Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 брошура
Автор: S.Nikolov   
Дата:   31-05-15 13:16

Моля ако някой който е правил снимки и цялостни брошури, менюта за заведение да ми пише 1 лс , че имам няколко въпроса, които в момента ме притесняват.

Брошурите са за реклама. Интересува ме какъв размер да ги направим. Спрял съм се на А5 размер.
Интересува ме някоя фирма която да ги напечата и орентировъчна цена която може да ми излезе това удоволствие.
Също такъв въпрос е какъв материал да се използва при тях.

Относно менютата - коя фирма да избера за изработка на меню и какъв материал да бъде то?
Снимките съм ги направил. Направил съм и колажи на фотошоп. Само финалната сглобка ми остана.

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: didesignbg   
Дата:   31-05-15 14:43

Когато нямаш информация от печатаря се ползва отпускане от 5мм от всяка външна страна и 5 мм тиха зона.
Ще печаташ малко бройки, за това е подходящ дигитален печат. Аз бих проверил първо Колор Студио (Принт.бг) и Булгед.
Материала се избира според желанието и финансовите възможности, менютата е удачно да се ламинират.
Печатарите не харесват фотошоп и с право. Поне се постарай да работиш на 300 дпи, без шрифтове и в CMYK.
Има едни хора, които се занимават с тези неща дизайнери им викат, и те хляб ядат. Двата опита на печат дето ще ги изхабиш да докараш нещо, ще са цената на качествено направени менюта от професионалист. Нервите на печатаря ще са бонус, за да може да го тормозим с по-безумни неща.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: e-mil   
Дата:   31-05-15 15:58

Цените обикновено ги има на сайтовете на печатниците, а най-сигурно е да питаш в печатницата, която си избрал. Те ще се интересуват какъв размер с каква хартия и колко бройки за да ти кажат колко лева. И от цветовете ще се интересуват, но щом има снимки, значи ще е пълноцветно. При малотиражния дигитален печат цената може да зависи и от запълването на страницата, а понеже е брошура ще се интересуват и каква подвързия ще искаш.

Така че преди да имаш готов продукт едва ли някой ще ти каже нещо на лични, освен: "Ела в моята печатница, пък ще те оправим!" [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: nemchev   
Дата:   31-05-15 16:41

човека има предвид флаер с този размер А5. Много често на дипляните викат брошури. Правилно са те ориентирали по-горе към Булгед и Принт.бг. Обаче май много, много не си наясно с решението на задачата. Не си казал каква корица ще има менюто, дали ще е шито с телчета или с термолепене, няма и размер. Ако е шито с телчета трябва да предвидиш брой страници кратни на 4 и един куп други работи.

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: S.Nikolov   
Дата:   01-06-15 16:48

Имам завършено такова образование т.е. изучавах го в университета и ми се отдава т.е. сам ще направя колажи и т.н.
В имам два фаворита принт.бг и socasto.com .

Относно менютата - все още не са ми казали точно какво ще бъде, за да зная. Орентировъчно ме интрересува за меню 2 листа пак а5 ако не и а6 формат т.е. 4 странички тип книжка, ламинирано с телчета... Ще изкопираме малко от старите само че с нов фасон и нови идеи.

На печатаря какъв формат файл му трябва - фотошоп , png или нещо друго?
И пак - кое е най-удачното място за печатане. В малките курорти съм в близост до Бургас... каквото и да направя - ще се използва куриер. След няколко дни ще ми кажат какво искат, и от мен се изисква да намеря по най-бърз начин печатари и прочие....

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: s_l   
Дата:   01-06-15 16:59

Ползвай PDF - сега е модерно, трябва да го направиш в съответсвие с печатната технология. Поллзва се защото е контейнер за вектор и растер. Не е единствената опция. Ползвай "InDesign" - По лесно е иначе и Quark става :)

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: imitev   
Дата:   01-06-15 17:09


Печатаря ще ти каже какво му трябва.

Ние тук само ще си чешем езиците... както е видно...

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: ecobo   
Дата:   01-06-15 17:11

Само да не стане като в хиляди подобни случаи: да попържаш после печатницата [smilie3]
В една подобна работа има твърде много тънкости и подробности, за да стане от първия път както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: s_l   
Дата:   01-06-15 17:13

Споко, всеки си плаща за гяволиите..

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: compur   
Дата:   02-06-15 11:51

към автора - с какъв софтуер ще правиш продуктите?

много общо е казано всичко, за да има някаква конкретика... но пък винаги човек може да натрупа опит.

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: e-mil   
Дата:   02-06-15 12:08

Абе, накратко искат да ти кажат, че печатането на брошури не е като правенето на колажи и печатането на снимки. Въпросите ти показват, че образованието ти не само няма общо с полиграфията, ами даже набързо не са ви разказали какво се прави.
Затова не се осланяй на него! Докато чакаш менютата помоли в печатницата да ти обяснят подробно всички изисквания, щото иначе ще се издъниш!

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: nemchev   
Дата:   02-06-15 14:02

А6, ламинирано и сгънато, подшито с телчета? Много интересно решение за меню.

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: S.Nikolov   
Дата:   08-06-15 18:47

Здравейте!
Направих всичко на фотошоп с голяма резолюция- напечатах ги в "Х" фирма от предложените. Много хубави неща се получиха. Благодаря на хората, които ми писаха лични съобщения с повече насоки (те си знаят кои са). Също благодаря и на по-горните коментари.
Само на фотошоп ги правих. Всичко се получи повече от перфектно. Както аз, така и човека за който ги правих (приятел) остана доволен от работата ми. Опита за мен беше по-важен от каквото и да било.
С какъв софтуер бихте ги рисували примерно евентуално да го погледна ако ми се наложи за напред да направя нещо подобно?

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: didesignbg   
Дата:   08-06-15 20:20

Рисуват се в Пейнтър, мажат се в Фотошоп, десингват се в Илюстратор, странират се в Инди, експортват се в пдф. Ако познаваш една от тях много добре и не разбираш нищо от другите [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: asahi   
Дата:   08-06-15 20:26

Софтуер за рисуване:
Corel Painter
Krita
За векторно рисуване:
Adobe Ilustrator
Corel Draw
За страниране (дизайн на ниво страница и документ):
Adobe Indesign
Quark XPress
За по-малки документи:
Corel Draw
За само работа с текст:
Microsoft Word

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: imitev   
Дата:   08-06-15 21:27


Абе аз меню мога и в уорда да наредя за спорта, но си трябва познаване на материята...

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: asahi   
Дата:   08-06-15 22:35

По странното е това:
"Имам завършено такова образование т.е. изучавах го в университета и ми се отдава..."
"С какъв софтуер бихте ги рисували примерно евентуално да го погледна ако ми се наложи за напред да направя нещо подобно?"

И въпросът е защо са лъгали автора, че му преподават каквото и както трябва?

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: imitev   
Дата:   08-06-15 23:00


Аз отдавна не се напъвам да давам акъл в такива теми... Насила не можеш да го дадеш, можеш само да вземеш...

Отговори на това съобщение
 Re: брошура
Автор: S.Nikolov   
Дата:   12-06-15 22:29

Като цяло направих го с векторен софтуер и обработка с фотошоп... Всичко беше повече от перфектно. Нещата бяха за приятел.. той остана доволен. Аз също, че съм му помогнал без да дава допълнителни средства за това нещо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »