Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 ...абе опошля май работата
Автор: bogdanov   
Дата:   08-03-15 19:12

Гледам напоследък, завихри се криза...Все се надявам за "в" бъдеще да има бъдеще.
Много поза, никакъв стремеж към креативност, бая подръжание и маниеризъм. Липса на авторство. Пустото му следствие... Нещо естетиката ли пое собственият си ход не знам, ама пустият популизъм, ще ни изяде живи. Много кавър, много нещо. И все на Лепа Брена. Ще ми се да си изясня ТОЗ ВЪПРОЗ и чак тогава да продължа да заливам пространството със субективизъм.
Що не си даваме сметка?!
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: iliyanb   
Дата:   08-03-15 19:43

Bogdanov, опошляла е работата, щото хората тук си гласуват по приятелство и авторите губят реална преценка за стойността на кадрите си. Вчера едно омазано кадърче беше сред топ "А" гласове за деня, нескопосани клонирания няколко, видими и на малък размер. Отдолу "ох" и "ах" и "Ja, Ja, wunderbar!" Писах и човекът като видя, че за 20 Б точки няма шанс, и го изтри. Ако не бях писал, можеше и да е на първа. И този пич вместо да каже "да, прав си, тук съм се понаакал малко", направо трие, щото е по-лесно.
Опошля работата, откакто и такива като теб пускат кадър и го трият след 2-3 чака, неудовлетворени от нещо си явно.
Да те питам: Имаш ли ти специално нормална реакция на коментар, рязличен от една дума, коята се римува с пирует? Веднага влизаш в конфликт с писалия.
И кажи честно: гласуваш ли по приятелство на хора, които не заслужават и които въобще не са мръднали фотографски с години? Тук ако може честно да отговориш. Щото така не им помагаш, нищо че са ти приятели.

Та за това са подрАжанието и маниеризмът тук. Как да видиш нещо различно, като дори и автори като теб се поддавате на един определен вид гъдел, който ви храни ненаситното его.
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: pumabg   
Дата:   08-03-15 19:57

iliyanb, Аз по-добре не бих го написал.. Въпреки, че темата е за цял научен труд..
Изкуство се прави от ХОРА за ХОРА, а тук отдавна нито едните, нито другите ги има...
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: sherbit   
Дата:   08-03-15 20:01

Форума запада като цяло. Търся си бана...не реалист съм.
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: karan4o   
Дата:   08-03-15 20:19

Според мен админите на сайта опитват да правят нововъведения, но както изглежда, каквото и да направят, просто времената се променят и няма оправия... Така ще е известно време, после може и да дойдат отново старите и добри моменти от 2005-2008 година...

П.с.
Затова пускайте в темата за безогледални!
Там е фотографията в сайта!!!

[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: chukov   
Дата:   08-03-15 20:21

Не запада форумът ами запада естетическото ниво и личната фотографска хигиена на участниците.
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: ludiakolio   
Дата:   08-03-15 20:44

Че тя кризата е повсеместно криворазбрана,май някой го е яд ,че не му пада пачката,с която е свикнал.
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: bogdanov   
Дата:   08-03-15 21:15

iliyanb и без друго имах много въпроси...защо ти трябваше да ги умножаваш по 2? Не съм искал с тази тема да насочвам вниманието към себе си, но щом питаш, ще ти кажа. Трия кадри, когато видя съседните. На същият принцип не слагам картини в обща изложба, където се излагат лечебни картини (ако ме разбираш). Следващият ти въпрос е по-сложен. Ако ме питаш дали подкрепям приятелите си, ще ти отговоря еднозначно. Разбира се, че го правя.(за това са приятелите), но повярвай от това наистина не печелят много хора. Аз имам малко приятели, не правя уъркшопи и за това нямам дори необходимото количество познати.
Много обичам да говорят и други неща освен думите, за това надзъртам тайничко в профилите на стихоплетците римуващи думата "пирует". Много често ми се случва там да виждам онова, което ме кара да мия очите си по три пъти преди да си легна. А това действие ме изнервя и е възможно да ставам раздразнителен. Толкова с оправданията! Останалото е комуникация...
Факт е, че доста читави автори спряха да дълбаят тази твърд. Опасявам се, че и такива, като мен взеха да се колебаят на този фон.



Публикацията е редактирана (08-03-15 21:31)
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: okoto   
Дата:   08-03-15 22:04

Някои сайтове държат високо ниво може би и заради факта, че за да се регистрираш трябва да изпратиш портфолио. Имаш достъп до регистрация след одобрение. Идеята на едно място да пускат снимки всякакви любители и професионалисти е добра среда за лошо отношение, подигравки и липса на възможност да се върви напред /важи и за профитата/. Резултатът е виден за всички. Отдавна мисля, че е добре да се махне гласуването.
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: rx   
Дата:   08-03-15 22:44

Напоследък наблюдавам един автор, който неразбираемо за мен се радва на огромно внимание от "прУфесорната" част на форума. Даже имаше наскоро снимка на първа - една от всички, в които копира една единствена идея, един похват, една и съща реализация - просто ми е забавно да го гледам как лансира едно и също като папагалче и хор'та "приятелите" му вместо да го изкритикуват да измисли нещо ново, че пък има поглед момчето, му цъкат Бе-та :))) Та ми е интересно докъде още може да стигне в правенето на едно и също... Аз затова и за себе си съм преценил тука да не качвам - не мога да се меря с "елита" на форума - явно не съм се подмазвал и сприятелявал където требе [smilie7]
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: karan4o   
Дата:   08-03-15 22:47

Като спрат гласуването и всичко ще си дойде на мястото. Тогава хората ще качват снимки за кеф и няма да гонят суети с рейтинги.
Това е бъдещето на сайта [smilie3]
[beer]
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: spotter84   
Дата:   08-03-15 22:50

Моето скромно мнение е, че първата и най-бърза промяна може да настъпи ако се пишат по-скоро по-дълги коментари били те критични или похвални. А не само удивителни, ДА и подобни :D Един вид кое ми харесва, кое не ми харесва, да се дават по-често препоръки, анализи и дори похвали, но да се казва заради кое. Просто мое лично мнение :)
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: rx   
Дата:   08-03-15 22:55

споттер, преди доста време бях предложил точно това - хората да се стимулират да дават добри коментари, дори да станат задължителни, за да можеш да гласуваш, като полезността на коментарите да слага тежест на оценката впоследствие. Оплюха ме жестоко - как така съм си позволил да изкритикувам форумните гениЙ, че да им се налагало да правят нещо повече от това да цъкат Злато на приятелите си и да набиват !!!, +++... ако биха ми дали права за един ден, бих решил 90% от проблема, който има този форум от 6-7 години насам - всички Б-та се зануляват и хората губят това си право докато не го заслужат наново - с конкурси, с постижения, със заслуги. А не с това, че преди 10 години се запознал на сбирка и му сложили права :) Но кой съм аз, че да давам съвети, какво ли разбирам от мениджмънт [smilie8]
 Re: ...абе опошля май работата
Автор: Slivenski   
Дата:   08-03-15 23:08

Пичове, не ви ли писна??? :-))

Едно и също години наред! [smilie8]

Точки, мочки, групи, приятели, врагове... [smilie21]

Гледайки рейтингите, понякога виждам слаба фотография да е надценена. Наистина се случва.

Но рядко виждам силна фотография да е недооценена. Много рядко.

Просто снимките станаха супер много, защото всички снимат като луди... [smilie5]

Фотото стана твърде достъпно. И така и трябва.

Всеки трябва да снима - с ДСЛР, с безогледалка, с телефон, с картонена кутия, с квото намери.

Разликата, обаче, винаги си личи - когато има идея, най-вече.

Точките нямат значение.

[beer] [beer]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена