Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Кой обекткв да избера?
Автор: Ahmi   
Дата:   22-07-15 20:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: BOZO   
Дата:   22-07-15 20:52

sigma 10-20

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Pavlov   
Дата:   22-07-15 21:10

Tokina 11-16/2.8 .

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: quazimodo   
Дата:   22-07-15 21:42

Сигма [smilie21] .


Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: zeromx   
Дата:   22-07-15 22:22

Ползвал съм въпросната токина,но за канон и бях много доволен !

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: ivjordan   
Дата:   22-07-15 22:39

Са ше ти кажат, че със Сигма-та не може да се снима млечния път, поради което трябва да си земеш Токина-та.
Ама това с млечния път изобщо не е вярно. Много добре си се снима баш със Сигма-та.
В тоя ред на мисли, горещо я препоръчвам (Сигмата с променливата светлосила). Имам я и я ползвам точно на Д90. Даже тук в профила май имам някакви снимки с него.
А, и млечния път съм снимал, ама не съм качвал, че не ме бива много с шопа, да ги направя зашеметяващи и безкрайно неистински.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: murrey   
Дата:   22-07-15 22:40

+1 за токината, ползвах я точно с d90, от сигма нямам впечатления

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: pdimitrov   
Дата:   22-07-15 23:08

И двата са добри, каквото и да вземеш, няма да сбъркаш :) Реши дали ти трябва по-отворена бленда и повече в широкия и дългия край (той пък щото много дълъг :) ).

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: ivjordan   
Дата:   22-07-15 23:20

Сега малко по-сериозно: както каза колегата pdimitrov, и двата са добри и няма да сбъркаш. Въпросът е до финанси, защото Токина-та е доста по-скъпа, както и до по-дългия обхват на Сигма-та, който всъщност се свежда до 1 мм в широкия край, доколкото дългия си го покриваш с китовия.
За мен на последно място сред качествата на двата обектива са онези 2,8 при Токина. За пейзаж, този тип обективи се ползват доста затворени, така че тази светлосила не ти е нужна. Остава астро-фотографията, където Токина ще ти позволи маааалко по-ниско ИСО, но не драстично, примерно 1200 с Токина и 1600 със Сигма.
Прецени тези разлики, преброй си паричките и скачай, няма да съжаляваш за избора си.

П.П. Ако си от София, мога да предоставя Сигмата за тест в рамките на час-два на по бира.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-15 00:35

Tokina 11-16 или Сигма 10-20/3.5, по-новия вариант. И да не се пропускат и марковите 12-24 и 10-24.
Но най-много за Токината...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Ahmi   
Дата:   23-07-15 18:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   23-07-15 18:06

Токината вероятно е с по-здрава изработка и малко по-качествена като картинка (все пак има само 1.5 zoom range и е почти prime).
10-24 е доста по-универсален и не ти се налага да сменяш обектив ако искаш да направиш кадър с (що-годе) "нормален" ъгъл, след като си снимал на "свръхшироко".

Всичко е въпрос на това къде при теб стои компромиса. Аз лично имам токината, но малко ми липсва това което посочих горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Serbezov   
Дата:   23-07-15 18:13

За няколко месеца пускаш този въпрос за трети път,това за мен означава че е време да смениш и апарат и обектив,с варио на д90 чудеса не очаквай,по важно е да научиш как да използваш максимума от динамичният обхват !!!



Публикацията е редактирана (23-07-15 18:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Gecata   
Дата:   23-07-15 18:39

Serbezov , не си прав! Пейзажната фотография е въпрос повече на мислене и познание, а след това на технически средства.
Авторът на темата трябва да знае, че най-често използваните обективи за пейзаж са нормалните и дългофокусните. Ултракъсите обективи са за хора със силно развито чувство и опит в разбирането и разработката на предния план. Смисълът им е в изграждането силен преден план, които да бъде окрупнен. Трябва да се има предвид, че и най високите планински върхове на заден план снимани с въпросните обективи, дори да си в подножието им, ще бъдат смачкани и ще изглеждат дребни като купчинки пясък на плажа. Използването на обективи с фокусни разстояния 10-20 (дори на кроп тела)за пейзаж всъщност е само по изключение :).

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Serbezov   
Дата:   23-07-15 19:11

Gecata [beer] много точно сте го написали!!!

Написах че е за смяна на техниката поради факта че всеки си мисли че като си купи широк и по качествен обектив пейзажите ще станат от само себе си,също така че всичко това беше писано на автора в друга тема със абсолютно същият въпрос,и едва ли ще получи други и по различни отговори и тук[smile] Също така съм скромният си опит съм достигнал до заключението че половината от процеса при пейзажите е обработка и снимане в клин,ако някой от изброените ти куцаш и ФФ няма да задоволи критериите ти,понеже апарата сам не може всичко!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-07-15 19:14

Ако се продължава след вече леко старичкия Д90 с друга кропка, по-висок клас или същата на Никон, най-добре 12-24 или 10-24 Никонските. След това идва 11-16/2.8 Токина. По-точно идва новата Токина 11-20.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой обекткв да избера?
Автор: Serbezov   
Дата:   23-07-15 19:23

Най добрият вариант за кроп и не само като цена е 10мм и 16мм самянг,оптически са по добри и са за по малко пари,е нямат фокус мотор,но той не е нужен да тези мм още повече за пейзаж !!!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »