Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 20:00

Обръщам се към ползващите този модел: Има ли някой наблюдение за склонност на модела да мери прекалено в дясно, което води до лесно прегаряне на светлите части? Питам, защото аз се сблъсквам с този проблем и искам да установя дали ства дума за дефект. В сравнение с други тела разликата, която аз установявам е около един стоп надясно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: PhotoBo   
Дата:   10-02-15 20:11

Това с кой обектив, или с всички е така? Нямам Д750, но понеже се бях залетял да го купувам и бях изчел всичко що видя в нета, като ревюта и тестове. Точно това тяло не би трябвало да има проблем с меренето, та дори там му е силата ... ако си спомняте ония кадри с булченските рокли или в тъмното... много добре балансираше светлината и нямаше прегорели кадри, аз лично бях впечатлен! Имай и едно наум, нали много хора снимащи с Никон ФФ, компенсират проблема с един стоп снимайки професионално... така съм чул, т.е. не си ли имал проблема с други тела преди?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: gbdesign   
Дата:   10-02-15 20:18

Бих заложил че този резултат се получава с някой обектив, без чип в него. Ако случайно дефекта се проявява със съвременен никорски обектив, пробвай да ресетнеш настройките на фотоапарата и опитай пак. Цял стоп си е много разлика, за толкова добро тяло. Най-добре качи някъде един NEF да погледнем всички параметри от EXIF-а... По някога човек се обърква и не вижда очевадни неща.



Публикацията е редактирана (10-02-15 20:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 21:18

gbdesign - Губите облога! забелязах проблема със Сигма 50/1.4арт, но и с Никкор 24-85 и Никкор 70-200 в същите условия мери аналогично. И аз като вас си помислих, че съм пипнал нещо и съм збравил какво е то и не само рисетнах настройките, но и преинсталирах и фърмуера.
Не се обиждайте, но отправих въпроса към ползващите този модел и очаквам прост отговор от тях - имат ли такива наблюдения или не - нищо повече. Не ми се обсъжда с никой, защо може да е това или кой какво мисли по въпроса, въпреки че не е ползвал този модел никога. Още веднъж - не се обиждайте и не го приемайте лично, но ми е омръзнало в тзи форум някой да задва конкретен въпрос, а десетки други да развиват темата му в посока, която авторът й не е пожелавал по никакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: pmartinov   
Дата:   10-02-15 21:22

Една снимка спестява много думи...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 21:34

pmartinov - аз не искам много думи, а прост отговор от хора, които ползват модела - наблюдавал ли е някой същия проблем. И за вас ще обясня - не очаквам някой да ми казва защо може да се случва това, a просто дали той/тя има или няма такива наблюдения. Просто, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: photographist   
Дата:   10-02-15 21:43

Тъпо е човек да търси помощ, но да има изисквания към помагащите му. Това е като да се давиш, но да избереш само бял човек да те извади от водата!
Nikon D750 e доста ново тяло и не са толкова много неговите собственици в този форум. Аз лично знам трима, но сигурно броя им не е голям така или иначе. Сигурен съм, че можеше да получиш добри съвети и насоки за проблема и от други хора ползващи тази система! Чудя се изобщо защо при съмнение за проблем въобще се пуска тема, вместо да се потърси помощ и съвет при сервизен специалист [smilie8] Просто, нали? [smilie5]

Както и да е, дано не се окаже пореден фабричен дефект при това тяло [beer]



Публикацията е редактирана (10-02-15 21:46)

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: ogi100   
Дата:   10-02-15 21:45

Имам Д750, но проблем с меренето не съм срещнал до момента. Ползвам най-вече матрично или спот мерене. Компенсация по подразбиране не ползвам, само когато сцената задължава. Имам и Д700 и определено Д750 е с по-добро мерене.
При всички режими ли се получава?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: didesignbg   
Дата:   10-02-15 21:46

Предполагам че излизаш извън параметрите за право мерене и отиваш към балистична крива, оттам и изменението. С малко корекция ще се оправят нещата.[smilie24]
Ако обекта е движещ се, също е добре да пуснеш малко предварение, най-удачно е да се изчисли като ъглова скорост, вземайки под внимание обхвата на оптиката.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: pmartinov   
Дата:   10-02-15 21:49

Staev

За да получите конкретен отговор първо трябва да покажете условията в които наблюдавате отклонение.

Всички искат да ви помогнат,но вие упорито не искате да им помогнете .

Ако апарата имаше някаква тенденция вие нямаше да сте първия който я забелязвате...

Просто, нали?


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: metodiev_martin   
Дата:   10-02-15 22:05

Ама ходи в друг форум да задаваш въпроси тогава.
Има сервизи със специалисти, с радост ще ти отговорят (но не за без пари, като тук), въпреки че и те едва ли имат въпросния апарат, щом такива са ти изискванията.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 22:19

ogi100 - благодаря за конкретния отговор. Да, при всички режими се получава повече или по-малко.
pmartinov, photographist - зададох просто въпрос. Оставете изводите да си правя сам, моля. Нито съм искал, нито съм очаквал помощ. Извинявам се още веднъж на всички, които искат да помагат и им благодаря, но не това искам в тази тема...
didesignbg - има една дума на немски - Klugscheisser. Без да ви е необходима корекция я уцелвате право в средата. Даже и оптика не ви е нужна.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 22:27

metodiev_martin - какво ви попречи на вас лично моя въпрос и от позицията на какъв ме пращате по дяволите? Безплатни съвети не искам от никого, най-малкото от вас. Ако няма какво да ми кажете по конкретно зададения въпрос, защо просто не прескочите темата? Или не издържате на предизвикателството да похейтите и тук, както и на много други места.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: MarinY   
Дата:   10-02-15 22:34

Staev, Кратко и ясно: Имам го. Проблемът е в теб. Изгаря, когато имаш контраст над възможностите на апарата. Компенсирай с минус 0.7 до 1 стоп. При някой сцени, ако не ползваш подсветка може и по-голяма компенсация.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: victory13   
Дата:   10-02-15 22:37

Не съм забелязал конкретния проблем. Даже напротив, смятам меренето за консервативно. Но аз така смятам и за другите ми камери.
Дебатите с меренето винаги са ми били странни. Мисля че конкретен пример е задължителен, за да се поразсъждава, понеже заложените в апарата сцени се базират на краен брой такива, макар и голям.
Друг момент е за RAW или JPEG говорим... Един стоп корекция от RAW не е никакъв проблем за тялото[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 22:53

MarinY, victory13 - Благодаря за отговорите.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: ogi100   
Дата:   10-02-15 23:03

Е щом и при четирите режима на мерене има постоянно преекспониране е много възможно да е от апарата.
Четвъртия режим при Д750 е с мерене по най-светлите участъци, който основно се ползва когато има предимно тъмна сцена и един много светъл обект в нея - например - тъмен коридор и модел разположен точно под ярка светлина от лампа. Няма как в такива условия да изгаря, ако се случва има нещо нередно.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: narval   
Дата:   10-02-15 23:19

Не съм правил сравнения, но не съм забелязал да има такъв проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   10-02-15 23:33

narval - благодаря

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: plament   
Дата:   10-02-15 23:45

От не големият ми опит с D750 забелязвам, че експонира по-добре от Д700 в ситуации при, които стария бъркаше.
Преекспониране до сега не съм забелязал, но забелязах доста силно вътрешните отражения.
Наложи се да мина през сервиза в Холандия за решение на проблема.
Вече всичко е ОК.


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: ecobo   
Дата:   10-02-15 23:49

Аз досега не съм виждал камера, която да мери правилно във всяка ситуация. Много рядко снимам снимам без корекция. Когато снимам сериозни работи, ползвам светломер и М режим. На автоматиката не й вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   11-02-15 00:16

plament - благодаря

ecobo - благодаря, съгласен съм с вас. Попитах, дали и други са збелязали нещо подобно, защото условията при които го наблюдавам са доста тривиални и не би трябвало камера от този клас да има проблем. Разликата спрямо светломер, както и спрямо меренето на камера от по-нисък клас е около един стоп. Досега не бях обърнал внимание, защото имам този модел отскоро и повечето кадри бях снимал със светкавица.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Петрос   
Дата:   11-02-15 00:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Staev   
Дата:   11-02-15 09:42

Петрос - проверено е, разбира се. Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D750 - мерене
Автор: Тед   
Дата:   11-02-15 10:37

Взимаш един светломер и камерата и мериш по него и това, което показва тялото.
Като пробвай при различните мерения какво се получава.
Или паралелно ползвай друга камера на приятел и познат с един и същ обектив и настройки при мерене.
Идваш и пишеш докъде си я докарал.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »