Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-15 00:25

камера с 35 mm стандарт матрица

HD PENTAX-D FA 70-200mm F2.8ED DC AW

HD PENTAX-D FA 150-450mm F4.5-5.6ED DC AW


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-02-15 00:43

Мислиш ли,че ще пуснат 35 мм сензор?

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Петрос   
Дата:   05-02-15 00:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-02-15 02:14

70-200 и 150-450 са ФФ обективи. Разбира се ,че ще пуснат ФФ

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: dimidumi   
Дата:   05-02-15 02:29

ФФ обективи за Пентакс К байонет колкото искаш, мисля че са над 100...дори пластик фантастик 50 1.8 и други пласмасарки съм ги слагал на Сони А900 и Канон 5д,2,3 и покриват 24х36 мм, някои винетират леко, само прилична афтофокусна система да изкарат и подвижен дисплей (като на 645Z или може и като на Сони А99 :) и са в джаза за дълго време...[beer]...а забравих, задължително 1/250 X синхрон за светките, може и повече [smile] [beer]



Публикацията е редактирана (05-02-15 02:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Петрос   
Дата:   05-02-15 02:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Tuborg   
Дата:   05-02-15 09:50

http://pentaxfanclub.com/forum/download/file.php?id=29110

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: ilcoin   
Дата:   05-02-15 10:14

Ricoh announces development of long-awaited full-frame Pentax DSLR

Доживяхме [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-02-15 10:37

Тези пентаксианци толкос гладни за ФФ, че и малко винетиращи обективи не ги притесняват. Важното е тялото да е фул фрейм [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: ilcoin   
Дата:   05-02-15 10:48

Ех симбончо, не е лесна и твоята [smilie5]

Има и сигма, има и тамрон, има и стари обективи. Има и нови, както се вижда. Да сме живи и здрави, да имаме пари и време за снимане, другото е лесно.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: sayman   
Дата:   05-02-15 11:24

До излизането на тялото към края на годината, а може би и с анонс на Фотокината, има още доста време. Нищо чудно до тогава да пуснат и още обективи.
Важното е, че вече има два FF обектива, които са факт, което означава, че този път RICOH ще го направят, а това само по себе си е супер новина. Нов играч на пазара и ново ниво на конкуренция [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: sayman   
Дата:   05-02-15 11:58

Обективите са вече в продажба:

http://www.bhphotovideo.com/c/buy/SLR-Camera-Lenses/ci/274/pn/2/N/4288584247+4291284238

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-02-15 12:08

Аз няма да се учудя и ако не излезе тая година, не е за първи път да показват прототип и да не го пуснат навреме... или изобщо. Могат и да го избързат и изсипят с един куп детски болести...

Относно конкуренцията - надали ще се случи нещо добро за нас [smilie5] това не е пентакс като едно време, сега е бутикова марка и си е скъпо. Със сигурност ще е по-скъпо тялото от никон Д610 и канон 6Д, дори можеби и от никон Д750, а не знам какво трябва да сложат в него, че да го предпочета пред 750ката...[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: arris   
Дата:   05-02-15 12:12

Simo [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: anjsan   
Дата:   05-02-15 12:16

По-добре един хубав обектив 50мм да пуснат за голям кадър подобен на Pentax 55/1.4 АФ или на стария 50/1.7 АФ ! Има 50/1.4 АФ , но той е пак е стара конструкция с въртяща се предна част , а пластмасовия 50/1.8 не е кой знае какво .... Остава единствено сигмата 50/1.4 за който има добри отзиви .

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: ZENON   
Дата:   05-02-15 12:26

Надценени стъкла. Би било разбираемо, ако имаха сериозен дял на пазара и да си правят експерименти, но те са някакъв затихващ бранд и ценовата им политика предизвиква недоумение честно казано (какво ми дава повече техния 150-450 за $2,496, спрямо сигма 50-500 за $1,509 или Sigma 150-500mm за $869 - о Боже?). Това не е животоспасяваща стока, че да и искат такава цена. Ще ми неприятано ако си заминат, понеже едната ми система е Пентакс, но в края на краищата всеки си гледа неговия джоб. Реагират ужасно мудно в свят където времето за реакция е от критично значение. Като чета в големия им форум колко хора са сменили системата (а и аз ще го направя рано или късно), просто не знам мениджмънта им за какво взима пари изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Tuborg   
Дата:   05-02-15 12:36

Мрън, мрън, мрън ...

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: ZENON   
Дата:   05-02-15 12:38

off/
Ти Tuborg, явно имаш връзка с Господ и Той ти пълни банковата сметка, но аз за съжаление нямам такива контакти като теб и съм свикнал да получавам максимума за парите си [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Tuborg   
Дата:   05-02-15 12:48

In

ZENON :) правилно мислиш относно парите си. Това обаче не означава че трябва да мрънкаме и недоволстваме постоянно. Ще има нов FF дизелар, това само по себе си е супер. Както за ползвателите на пентакс така и за КаНиСони. Ще има повече конкуренция а тя винаги води до ползи за потребителите. Ама новите обективи били скъпи, ами не си ги купувай има предоволно стари пентакс стъкла, има тамрон има сигма ... но не ние трябва да споделим колко недоволни от това от онава

[shtrak]



Публикацията е редактирана (05-02-15 12:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Simbon4o   
Дата:   05-02-15 12:51

150-450 не е ли в групата на тамрон 150-600 и новата сигма 150-600, която между другото се оказа по-добра от няколко по-стари твърди по разните системи? [smilie5] И сигмата не е ли 2000$ със стабилизация? Тамрона е 1070$... и на такава дължина стабилизацията в обектива май е за предпочитане [smilie5]
В този момент и аз не знам защо го пускат 150-450, можеби като 560 5.6 твърдия(който също се оказа пръчка) - да го има пък все някой ще го купи [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-15 12:53

всяка марка има предимства и недостатъци
от какво ще се възпозва ползвателя на дадена камера зависи единствено от него... останалото е талибанщина и грешно ЗАУ

аз почти съм си осъществил мечтата да има по една камера от известните марки и си ги ползвам в различни ситуации [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: ZENON   
Дата:   05-02-15 12:55

off/
Ами да! Аз споделям във форум мое мнение и отношение към нещо, което смятам че би ме ощетило ако го купя. Тва е. Ти имаш някакъв проблем с това ли? Тичкай й купувай. Аз не бих те спрял. Купувай стари обективи, за новото ФФ тяло, нямам нищо против, но също така не бих искал някой да ме спира да изказвам мнението си. Капиш?
Ако те влече да играеш роля на обществен коректив, прав ти път към северна Корея, там ще ти се зарадват.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: джъмбо   
Дата:   05-02-15 13:00

абе бира за вас няма ли [beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: Tuborg   
Дата:   05-02-15 13:01

Zenon бих те помолил да не правиш лични квалификации и да не обиждаш. Благодаря

[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Pentax показаха 2 нови обектива и заявиха разработка на...
Автор: ZENON   
Дата:   05-02-15 13:09

Offffffffffffffffffffff/
Туборгчо, аз бих ти благодарил, ако си четеш твойте постове поне по два пъти прeди да решиш да се обидиш и да се почувстваш "квалифициран"... хаха. Боже, Боже... [smilie7]

BTW, я земи и мойте ги чето по два пъти [smilie18]

P.S. Абе ти що не се обиди, като казах, че имаш връзка с Господ и ти пълни банковата сметка? Начи има нещо там... хаха [smilie18][beer]



Публикацията е редактирана (05-02-15 13:12)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »