-15 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: emo99   
Дата:   19-08-15 14:35

Няма смисъл от спор в тази тема! Г-н Ночев не налага мнение. Просто такава е действителността. Не виждам, защо трябва да се заяждате и да водите безсмислени спорове. Ако иска Мартин ще го послуша, ако не-ще си намери лента и ще си снима.

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   19-08-15 15:15

Много ви моля да намерите правилната градация на разговор и взаимните компромис когато се отнасяте един към друг, моля ви ...
НЯКОЙ ХОРА ТУК, НЕ САМО СА СНИМАЛИ НА ЛЕНТА, АМИ СА НАПРАВИЛИ ЕДИН ОТ ПОСЛЕДНИТЕ ИСТИНСКИ ФИЛМИ, ДОСТОЕН ЗА НОМИНАЦИЯ НА ОСКАР, ДОКОСНАЛИ СА СЕ ДО ВЕЛИКАТА МАГИЯ, ПОДОБНО НА ЧАПЛИН ...
НЕКА ПРОСТО ЗАМЪЛЧИМ КОЙ НА КАКВО Е СНИМАЛ.
Нека замълчим кОй на какво е снимал, няма смисъл, просто ако може да си помогнем, другото е излишно, нека го пропуснем, молба от мен ...
ПРОСТО ДА СИ ПОМОГНЕМ,
А АКО НЕ МОЖЕМ скъпи приятели да не натоварваме излишно този така или иначе достатъчно плосък от към
съдържание форум с тежка атмосфера,
нека малко замълчим
преди да кажем
нещо...

Отговори на това съобщение
 Re: Спешно търся 16мм кинолента!
Автор: dekov   
Дата:   19-08-15 17:05

Спрете се най-после, след третия, хайде след петия пост темата е изчерпана.
То много писател, много нещо......вярно, че "Форум" означава говорилня, ама стига си чесахте клавиатурата.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »