Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Първи стъпки във Photoshop
Автор: twist69   
Дата:   20-01-15 00:38

Здравейте!
Наскоро реших да се хвана и да понауча фотошопа. Избрах една много подходяща снимка, по която има доста работа. Постигнах известна корекция на осветеността, и до някъде подобрих цветовете. Остана само да направя ретуша, но там нещо много бъркам.
Ще кача оригинала и работния ми фаил. Ще ви помоля за мнение, съвети и малко помощ. Кое още и как точно да бутна, кои инструменти да използвам.

http://dox.bg/files/dw?a=7f4b54b45a



Може да дадете и ваши варианти, за да видим как най-добре може да изглежда тази снимка. Мисля, че тук ще се науча от най-добрите!
[beer]
Благодаря предварително!

 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: iavorianev   
Дата:   20-01-15 14:11

Като начало добре,вариантите са ти приемливи,само че следващия път се постарай изходния файл да не е сниман с 4с,а с устройство което да дава доста повече инфо в снимката.
Поздрави
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: paolo_n1   
Дата:   20-01-15 14:34

Добре е !Снимай аудито да му се изкефим и на него ;)
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: twist69   
Дата:   20-01-15 23:41

Благодаря ви много!
Не очаквах аматьорската ми работа да се хареса на професионалисти [smile]
Ще ви помоля обаче да ми помогнете с ретуша на лицето, че вече бясовете ме хванаха, а искам да добие завършен вид изображението. Дайте ваши варианти с ретуш и споделете кои инструменти използвате. Може да ползвате направо psd файла или снимка #4, която мисля, че се получи най-сполучливо.

@iavorianevЩе го имам предвид. Просто сметнах, че колкото по-лошо изглежда снимката, толкова повече работа ще има по нея и съответно повече неща за трениране и научаване.



Благодаря ви отново!
Поздрави!



Публикацията е редактирана (25-01-15 17:00)
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: imitev   
Дата:   21-01-15 00:05


Да беше вдигнал уиндоуса на аудито... Номера му защо не е с еднакви цифри?
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: baron_barbaron   
Дата:   21-01-15 00:24

http://dox.bg/files/dw?a=b53c72638d


Ето ти една малка корекция от мен..
Като обяснявам какво всъшност направих.
1-во махнах излишните пластове
2-ро Слоевете Curves 3 и Curves 4 са със маски, тези маски обаче са с много остър контур.. За това с десен бутон върху маската -> Refine mask -> Feather плъзгачът на около 2-3px.. Това се преценява според конкретната снимка, острота, сцена и пр. В случая 2 е по добре от 0.. Това и за двата слоя
3-то Разгледай Background copy 2 и Background copy.. На Background copy 2 съм добавил филтър Gaussian Blur, като пикселите се увеличават докато се загубпт детайлите, които целиш да скриеш. За Background copy Image(от падащите менюта)->Apply Image->Layer: Background copy 2 ; Blending : Add ; Scale:2; Channel:RGB + чавка на Invert и цъкаш ОК. Трябва да виждаш едно сиво грозно нещо, с видими контури ;) Тогава избираш Blending Mode на слоя да е Linear Light. Като резултат ще видиш същата снимка, но ще можеш да работиш по този слой за да почистиш кожата от петънца, посредством Healing Brush Tool например.. Който просто казано ще вземе текстура от едно място и ще я премести на друго, но ще приложи цветовете от блърнатия слой..

И в крайна сметка е добре да работиш с изображения с доста по добро качество за да постигнеш свестни резултати..

Има и много други метози, но този който ти обяснявам е широко използван и предпочитан от много хора...
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: twist69   
Дата:   21-01-15 22:24

Благодаря много! Взехте да ме палите и за следващия повод май ще си подаря един фотоапарат. :)

@baron_barbaron

Извинявам се за начина, по който ще се изразя, но понеже съм страшно начинаещ, простоватата терминология е по-усвоима за мен.

1-во - това го разбрах
2-ро - Искаш да кажеш, че като увеличавам Feather ефекта на маската става по-плавен, така ли да го разбирам?
3-то - какво точно се случва тук на прост език. Когато направих всичко, Healing Brush Tool не работеше на "Background copy Image", а на "Background copy 2" Така ли трябва да е или аз нещо сгреших?

Също така, може ли да се постигне още малко осветяване на лицето във Вашето предложение?


Благодаря отново! :)



Публикацията е редактирана (21-01-15 22:45)
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: baron_barbaron   
Дата:   22-01-15 00:14

@twist69

Относно 2 да, разбрал си правилно. Сходен ефект можеш да получиш ако върху маската приложиш Gaussian Blur..
Относно 3 става, но ще е трудно да забележиш разликата. Надявам се, че знаеш английски. Ето https://www.youtube.com/watch?v=Qo6iBmYnqh8
тук е показано, важно е да го виждаш. Трудно ми е да го обясня така, че без да го видиш да ме разбереш. :)

Относно изветляването. Може да направиш до някъде изсветляване, по този метод. Но в конкретният случай няма да е добър резултата, защото снимката е с много лошо кашество и напрактика липсва информация в тъмните зони.. Изсветляването ще се получи, но ще стои твърде плоско.

И все пак изгледай клипчето полезно е за ретуш. За изсветляването има начини бол, ти си намерил един от тях. Можеш да си направиш по едно копие на background и да опиташ как изглежда Blending Mode -> Screen и също така Blending Mode -> Мultiply. Може да ги ползваш и тях.. Хубаво е да научиш кой инструмент какво прави, останалото ще се получи с малко опити и въображение ;)

И аз така се уча в момента..

[beer] [beer]

 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: митко   
Дата:   25-01-15 00:06

Това бяха най-безсмислените 75МБ, които някога съм свалял
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: io_bs   
Дата:   25-01-15 00:47

> Това бяха най-безсмислените 75МБ, които някога съм свалял

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
За жалост, и аз съм в клуба [smilie5]
 Re: Първи стъпки във Photoshop
Автор: twist69   
Дата:   25-01-15 16:59

Добре, трийте темата! Благодаря на тези, които се отзоваха и помогнаха!
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.