Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Нова техника
Автор: test1011   
Дата:   05-01-16 16:35

Здравейте, занимавам се от 3 години с фотография и съм твърдо решен, че това е моето призвание просто само това ми харесва да правя. В момента съм 12 клас и същевременноработя като пицар по 8 часа на ден и събирам до колкото мога пари за техника и майка ми ще ми помогне с 10 000 лв. въпреки, че това е огрома сума пари за мен и съм и обещал, че ще ги върна. Също така мисля да уча и графичен дизайн но се колебая дали съм достатъчно развит в готографията за да купувам толкова скъпа техника. Основно искам да се насоча към сеатбена фотография и портретна за да мога да се храня и пейзажна за удоволствие , в момента снимам с canon 1100d + 18-55 + 75-300. Искам по-опитни от мен хора да си дадът мнението относно нивото ми и дали все още имам нужда от такава техника. Нямам кой знае колко снимки в фб страницата въпреки, че имам много идеи но нямам нужната техника за да ги усъществя както хората . Това е страницата миhttps://facebook.com/nsiderov.photo/

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: viara123   
Дата:   05-01-16 16:44

Без да съм гуру, просто продължавай! Бургаската серия за мен лично е страхотна, както и другите неща разбира се. Просто не се хвърляй с големи суми, не защото не заслужаваш професионална техника. Българският пазар е доста ограничен.
Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: vaniok   
Дата:   05-01-16 17:04

Техниката остарява бързо и не е инвестиция а консуматив. От друга страна образованието е нещо далеч по-ценно и със сигурност инвестиция за цял живот, която няма да загуби актуалност след 2-3 години.
Фотографията и дизайна са добро съчетание, което може да ти открие далеч повече хоризонти от сватбената фотография (без да засягам хората занимаващи се с нея).
Според мен на този етап не го мисли толкова откъм бизнес-план т.е. какво да купя и как ще се изплати... Сигурен съм, че майка ти, ще се радва да инвестира повече в образованието ти даже и без да и връщаш парите.
Моя съвет е - не ги мисли толкова тия сватби... похарчи примерно 3-4к за техника, снимай, учи фотография, учи графичен дизайн и си обогатявай мирогледа.


Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: test1011   
Дата:   05-01-16 17:09

За техниката съм съгласен но до някъде в частност телата , за обективи светкавици и т.н. не мисля, че скоро ще остареят но да целта ми е да съчетая графичния дизайн с фотографията и да се обогатявам и съм съгласен, че образованието ще е най-добрата инвестиция :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: anjsan   
Дата:   05-01-16 17:11

Ей ся та почват ората ! Като за начало качи снимки в профила си . Регистрирал си се вече ...

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: test1011   
Дата:   05-01-16 17:21

От телефона съм и не мога, за това съм предоставил линк към фб страницата ми :)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: swqaz   
Дата:   05-01-16 17:21

test1011, разгледах ти кадрите. Моето мнение е, че трябва да научиш доста неща за композиция и обработка преди да си сигурен какво да си купиш. Съвета ми е да си пазиш парите засега. Да посетиш няколко курса и семинара като ползваш сегашната ти техника. Когато се научиш да боравиш с наличната си и с фотошопа вече ще знаеш какво точно ти трябва от професионалната без да питаш никой. Докато се учиш ще излязат нови модели също. Но сега и да купиш най-доброто, кадрите ти няма да са много по-добри. Иначе абсолютно подкрепям покупката на качествена техника [smilie24] Единствено обаче когато знаеш, че точно тази или тази ти е необходима. Моето мнение е, че ако слушаш феновете на марките тука каква техника да вземеш, ще съжаляваш [smile] Успех [smile]



Публикацията е редактирана (05-01-16 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: test1011   
Дата:   05-01-16 17:44

Аз като цяло си имам на идея какво горе долу ми трябва но това е, че в Бургас не се провеждат особено много семинари а за курсове не мисля, че ще ме научат на нещо различно от това за бленда, скорост на затвора , правилото за третини , златно сечение и темподобни

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: Pac   
Дата:   05-01-16 17:44

Тая работа с "научи се да използваш наличната техника" винаги звучи много рационално и смислено, но същевременно знам, че новите играчки подтикват към много повече снимане и съответно развитие.
Иначе и аз съм на мнение, че 10к е прекалена инвестиция на тоя етап.
Ще пропусна да препоръчвам конкретна техника, защото нещата са много субективни там. Но имай предвид, че обективите са много по-смислена и трайна инвестиция. Избери си система и купувай безкомпромисни стъкла, те и след 10 години ще ти служат вярно. С тялото не се изхвърляй, него така или иначе ще го смениш след няколко години.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: colorphoto   
Дата:   05-01-16 17:45

Има си нужда от курсове и от учене,във всеки курс все нещо различно се научава,освен ако не попадне човек на някой от слабите преподаватели,каквито има също.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: Pac   
Дата:   05-01-16 17:52

Ако Бургас ти е тесен като възможности, след 12 клас е идеален момент да смениш средата поне за едно студентство време. :)



Публикацията е редактирана (05-01-16 17:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: hrup   
Дата:   05-01-16 18:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: Bumerang   
Дата:   05-01-16 18:57

Участвувай с малки суми, но редовно.[smilie7] Иначе всички хобита са скъпи.Дори да събираш етикети от кибритени кутийки.С 10 хил.няма да се разминеш а и малко вероятно е да си ги върнеш.Ти ще имаш да даваш ,а майка ти ще има да взима:-)Поне снимай родителите си по често/докато са усмихнати/ за да имаш някакво оправдание в началото.[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-01-16 19:19

Къде са му снимките на този човек, бе? Гледали сте нещо, пък аз нищо не виждам...

Към автора- не разчитай на майка си като оценка, тя винаги ще те харесва. За парите ДА. Звучи цинично, но е истина.

Не се хвърляй веднага на скъпи покупки, като знам какво е масовото ниво на сватбената форография, с наличната си техника, плюс още 2, максимум 3 хиляди лева влизаш в топ класациите (ако си кадърен разбира се).
На първо време си купи само хубава светкавица и пробвай да поснимаш абитуриенти напролет (безплатно). През юни вече ще си наясно какво ти трябва. [smilie24]

п.п. vaniok [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-01-16 19:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: vkk1   
Дата:   05-01-16 19:27

Малко в кръга на шегата, ама като пицар ще изкарваш повече, отколкото като сватбен фотограф [smile]
Огледай се малко по-далеч от софрите и кючеците и ако видиш нещо там - действай напред. Ако не - по-добре върти пиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: harvester_vn   
Дата:   05-01-16 19:37

Извън кръга на шегата- нищо не му пречи от понеделник до петък да е пицар (лично за мен, ако е майстор- много уважаван човек), а в събота и неделя- сватбен фотограф.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: gbdesign   
Дата:   05-01-16 20:46

Не ти трябва техника за 10 бона. Ако аз бях на твоето място, след бърз преглед на наличностите в базара, бих взел следните неща:

Тяло Към днешна дата, само 2-3 други могат да се мерят с него по ISO.
Зум Лично аз си предпочитам Никора, но това има в момента в базара.
Портретник Почти идеалният избор, до момента в който Сигма не направят 85/1.4 ART. По-добрият избор е Nikkor AF 105mm f/2 D DC, но трудно се намира на старо, а нов е почти 2 бона.

Светкавица Това намерих в базара. Продавача е свестен, а цената добра. За още 100 кинта отгоре, това е правилният избор.

Към всичкото това взимаш удобна и здрава чанта, 2-3 карти от тези , втора батерия за тялото, батерии и зарядно , още батерии и това е... С останалите 5 бона си купи кола, мощен компютър или ги пропилей по жени.[beer]



Публикацията е редактирана (05-01-16 20:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: hrup   
Дата:   05-01-16 20:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: 5co   
Дата:   05-01-16 20:54

vanjok е прав. Инвестирай в себе си, а не в техника.
В бъдеще ще ти се налага и да комуникираш с хората в писмен вид.
Голяма част от тях, като прочетат "дадът" и "усъществя", трудно биха повярвали, че снимането ти ще е на по-високо ниво от писането.
Защото нещата в израстването обикновено вървят паралелно.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: esc   
Дата:   05-01-16 21:26

gbdesign , прощавай, но не мога да се съглася с теб...
парите пръснати по жени не са пропиляни! Другото е вярно...

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: didesignbg   
Дата:   05-01-16 21:44

Купи си по-читаво тяло може и втора ръка, но да харчиш 10 хиляди е разсипия. Фотография за да се учиш се снима с един обектив и едно тяло. Обикновено снимаш поне година докато го опознаеш. След това би трябвало да се оправиш какво ти трябва. Ако държиш да изхарчиш 10те бона купи си техника за 2 останалите осем пръсни по екскурзии и курсове. Аз ако бях на 18 щях да отида при някое дърто куче да му открадна занаята. Георги Неделчев съм виждал че предлага подобни неща, без да твърдя че е единственият.

----

Редакция
За този Георги Неделчев иде реч, че има един друг по-известен на гугъл който ще те посъветва за тази с по-големите цици (което принципно си е валиден съвет де).



Публикацията е редактирана (05-01-16 21:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: Bumerang   
Дата:   05-01-16 21:56

... и да видим снимки след похарчени 10 хил.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: Vanu   
Дата:   05-01-16 22:22

инвестирай в система, не някакво тяло и обективи просто. Вземи си ново тяло и употебявани обективи, светкавици и дори трипод, няма какво толкова да им се счупи, ако ги вземеш в добро състояние, а цената е -30% поне.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: hash   
Дата:   05-01-16 22:40

Рядко техниката ограничава реализацията на идеите. Поне от моя опит.

Иначе на твое място първо бих си взел светлосилен обектив и две светкавици със синхронизатори, стативи и чадъри примерно. Това би ти отворило доста нови възможности при снимането с минимални средства. Хубаво е да разбираш какво точно ти трябва като усетиш къде те ограничава наличната техника преди да се хвърляш да купуваш. Това спестява хвърляне на пари на вятъра.

Отговори на това съобщение
 Re: Нова техника
Автор: alext   
Дата:   05-01-16 23:21

Такава инвестиция на този етап въобще не си струва. Вземи си нещо просто 85mm/135mm, 14mm 2.8 + един 5D M2 или при Никон ще ти излизе по- евтино май D610 примерно. Втора ръка повече от 2500 няма да излезе. Вземи нещо подобно, учи, занимавай се сериозно, графичен дизайн и фотография е чудесно допълващо се съчетание. Образовай се и снимай с две думи. Фотографията няма да избяга никога, но студентските години и най- вече контакти са безценни. Хем хубави студентки за модели...[smilie18] Тези 10 000 си ги запази. След време ще вземеш нещо по- качествено и актуално, което ще знаеш, че ще ти върши работа.



Публикацията е редактирана (05-01-16 23:22)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »