Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   08-02-15 10:21

Здравейте, приятели,

Подозирам, че тялото ми има утечка. Знам, че оригиналните LP-E6 батерии на Canon не държат много на ниски температури, за това вчера си взех Hahnel Extreme със силиконов пълнеж. Батерията беше пълна като я сложих в апарата, а сега (на сутринта) вече е празна, при положение, че апарата е бил изключен и е стоял в стаята ми на топло.

Възможно е да свикна да вадя батериите от тялото когато не го ползвам, но това е доста неудобно.

Въпросът ми към вас е, знаете ли къде (за София иде реч) и на кой ще е най-добре да си дам апарата за профилактика и евентуален ремонт?

П.С. Доста се притеснявам.

П.С.2. Използвах търсачката, не намерих друга подобна тема.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: imitev   
Дата:   08-02-15 10:28

Канонската батерия пада ли по подобен начин в стаята?

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   08-02-15 10:33

Да, пада по същия начин. Не всеки път, но при всяко второ изключване се случва.

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: Lycan   
Дата:   08-02-15 10:54

Нсе притеснявай щом не бие ток :)
Btw, имам истинска в повече, Пробвай с нея ако искаш?

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: rx   
Дата:   08-02-15 10:56

Ще трябва да потърсиш специализиран сервиз, за да се преслуша. Не знам обаче доколко в "оторизираните" сервизи има наистина талантливи инженери, които ще могат да го диагностицират добре, или са свикнали на ишлеме да сменят "платката дето е почерняла".

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: falcon   
Дата:   08-02-15 11:15

От кога се случва това, да не би да прави конденз от рязко внасяне от студено на топло и да не може да изчезне изцяло. Винаги трябва да се внимава с конденза, няма как да се избегне, освен постепенно акомодиране към по-високата температура. Винаги когато съм снимал на студ оставям апарата поне час-два в чантата без да я отварям за да няма проблеми. Я го дръж известно време на топло- ден два и не снимай и после пак пробвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   08-02-15 20:10

Не мисля, че е от конденз, понеже се прибрах и чак след 2-3 часа сложих новата батерия и на сутринта вече беше празна.

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: falcon   
Дата:   08-02-15 20:53

Не пречи да пробваш, ако от тогава не си го изнасял, държ го известно време на по-топло и не го пускай, махни и батерията. Ако не е това вървиш по веригата- нова батерия или от някой, да не би тя да се е скапала, ако ли не сервиз. Но малко странно ми идва това поведение без да ти изписва грешка апарата.Аз давих един канон в Искъра и даже не го носих на ремонт, първо го пекох на слънце, включвах и щом покаже грешка изключвах и така..и фотото си оживя без нито един последващ дефект[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: iasen2   
Дата:   08-02-15 21:07

махни обектива и виж как е

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   08-02-15 22:11

Да ми препоръчате сервиз или да се пускам на официалните?

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   08-02-15 22:54

Поразрових се в интернет, оказва се, че този модел (5d mark ii) има проблем с това описание когато върви с хака на Magic Lantern. Изтрих го и тези дни ще тествам дали пробема е изчезнал.

Ще пиша какво е станало!

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: aldygreen   
Дата:   09-02-15 01:45

Да беше си признал веднага, че си хакер. Ако си се разминал само с лека уплаха, ще е добре. Защото има ситуации с ML, когато при "увисване" може да замине дънната платка. Затова се препоръчва от разработчиците на ML при съмнителни случаи ВЕДНАГА да се вади батерията. Засега ми се е случвало само веднъж с по-стара версия на ML от "нощните" разработки.
Изтрил си ML от картата, но в апарата остава още нещо. Неговото премахване е опасно (просто можеш да останеш без фърмуер и само купчина желязо) и трябва да се действа точно според упътването за дадения модел. Ако не те дразни по-бавното стартиране, не го пипай.


Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   09-02-15 07:42

Изтрил съм го както от апарата, така и от картата. Ползвах ML дълги години на 550D без проблем, а това за 5D mk 2 е било редовен проблем.

Първа вечер: Батерията е пълна!

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: SEG   
Дата:   10-02-15 22:26

http://www.panservice-bg.com/main.php?act=photo.html - официалния сервиз на Canon. Доволен съм от тях, коректни са. Най- добре попитай на място. по телефона понякога не са особено любезни :)
Успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: aldygreen   
Дата:   10-02-15 22:42

hrbr написа:

> Изтрил съм го както от апарата,
> така и от картата. Ползвах ML дълги
> години на 550D без проблем, а това за
> 5D mk 2 е било редовен проблем.
>
> Първа вечер: Батерията е пълна!

С коя версия на Magic Lantern беше? С основната Magic Lantern v2.3 ли или имаше и нещо от Nightly Builds?
Би трябвало с основната версия да няма проблеми.


Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: hrbr   
Дата:   10-02-15 23:21

С основната версия беше. Nightly-тата ме достраша да ги слагам. Разчетох се доста и се оказва, че много хора с MK II се оплакват от същия проблем с ML.

След като го изтрих, нямам проблем, но е рано да се каже окончателно. Ще пиша след няколко дни отново.

Благодаря на колегата @SEG за връзката със сервиза! Да се надяваме, че няма да се стигне до там! :)

Отговори на това съобщение
 Re: Утечка, 5d Mark II
Автор: tisho86   
Дата:   11-02-15 20:49

Имал съм същия проблем на 5D Classic.
Сменних платката на захранването и проблема си остана при мен. Другата е опция беше за много пари и се отказах.
Снимай си така ако мене питаш, ако няма да го продаваш си свиркай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »