Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Eos 1000d
Автор: ivangp   
Дата:   11-03-15 13:33

Някой може ли да ми каже има ли възможност да заключа експозицията примерно на +2 стопа и да не се променя при промяна на стойностите на исо, бленда и фокус?

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: lamerko   
Дата:   11-03-15 13:38

Компенсация +2...

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: ivangp   
Дата:   11-03-15 13:55

Е да ама как да го направя като в ръчен режим неми позволява освен ако не не променям другите характеристики

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: Pavlov   
Дата:   11-03-15 14:10

Идеята на ръчния режим е да изключиш меренето на тялото, и сам да преценяваш каква да ти е експонацията. Затова при него не можеш да задаваш компенсация.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: satyno   
Дата:   11-03-15 15:06

Минаваш в ръчен режим и гледаш във визьора скалата Exposure Compensention. Всяко деление на нея е +-1/3 стоп в зависимост от посоката.

https://www.safaribooksonline.com/library/view/the-canon-eos/9780596156626/httpatomoreillycomsourceo



Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: satyno   
Дата:   11-03-15 15:09

И внимавай в какъв режим на мерене си, защото всеки един от тях може да ти дава различни резултати в зависимост разпределението на осветеността на кадъра.


Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: pachok   
Дата:   11-03-15 19:16

И аз скоро се чудих как да направя подобно нещо. Примерно снимам си пейзаж от ръка в не много благоприятни условия. Обективът е светлосилен, но не искам блендата да пада под определена стойност, все пак е пейзаж. Скоростта искам да ми е на ръба - минималната, на която потрепването на ръцете не ми размазва снимките. Затова минавам на М и си нагласям двата параметъра. Спецификата на обективът ми и филтъра към него, обаче са такива, че при автоматично мерене на апарата, снимките стават леко недоекспонирани, затова искам експонацията ми да е заключена на +1 1/3, апаратът да се съобразява с тези 3 параметъра и само ИСО-то ми да остане променлива величина (включено на Авто). Та апаратът сам да си го изчислява на момента според светлинните условия. Разбира се всичко може да се наглася ръчно, но се губи време, понякога атмосферните условия се сменят за секунди, освен това обърна се на ляво да снимам, после на дясно, това веднага сменя околната светлина, не искам на всяка снимка да правя нови настройки, защото изпускам момента.

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: rx   
Дата:   11-03-15 19:20

Не можеш да компенсираш авто исо-то в М режим. Питал съм директно Канон дали може - не, не може и не - нямат намерение да го правят да може. Евентуално с някакъв ML скрипт може и да може да стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: satyno   
Дата:   11-03-15 21:48

Учуден съм, че при Канон няма компенсация при ауто исо в ръчен режим. Никон има и често снимам така.



Публикацията е редактирана (11-03-15 21:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Eos 1000d
Автор: lamerko   
Дата:   12-03-15 01:12

При полу-автоматичните режими си има компенсация. Но при "M" наистина малко зор работата - явно са сметнали за безсмислено да смесват тези настройки. За сметка на това си работи клина при "М", който компенсира чрез времето за експозиция.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »