Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Разпечатване на интериорна плочка
Автор: comanche   
Дата:   29-03-15 12:45

Здравейте,

Започвам с кратка предистория - направихме ремонт на баня, успешен, но го изпълнихме с малка грешка в подредбата на плочките и има 4 плочки, които се набиват много силно в очите на жената.

Вместо да къртим новите плочки, ми хрумна да занеса някоя от резервните в студио, за да я сканират, принтират и ламинират и съответно да бъде залепена по най-безболезнен начин върху съществуващите. Проблемът е, че си нямам представа в какво студио биха изпълнили подобна заявка. Все пак има риск да си развалят техниката. А и цветоввете е добре да са максимално точни + гланц.

Плочката е 50см/25см.

Можете ли да ме насочите? От София съм.

Благодаря за вниманието![smilie21]

П.С. И не, не мисля, че темата е за форум "Направи си сам!" [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-03-15 14:38

ми това с гланца не е непостижимо, просто е. След отпечатването на изображението се ламинира с фолио и ето ти гланц. Просто ти трябва снимка с цветно калибрирана камера.

Мога да ти заснема плочката без бликове и да ти направя доста точен файл[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: viara123   
Дата:   29-03-15 16:14

Как се залепя плочка върху плочка по най-безболезнен начин? Налудничаво звучи. Накрая една тротоарна плочка ще реши всичко. Или в някоя траурна агенция, дето правят снимки за паметници, изтипосай лика на съпругата и ще я спечелиш завинаги [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: BOZO   
Дата:   29-03-15 16:53

comanche,
По-лесно е да разбиете внимателно 4-те грешни плочки и да сложите нови. Каквото и да правите влагата и препаратите за баня ще развалят много бързо резултата. Това, което е "нарисувано" и после гланцирано върху плочките е направено преди да се изпекат в пещ с висока температура.

Добре, че не сте зъболекари.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: comanche   
Дата:   29-03-15 17:20

Хахах, така. Жената не е моя, горното е цитат, но аз съм отговорен за въпросната баня [smilie7]

Писна им от честото разбиване на хората иначе щях да захвана с по 4 дюбела новите плочки върху старите, но в крайна сметка ще получат 8 пробити плочки, другият вариант е да избия четирите, както по-горе споменахте, но проблемът е, че са заобиколени от декорни плочки, които струват 180 лв за комплект [smilie10]

И защо да е добре, че не сме зъболекари... колко плочки сме вадили в кухнята след 30-тия ден на съхнене. [thankyou]

Намират се в сухата част на банята и не виждам как влагата би съсипала ламинирана хартиена плочка. Някакъв препарат ли има, който е добре да не се използва?

Колега маймун, ще ви пиша ЛС ! [beer]
И аз обмислях заснемане с фотоапарат, но нямам необходимия опит с техниката ми, както и време, за получаването на "приличен" резултат.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: 798099   
Дата:   29-03-15 17:37

При мен се наложи такава операция, поради повреда във водопровода. Ремонтът беше извършен от професионалисти по следния начин:

1. Със специален инструмент за почистване на фуги буквално издълбаха фугата до мазилка.
2. С ъглошлайф и диск за керамика изрязаха плочките на около 5 милиметра навътре от фугата, счупиха ги и леко изчукаха оставашите 5 мм.
3. Изчукаха леко мазилката и с някакъв бързосъхнещ цимент залепиха новите плочки. Естествено, след като поправиха водопровода.

След ремонта, не може да се познае кои са новите плочки. Излишно е да казвам, че имах резервни плочки.

Описвам ти процеса, но лично аз не бих се наел да го направя. Иначе казано - търси майстори, които да ти гарантират, че резултатът ще е положителен


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: Konstantinov   
Дата:   29-03-15 17:39

Плочката се отделя със тънък секач и се залепва точната,направи го майстор от кв.Надежда и то с плочка теракот, коята е сложена под перваза на вратата извади я ,беше пукната и на нейно място сложи същата нова,теракота е слаган преди 10 години.Направи го за 2 минути,дадох му 10 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: 798099   
Дата:   29-03-15 17:42

Еми... Константинов, остава да дадеш на колегата телефона на майстора![smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: mbtutu   
Дата:   29-03-15 18:02

Търси директен UV печат, задължително с бял цвят. Поне 5-6 фирми трябва да има из София.

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: juslen   
Дата:   29-03-15 18:25

Варианта е да се премахне фугата и внимателно да се изрежат и премахнат плочките е най-добрия. Щом има декорни плочки от 180лв комплекта едва ли на собствениците на банята ще им допадне да се лепят някакви ламинирани хартиени измишльотини. Нали ще стърчи над другите и как ще я залепиш изобщо намирисва на циганска работа.

Пък това да ги захванеш с винтове и дюбели върха на простотията, махни си ги най-добре и залепи нови да ти е мирна главата, не е толкова трудно за човек с опит.



Публикацията е редактирана (29-03-15 18:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: viara123   
Дата:   29-03-15 18:55

На маймуната не вярвай, ше ти сложи паяк в ъгъла на плочката. после ше трябва да лепиш друга отгоре [smilie5]
Онова с дюбелите звучи добре, само дето ще питаш същото, ама за плочки от стоиосемсе лева [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: zotto   
Дата:   29-03-15 19:08

Вариантът с хартията, да се снима след прилагане, току се родил нов стил в декорацията на бани [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: imitev   
Дата:   29-03-15 19:51

1 кило брашно да имаш - дай го на майстот да ти го смели.

Подменят ти плочки без проблем.

Само трябва са питаш У фаянсаджискио форум, ръйш ли...

Тука най-много да ти снимат плочките (плочки за каталози снимам от доста време, никога не става като оригинала, по съвсем понятни причини... Пастите които се ползват за печат на плочките не може да ги наподобиш с четирицветен печат).

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: comanche   
Дата:   29-03-15 19:56

Колеги, точно този метод прилагах няколко пъти собственоръчно в кухнята, като сменях плочките поради зле оформени дупки за контактите. НЕ ми трябва номер на майстор, защото и сам го правя.
Въпросът е донякъде и психологически. Жената едвам се нави да сменя плочките в кухнята (и то след месец), защото си мисли, че когато нещо направено се преправи, се опорочава целият ремонт.... С една дума не иска кръпки. Освен това, плочките са забити хем в тавана(окачен), хем в пода => няма начин да се сменят.

Забравих да спомена, че и на пода си счупиха една плочка, а там лепихме с по-голямо количество теракол и ваденето беше мъка. Не заради плочката, която всъщност излиза лесно с малко техника, а самото разбиване на лепилото. Но в общи линии 20 минути работа с почивките и снимките [smilie7]


Идеята с ламината е, че след това с малък мокър валяк и безцветен силикон ще затворя ръбовете така, че да не си личи вторият ред.
Няма да е никак циганско, ако се изпипа [smile]

"Автор: mbtutu
Дата: 29-03-15 18:02

Търси директен UV печат, задължително с бял цвят. Поне 5-6 фирми трябва да има из София."


Благодаря за информацията, ще потърся.


"Автор: viara123
Дата: 29-03-15 18:55

На маймуната не вярвай, ше ти сложи паяк в ъгъла на плочката. после ше трябва да лепиш друга отгоре [smilie5] "


Ами аз на тяхно място директно бих отпечатал два по-семпли, но контрастни на останалата баня, пейзажа 50/50см (две групи по две плочки). Паяка може и да не го забележат


Благодаря за отзивчивостта на всички [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: viara123   
Дата:   29-03-15 19:57

зотто, декупаж /декопаж/ май си нарича

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: juslen   
Дата:   29-03-15 19:57

Трябва мултитул с койте се сваля фугата без да пострадат околните плочки. Може и с малък флекс с диамантина обаче трябва да си супер профи със супер стабилна ръка да не закачиш другите плочки (разбирай на две ракии/водки/ кило бира минимум) [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: MauMyHa   
Дата:   29-03-15 20:11

viara123

Това, беше свежо! Благодаря ти![smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: compur   
Дата:   29-03-15 21:26

а може ли снимки преди и след?

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: 798099   
Дата:   29-03-15 21:28

Автор: imitev
Дата: 29-03-15 19:51

1 кило брашно да имаш - дай го на майстот да ти го смели.


Как точно се мели брашно от брашно? [smilie10]

Иначе, изразът е: "Ако имаш едно кило брашно, дай го на майстор да ти омеси хляб"[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: imitev   
Дата:   29-03-15 22:30

За жито става дума, като пиша от таблвта все глупости излизат накрая [smilie18]

Смисъла е ясен иначе...

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: viara123   
Дата:   30-03-15 21:01

Дкъде я докарахме с дюбелите?

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: ilia_dm   
Дата:   30-03-15 21:14

Виж някоя погребална агенция,те печатат на порцелан ...

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: mmjm   
Дата:   30-03-15 21:19

Ако обаче от агенцията ти предложат да ти направят и декорират леглото, ни съ съгласявай.
Има грънчари, печатат на чашки, чинийки и кво ли не, що пращате човека гробар да го обслужва, не ми е ясно. Не че техниката ще е по-различна, но енергиите, и настроенията, които ще внесеш в къщи са доста различни.



Публикацията е редактирана (30-03-15 21:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: unikalen88   
Дата:   31-03-15 00:04

аз пък искам да видя след като са лепнати плочките върху другите една снимка какво е станалож [smilie5]сам казваш че цената на плочките е висока и би трябвало да се залепят качественно,а не баш накрая да се оа***те.И тавана да е от картон укачен и тои може да се попрачи,все пак плочката е до тавана,каквото и да има и силикон и стериопорено ъгалче,все е обратимо после,ама да дам толкова пари за плочки и някои да ми ги лепи една върху друга или да ги хваща с дюбели-не мерси [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Разпечатване на интериорна плочка
Автор: comanche   
Дата:   31-03-15 02:50

Не бързам с тази работа, тъй че укротете страстите [smilie18] ще пусна снимки с резултата. Тавана не е картон, а алуминиев (аз го наричам тип "Хънтър Дъглас", но хората ме гледат странно като го наричам така.. ) и хич не ми се занимава да го свалям... вече обмисляме вариант и с нещо дървено, например тръстиковите подложки за маса, които са боядисани в червено/бордо [smilie8]

А относно "една върху друга"... ами ще стане поличка за багаж, как какво... парапет да си имат в банята, само да не се свлече [smilie10]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »