Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 D610 или D7000?
Автор: photographist   
Дата:   29-09-14 02:09

Колеги, работата е там, че имам D7000 - уникално тяло, много съм доволен като цяло от него, служи ми вярно и имаме силна връзка по между ни :) Имам обаче силното необяснимо желание да мина на ФФ тяло, но поради финансови причини не мога да си позволя нещо повече от ново D610. Хубавия момент е, че имам два напълно използваеми обективи за фул фрейм и това са 50/1.8G и 105/2.8G VR. Дали с кропка или не, обмислям да си взема и 85/1.8G или поне D-версията. С което набора от обективи ще се увеличи и ако взема D610 ще остане да мисля само за заместител на сегашния ми всекидневен кроп обектив 17-50/2.8, но това с времето си. Основната причина е, че не веднага, но след известно време възнамерявам да превърна хобито си в допълнителен доход и да си изкарвам някой друг лев с тази техника. Да се разбира снимки на малчугани, детски партита, кръщанета, рожденни дни и може би сватби по-натам. Моля, не искам да ставам обект на подигравки и обсъждане на качествата ми като фотограф, след като искам съвет от вас и след като възнамерявам след време да се заема серизно с подобно начинание. Идеята ми е дали си заслужава особено от бизнес гледна точка да сменя кроп тялото с най-евтиното фул фрейм такова, що се отнася до професионална или полу-професионална работа с него? Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: long68   
Дата:   29-09-14 05:02

И на мен ми се иска фф но за едното хоби толкова пари ми се свидят,а и съм далеч дори от посредствен фотограф така,че при мен въпросът е решен.Относно въпросът ти прави сравнения.Инфо има в интернет.Аи се надявам някой който е имал и двете тела да се включи.Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: DeDomus   
Дата:   29-09-14 05:37

Кое в твоята система, според теб, я прави неподходяща за заснемане на "малчугани, детски партита, кръщанета, рожденни дни и може би сватби по-натам"?

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: sky-fan   
Дата:   29-09-14 07:19

Не ти трябва нещо повече от Д610. Вземай смело.

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: sthbg   
Дата:   29-09-14 07:47

sky-fan написа:

> Не ти трябва нещо повече от Д610.
> Вземай смело.

В същност ти трябват и обективи ( 85/1.8G си е задължителен, както вероятно и 24-70/2.8). Виж им цените за Фулфрейм и ако можеш да си ги позволиш като цена, габарити и кг. тогава вземай смело [cool]



Публикацията е редактирана (29-09-14 07:49)

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: prisonbreak   
Дата:   29-09-14 14:49

610 МНОГО ЯСНО!!! ВСИЧКО ДРУГО Е КОМПРОМИС. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: pencp   
Дата:   02-10-14 20:34

Щом имаш това тяло и тези обективи значи знаеш, какво търсиш колега!Мисля че това е разумната крачка в посока - напред.

Отговори на това съобщение
 Re: D610 или D7000?
Автор: DX   
Дата:   04-10-14 01:07

Ако е въпрос на цена, то D7000 със събраните стъкла си е чудесна и почти завършена система. Ако цената няма значение и след това човек може да си позволи прескъпите стъкла за фул фрейм, то тогава няма смисъл изобщо да коментираме. https://photo-forum.net/joro/emoticons/original/011.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »