Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Възстановяване на снимки от хард
Автор: ixus   
Дата:   02-02-15 22:08

Здравейте ,вчера без да искам си изтрих всички снимки от харда
Опитах да ги възстановя с icare и recuva . Цяла нощ сканирва компютъра , на сутринта гледам всичко наред ,папки подредени по години и т.н. ,но снимките не се виждат с никаква програма . Иначе са заели място на диска, като цъкна на "свойства" излиза номер на фаил ,вид на файла (jpeg, NEF) и големина, но не мога да го видя.Моля за помощ,ако някой ако се е сблъсквал с подобен проблем .

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: Simbon4o   
Дата:   02-02-15 22:32

Ontrack EasyRecovery Pro за FAT32
Easy Photo Recovery и DiskInternals Partition Recovery за другите са ми вършили работа.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: realnoncho   
Дата:   02-02-15 22:37

А ти като ги сканира даде ли да ги възстанови някъде на друг диск? Може да не ги вижда само от скан.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: Pavlov   
Дата:   02-02-15 22:44

Търси BadCopy Pro.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: ixus   
Дата:   02-02-15 22:58

В момента пробвам с PhotoRec. Само да уточня - Физически диска е пълен , файловете имат размер ,но не се отварят . С ACD се вижда само черно.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: imitev   
Дата:   02-02-15 23:00

Да не са в кошчето?

Как точно ги изтри?

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: rx   
Дата:   02-02-15 23:05

Приятели, да знаете като ви се случи нещо такова - първо се спира компютъра и темата с въпроса какво да правим се пише от друг компютър до второ нареждане... ако си дал да възстанови файловете на същия диск, от който са изтрити, може само да се пие една студена вода...

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: ixus   
Дата:   02-02-15 23:13

Страхувам се ,че си прав rx , но се надявам да не си. Наистина дадох да се запишат на друг диск ,но не знам защо се появиха и на стария.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: rx   
Дата:   02-02-15 23:48

Трябва да се внимава с тези софтуери - най-сигурно е, ако файловете са много, и ценни, да се направи пълно побитово копие на диска, и чак след това да се опитваме да ги вадим отвътре. Проблемът е, че когато изтриеш файловете, мястото, което са заемали се маркира като празно. Оттам нататък дори софтуера, който си свалил за възстановяване, се е записал вероятно върху това място т.е. върху файловете.
Ако имаш външен диск или флашка, свали Undelete 360 и сканирай с нея. Инсталирай я на другия диск и задай възстановяването на файловете да е там. И за друг път - ползвай коша :) Вярно, че заема място и е една стъпка повече, но човек има възможност да си каже - абе аз туй трябваше ли да го трия... успех!
Като свалиш програмката, ако искаш пиши какво открива при сканирането. Имай предвид, че дори браузването и четенето на форума всъщност си е писане по диска, така, че ако можеш - използвай друга машина...



Публикацията е редактирана (02-02-15 23:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: eclipsee   
Дата:   03-02-15 14:13

Колега, имах същият проблем и успях да върна всичко. Трябва да имаш друг физически хард с размер по голям от р-ра на всички изтрити файлове. Аз лично ползвах norton utilities, но принципа е еднакъв на всички програми.След като ги намери даваш да restorne на друг хард, аз взех от познат 2ТБ за целта. Трябваха два дни за да ги "намери" и върне" но стана.

Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: h_bio   
Дата:   03-02-15 14:26

И аз съм изпадал в подобна ситуация, но не със снимки, а други файлове.
Съдбата ти дава шанс да започнеш на чисто. Вузползвай се!

Най-ценните снимки (дори и да са под 1% от всички изтрити) вероятно ше намериш по флашки и приятели, с които си ги споделял. Другот...както писах по-горе.

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: imitev   
Дата:   03-02-15 14:40

Дайте го този диск на някой, който знае какво прави.

Ако не са важни снимките - няма значение...

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: ixus   
Дата:   04-02-15 09:45

Успях да възстановя старите снимки от 2006 до средата на 2011 г. от един стар хард диск [smile] . Те са ми и най-важни от сантиментална гледна точка, понеже там са снимките на децата като по-малки. Беше голяма тръпка ,като започнаха да излизат една по една старите снимки снимани със сапунерката и които не бяхме разглеждали скоро.Това ме накара да осъзная колко са ценни семейните снимки и колко безсмислени "туристическите" щтраканици. Вече се оглеждам за портретен обектив[smile] .

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: rx   
Дата:   04-02-15 10:17

Надявам се да направиш съответните изводи колко е зависим в днешно време човек от техниката и колкото по-добре я познаваш, толкова по-малко неприятни изненади ще имаш. Освен портретен обектив, огледай се за един външен хард и оттук на сетне копирай всичко, което би прежалил трудно и на него, и го дръж на сигурно място :) Успех

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: ilcoin   
Дата:   04-02-15 10:33

Един приятел казваше навремето, че една снимка не е ли на хартия не е снимка. Тя е файл! За пореден път се убеждавам колко е бил прав.

Иначе тръпката ми е позната, миналата година си затрих погрешка партишън таблиците на единия хард и беше тръпка, докато се покажат [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Възстановяване на снимки от хард
Автор: rx   
Дата:   04-02-15 11:24

Бе в днешно време доста неща са файл... едно време помнех наизуст телефоните на приятелите си. Сега и на най-близките си честно казано не ги помня наизуст. Що годе целия ни живот в момента е по разни файлове [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »