Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: ivanino   
Дата:   18-06-15 16:08

Днес за пореден път бях провокиран от първа страница, та затова…


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: ivanino   
Дата:   18-06-15 16:11

От доста време насам силно и тихо се възмущавам от факта, че има много хора, които качват редовно снимките си за гласуване, много се кефят, когато им гласуваме, а като им отворя профила ме доядява, че съм гласувал, защото виждам, че за една година са гласували 0, или 5, или 30, или 150 пъти...! Срамота! Освен, че е срамота, не е добре и за сайта! Добре, че сме останалите балъци, че да гласуваме!
Днес възмущението ми се сгорещи съвсем и за пореден път, като видях снимката на първа страница! Много се извинявам на автора, но в случая не става дума само за това, че снимката няма достойнствата да бъде на първа страница! Авторът е гласувал за чужди снимки през последната година точно 0 /НУЛА/ пъти! И този случай не е изключение, а по-скоро се е превърнал в правило, налагано от админите! Над 70% от снимките, които се поставят на първа страница, са на автори, които не гласуват! Това е приносът на админите към развитието на сайта! Вероятно го осъзнават! И тук не става дума за това, че снимките на тези автори, поставени на първа страница, са върхови постижения във фотографията! Сигурен съм, че има в пъти по-добри снимки от тази днешната и многото подобни на нея, изтъпанчвани на първа на други автори, които отделят от времето си, за да участват активно в сайта и да го държат жив! И тъй като ми се насъбра малко повече негодувание, отколкото мога да понеса без да пиша, затова сега ви отнемам от времето, за да размишляваме заедно!
Моите размишления са в няколко посоки:
1.Дали е полезно, или е вредно за сайта да не се гласува за чужди снимки?
2.Какво демонстрират негласуващите, когато не гласуват?
3.Колко е нормалният брой снимки, за които да отделиш време, да ги разгледаш и да пуснеш гласа си - 5 броя за 12 месеца, 65 броя, 365 броя или поне 5 броя средно на ден?
4.Възможно ли е един автор, който редовно пуска своите снимки, да не може да открие чужда снимка, която да хареса и да гласува за нея?
5.Трябва ли и ако „Да!” какво е нужно да се направи от администраторите, за да се повиши активността в посока не на качване, а на гласуване за снимки? Аз, почти сигурно, знам отговора на този въпрос, но тъй като съм загрижен за развитието на сайта, затова го поставям тук! Защото няма вечно статукво – днес сайтът може да изглежда добре, но е по-важно как ще изглежда утре!
Има и още, но най-важна е първата посока – представяте ли си, ако всеки от нас гласува по 5, или по 50, дори по 500 пъти на година? Вероятно нито една снимка няма да излезе от „Нови предложения”!
Имам още за казване, но вие сте наред!


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: asahi   
Дата:   18-06-15 16:17

Моите отговори на така поставените въпроси:
1. Всеки може да прави каквото пожелае, стига да не пречи на другите. Хората са различни.
2. Всеки може да прави каквото пожелае, стига да не пречи на другите. Хората са различни.
3. Всеки може да прави каквото пожелае, стига да не пречи на другите. Хората са различни.
4. Всеки може да прави каквото пожелае, стига да не пречи на другите. Хората са различни.
5. Всеки може да прави каквото пожелае, стига да не пречи на другите. Хората са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: sirkhann   
Дата:   18-06-15 16:18

Дъвкано е. Примири се. Никой няма да си мръдне пръста за твоето (не)доволство.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: ivanino   
Дата:   18-06-15 16:21

asahi, сигурно си прав, но не си схванал идеята в моя пост...! Прочети отново точките!
И моля за по-сериозни мнения!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: sirkhann   
Дата:   18-06-15 16:23

Хората качват тук да си правят реклама. Иначе имат регистрация и в другите сайтове и цъкат там. Щото нивото някак си отговаря на величието им. Файн артЪ, тинтири, минтири. Тук има лаици, дето им сваляме нивото с обикновените си снимки.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: ivanino   
Дата:   18-06-15 16:27

sirkhann , в какво да се изрази "примирението" ми - в некачване на снимки, в негласуване за чужди снимки, в напускане на сайта...! И в случая не става дума само за мен - вероятно има и други, които се дразнят от тази практика!?

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: мара   
Дата:   18-06-15 16:39

когат гласувам, гласувам, защото нещо ми е фанало окото. даже, когато пиша, без да съм гласувала - пак затова го правя.
най-често даже не поглеждам кой е авторът. е, има и разпознаващи се.
но определено не ми хрумва да проверявам дали авторът й гласува, пише, участва по какъвто и да било начин в т.нар. форумен живот.
ако някой кача достатъчно добри снимки, за да ми напълни окото, определено може да НЕ ПРАВИ нищо друго.
за един фотографски форум няма никаква нужда от нищо друго.
надявам се с това да изчерпвам темата.
аз самата качвам все по-рядко, щото така или иначе никой не гледа. или ако някой гледа - вероятно преценява не дали снимката я бива, а дали съм била "активна".
е, вече не съм толкоз активна.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: rimohit   
Дата:   18-06-15 16:48

Aз мисля , че Иванино има друго в предвид...
Дали всеки гласува или не , това си е личен избор. Въпроса е допринася ли гласуването , по принцип, за развитието на сайта и ако да , то поставянето на снимки на първа страница да бъде освен по критерия избор ( на който ги избира там) и по това , дали той гласува (що годе ) . Един вид ако форума страда от липса на гласуване , ето ти инструмент , който не е използван.. Ако съм разбрал правилно де .

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: nyamago   
Дата:   18-06-15 16:53

Добре, ще ти отговоря на 5-те въпроса по-конкретно и подробно от asahi:

1. Нито полезно, нито вредно. Има потенциала да бъде всяко от двете - според гледната точка и мотивите.

2. Че са много заети, нямат време, малкото време си го ценят и имат по-важни или по-приятни работи да го запълват. Не ги съдя.

3. Дневна и месечна норма може да се слага само ако се плаща. За доброволен принос е "кой колкото даде" или, както ни учеха през соца: "от всекиго според възможностите". Нищо задължително.

4. Възможно е. Зависи от критериите. В моите гласувания 20% от случаите са за постижение, а 80% - за потенциал и усърдие. Ако някой възнаграждава само постиженията (и летвата му е висока), може да не намери за какво да си даде гласа.

5. Не трябва. На други места са намерени прости решения, но да не се копира чужд опит е суверенно право на собствениците на сайта. Крайно време е да свикнем с мисълта, че не решаваме аз и ти - и това неприятно положение е честно и справедливо.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: asahi   
Дата:   18-06-15 17:18

Е ми ти същото каза, ама по-разбъркано.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: Saxon   
Дата:   18-06-15 17:23

Снимката на 1-ва е невероятно нежен и интересен кадър с отражения, разгледах цялата серия на медиум формат. Поздравявам автора!

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: philip   
Дата:   18-06-15 18:48

Иване, напълно споделям твоето възмущение от такива автори![smilie24]

Преди време отправих едно предложение към администраторите, което още виси в профила ми:


https://photo-forum.net/static/site_pics/165/1416487374_Option.jpg



Но явно не се възприе...

Опитвал съм с коментар или ЛС да приканвам такива автори към активност, в малко от случаите е имало ефект, но един от последните беше много готин:

"-Аз никой не карам да гласува за моите снимки, не искаш - недей, и не се ядосай - няма нужда :)"


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: caspin   
Дата:   18-06-15 18:55

Никой не може да бъде принуден да гласува за нещо, което не му харесва![smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: iliyanb   
Дата:   18-06-15 19:02

"Никой не може да бъде принуден да гласува за нещо, което не му харесва![smilie18]"




[smilie18] [smilie18] [smilie18] , но може да си пробутва творчеството постоянно и да си трие кадрите, ако не излязат на първа страница до час-два.

Не ме е спирала неактивността на някои автори да гласувам това, което на мен ми харесва, но определено както и на автора на темата, и на мен ми правят впечатление тези неща.

И други неща ми правят впечатление:
Гласуване по групи от страшно сплотени Б-та, но и А-та.
Някой голям играч пуска кадърче и е невероятно активен по това време и като гласоподавател и като критик. После никакъв може да го няма с месеци.
Супер творци, изказващи се винаги от последна инстанция, трият на бързо свой кадър, ако за час-два не са на първа страница. Липсва им самочувствие на някои от тези артисти относно собствените им кадри явно, но пък показват завидно такова под чужди.

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: caspin   
Дата:   18-06-15 19:18

Триенето не кадри също е виждане на автора, за което никой не може да го вини[cool] Гласуването "аз на теб-ти на мен" е широко дискутирано без видим положителен ефект, така че...
Погледнете нещата и от другата страна:
Много активни "афтори" гласуващи за всяка една снимка с едни и същи знаци.Не може да ти харесва всичко просто...Лично съм си ги блокирал в колонка.
Надявам се да не ми се сърдят[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: mitpis   
Дата:   18-06-15 19:42

Ами то си е кеф като станеш сутрин заедно с кафето да разгледаш снимките, да видиш нещо интересно и да прочетеш някой интересен коментар,някои от колегите са доста остроумни и кефят определено, пък и е гот да пуснеш някой глас и коментарче за нещо което ти е харесало, същото важи и за времето, когато се прибереш от работа след цялото напрежение на деня.Някои киснат във фейсбук, аз кисна във фотофорум[smitten] .А пък ,който иска да гласува да гласува, който не иска да не гласува-негова си работа!



Публикацията е редактирана (18-06-15 19:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: realnoncho   
Дата:   18-06-15 20:08

Разбирам какво иска да каже автора на темата, ама това едва ли ще промени нещо. Хубаво би било не някой да гласува и харесва всичко, а да има повече различни хора, които да изразяват позиция и мнение. На някои им е трудно да избягат от приятелския си кръг [beer]

caspin,
Ти и мен си ме блокирал, защото ти казах какво мисля за някои от снимките, забавно е като обясняваш после, че блокираш символите [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: Павел_Василев   
Дата:   18-06-15 20:30

Лично аз гласувам за снимки които ми хващат окото и наистина ме кефят, да гласувам по задължение и само ей така не виждам смисъл...

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: caspin   
Дата:   18-06-15 20:30

Верно ли така е станало.Списъка е дълъг[smilie5]
Извадих те.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: philip   
Дата:   18-06-15 20:33

Абе гласуването е почти като на избори, великите не гласуват, щото за нас простосмъртните е достатъчна радостта, че изобщо ни показват творбите си[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Ноо, трябва да се признае, след въвеждане на "новите предложения" някои водещи автори станаха по-активни[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: мара   
Дата:   18-06-15 21:00

баси...много мразим начи тва "някои водещи автори"...
понякога така ми се ще, начи, нещата да текат "поименно, другари, поименно!"
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: philip   
Дата:   18-06-15 21:03

Поименно само на партийни събрания другарки и другари![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: Kalimas   
Дата:   18-06-15 21:09

Гласувам за каквото ми хареса и ме трогне, не се ровя чие е или дали той е гласувал за мен или мой прители.

И един въпрос, ако се възползвам и гласувам с нула (0) за някоя снимка, това ще го броите ли за глас или не?

П.С.
Ако искате да има смисъл от гласуването, що не дадем зор да се раздели на няколко категории и да се дават точки от 1 до 3 за всяка (пр. светлина, композиция, идея, обработка ), някой руски сайтове го имат. Така се получава и малко критика от самия глас. [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re: Защо да /не/гласуваме за снимките на тези, които не гласуват?
Автор: chrisnoch   
Дата:   18-06-15 21:28

Всичко е суета! [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »