Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 wi fi антена
Автор: славчо1989   
Дата:   27-06-16 15:54

Живея на място, където хващам сигнала от рутера слабо и си търся антена, която да хваща по-силен сигнал.
Ще се радвам да споделите мнения за такъв тип антена.Дали работи и конкретни примери за марка и модел.

Става въпрос за такъв тип антена http://evtinimarkovistoki.com/index.php?route=product/product&path=270&product_id=18942

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: славчо1989   
Дата:   27-06-16 15:58

Интересува ме също дали освен да улавя сигнала, може и да го излъчва?

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: lamerko   
Дата:   27-06-16 16:03

Ако имаш захранване някъде по средата на трасето - най-добре да сложиш репитер. Много по-работещо решение.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-06-16 16:08

И тази която си намерил работи, но има и други по-евтини които работят. Тази същата я продавам за 50лв, само надписите и са други. Всъщност имам два модела.

ПП. В комплекта има и диск със софтуеър за разбиване на пароли.



Публикацията е редактирана (27-06-16 16:09)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: roumen6   
Дата:   27-06-16 16:31

антената от линка хваща само безплатен интернет... така пише. а какво става с платения? [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: Nikolas666   
Дата:   27-06-16 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: imitev   
Дата:   27-06-16 16:53


Опиши си по-подробно проблема:

В един имот ли е оборудването?

Какво е разстоянието между устройствата?

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: tyunkata   
Дата:   27-06-16 17:28

Решенеието ти е само Wifi Repeater. И много важно уточнение - сложи го в точка, я която сигналът е не по-слаб от -67/70 dBI. Иначе няма да е ефективен. Колкото и да е добра антената, пробелма ти е в излъчването, а не приемането. Ако имаш възможност премести рутер-а в точка, от който до твоето у-во по права линия да има възможно най-малко препятствия за сигнала - колони/стени и метал.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: славчо1989   
Дата:   27-06-16 18:19

Нямам достъп до интернет излъчващото устройство за съжаление, а е пълно с мрежи, които хващам супер слабо.



Публикацията е редактирана (28-06-16 01:38)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: lamerko   
Дата:   27-06-16 18:22

За репитера ти трябва само парола за нета от АП-то. Проблем е ако нямаш захранване на подходящото място за репитер...

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: tyunkata   
Дата:   27-06-16 18:27

"Нямам достъпо до интернет излъчващото устройство за съжаление, а е пълно с мрежи, които хващам супер слабо."

Ами няма да стане ако е слабо, това е!

Чудя се на акъла на тези, предлагащи антената - 10 км пише. Абе по спецификации домашните WIFI вутери в идеални условия и на открито стига едвам 300 фута (100 метра), а тия - баси 10 км. :) Кефят ме! :)



Публикацията е редактирана (27-06-16 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: lamerko   
Дата:   27-06-16 18:34

Всичко е лъжа и измама с тия антени. Най-простия пример, който мога да дам, е че точно този модел го водят 9600mW, но се захранва през USB порта, който по стандарт е само 500mW :)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: miroslav45   
Дата:   27-06-16 19:11

След като дават подарък от тези "космически,извънземни" устройства,които ти "намалят" разхода на гориво,трябва да ти ясно колко е ефективна тази уж "антена"!

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: Jk.freeman   
Дата:   27-06-16 19:56

На 100-на метра са ефективни. В рамките на този радиус хваща всеки рутер без значение от терена, ако ще да има блокове, кооперации, къщи и разни такива. Тествано и проверено! [beer]



Публикацията е редактирана (27-06-16 19:57)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: zbonev   
Дата:   27-06-16 21:13

Мисля че може да стане така: Tp-link TL-WR741ND (с OpenWRT фърмуер в режим Wifi client) с външна антена 8dbi или насочена такава; ти се вързваш с кабел към рутера :)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-06-16 22:10

Tp-link TL-WR741ND тва не!!!
Модела е бъгав, бъгав! Който и да е друг тплинк с антена ще е по-добре. През ръцете ми са минали баш от тоя модел количества. TP-LINK Archer C2, Dual Band, AC750 или нещо в категорията му или по джоба от NETIS . Но репиитър си е най-добре.



Публикацията е редактирана (27-06-16 22:11)

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: baraba   
Дата:   28-06-16 00:46

най лесното решение,при положение че рутера е хубав и може се включва външна антена си купиш външна антена за самия рутер, по възможност насочена

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: славчо1989   
Дата:   28-06-16 01:40

Общо взето живея на квартира на морето и още 2-3 месеца съм тук.Хазяйката ми споделя нета с една бисквитка на горния етаж, но е много слаб.В същото време е пълно наблизо с всякакви хотелски мрежи и се чудех дали има вариант да се вържа към някоя от мрежите.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: kokotoo   
Дата:   28-06-16 08:55

с такава се спасявах едно лято и съм доволен
http://olx.bg/ads/q-gsky/?search%5Bdescription%5D=1

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: imitev   
Дата:   28-06-16 09:24


Тези последните са ментета на Alfa Network.

Няма гаранция, че ще ти свършат работа.

По принцип стандартът ограничава мощността на всички устройства на 100 mW в повечето държави. Като мощността е ограничена още при производството на радио чиповете. Даже има добавена обратна връзка и чипът следи мощността, за да не може да я увеличаваш чрез промяна на схемното решение на радиото.

Аз имам проблеми с интернета у дома - не хваща навсякъде даже и на 10 метра. Сменях няколко пъти рутер, карти и в момента ползвам такъв външен адаптор и връзката е перфектна.

Друго решение е TP-LINK TL-WN722N

Но пак няма гаранция, че при теб ще работи като хората, ако сигналът е много слаб.

Предполагам си с лаптоп - вземи го и се разходи до близкия хотел да видиш на какво разстояние ще започне да се закача. Ако е сравнително близо - тези с външните антени ще ти свършат работа.

Хотелските wifi-та ги правят на всеки етаж с ниска мощност за да не може да се хващат от улицата. Вчера бях на Албена в стая на 15 метра от лоби-бара и не хващах интернет от там, а в помещението си вървеше...

Така че - успех.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: Jk.freeman   
Дата:   28-06-16 11:23

Абе тая антена за която питаш в първия си пост ти върщи перфектна работа.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: atajord   
Дата:   01-07-16 19:45

Това са антени . Показаните в olx и това, което си споделил в първия си пост са някакви измишльотини.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: GZS   
Дата:   01-07-16 20:07

Цена качество N1
Повече информация за самата интервенция.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: ecobo   
Дата:   01-07-16 23:06

Това върши страхотна работа. При майка ми Нет-а е безжичен, предавателя е на около 1 км в права линия, никакъв проблем, без значение какви са атмосферните условия. Много съм доволен.

Отговори на това съобщение
 Re: wi fi антена
Автор: imitev   
Дата:   02-07-16 09:29

За 130 леа ще си пусне интернет, няма да се занимава с кокошкарски неща
..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »