Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: aaantoan   
Дата:   05-09-14 14:02

Здравейте!Тъй като в моя град няма магазини специално за такава текника, реших да поръчам онлайн. Как е Фотопавильона ?
И как стои въпроса при евентуален ремонт ? Как се процедира?

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   05-09-14 14:05

Добре е [smile] .
При евентуална нужда от ремонт - обаждаш се в гаранционния сервиз, и от там ти казват какво да правиш. Координатите ги има написани на гаранционната карта, намират се и в нета. А ако искаш да правиш рекламация съгласно ЗЗП - свързваш се с магазина.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: yakumo   
Дата:   05-09-14 14:55

Можеш да бъдеш спокоен. Не съм имал сериозни проблеми нито с Фотопавилион, нито с Фотосинтезис; не съм имал сериозни проблеми всъщност с никакъв онлайн магазин в България или навън. [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: emo99   
Дата:   05-09-14 15:48

Pavlov- не подвеждай човека. При повреда апарата се носи в магазина, а не в сервиза. Моят съвет - не поръчвай онлайн.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: mihajlov2   
Дата:   05-09-14 16:53

Аз не бих рискувал да си купя фототехника - камера или обектив, без предварителна проверка и пробни снимки в магазина. Но смисъл от такава проверка има само тогава, ако човек знае какво да гледа и как да проверява - като се почне от това добре ли пасва камерата в ръката, как е ергономията, удобството на бутоните и врътките, менютата, качеството на визьора /ако има такъв/ и на дисплея, и най-важното - качеството на снимките - пробни снимки със собствена карта при няколко стойности на диафрагмата и при няколко стойности на фокусното разстояние /ако е варио обектив/ - на дневна светлина и на изкуствено осветление /в магазина/, и след всичко това - подробно разглеждане на снимките или в къщи или на компютър в магазина... Стига да не те изгонят, е хубаво да се опиташ да направиш и елементарна проверка при DSLR или обектив за DSLR дали има фронт или бек фокус и дали не маже повече в някой от ъглите на картинката[smilie18]
Та ако си поръчаш нещо онлайн, не само се лишаваш от всичките тези удоволствия, но и си спестяваш разправиите, ако нещо не ти хареса или те разочарова, след като получиш мечтаната пратка.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: marves   
Дата:   05-09-14 16:56

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: imitev   
Дата:   05-09-14 17:06

Така е.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   05-09-14 17:48

emo99, никого не подвеждам. Как да занесе апарата в магазина, като няма такъв в града?
Така или иначе, ако се прати в магазина, оттам ще го препратят в сервиза на вносителя. По-добре да си спести времето и разкарването.

ПП. Да допълня - оторизираните сервизи поемат транспорта в двете посоки на дефектни гаранционни уреди. Проверено с Профайлд и Пан сервиз. Обаче ако клиентът реши да върне уреда в магазина, транспортът е за негова сметка.



Публикацията е редактирана (05-09-14 18:29)

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: imitev   
Дата:   05-09-14 18:04


Ако го купиш от технонещо си после те чакат 1 седмица да съберат неща и после пращат по сервизите...

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: sathv   
Дата:   05-09-14 18:12

To зависи и от онлайн магазина. Емаг примерно ако нещо се прецака идват до вратата ти и вземат техниката безплатно. Лично проверено. както проверено е , че в 14 дневен срок мога да върна стока. Така е. Върнаха ми парите по банкова сметка.
Иначе стоката се връща в магазина, а пък те къде ще го носят си е лично тяхна работа. Ако после има разправии водят се с магазина. Отделно от това много, особено online търговците не взимат стоката си от оторизирани вносители. Едни ги внасят от щатите, други от Дубай и всички са без официална гаранция. Рисковете по ремонта са за сметка на търговците и после разправиите са огромни. Лично аз когато купувам нещо по интернет се обаждам по телефона и питам изрично кой е вносителя на стоката и кой е гаранционния сервиз. И като ми каже някой "ами ние сме вносители и сервиза е при нас" затварям телефона. Макар, че с много измислени сервизи /например сервиза за телефони на Get.bg/ можеш да се разбереш, а с много офизиални ще ти побелее главата. Но това е нова тема за сервизите в България. Още повече че е петък.



Публикацията е редактирана (05-09-14 18:18)

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: aaantoan   
Дата:   05-09-14 18:57

В града има магазин на Технополис. Мога ли да поръчам от онлайн магазина на технополис и след това при евентуален проблем да занеса апарата в магазина в града с гаранцията и фактурата от интернет? Защото апаратът,който искам го има в технополис в интернет,но в магазина го няма. Ще имам ли проблем в случай,че искам да се възползвам от гаранцията?

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: BOZO   
Дата:   05-09-14 19:04

Не, даже като поръчваш онлайн от технополис има % отстъпка за някои продукти, а доставката е безплатна. После при евентуален проблем носиш апарата с опаковката! и гаранционната карта в магазина и да се оправят, имат 30 дневен срок да ремонтират или да ти дадат същия или по-добър модел или да върнат парите.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-09-14 08:29

Автор: aaantoan
Дата: 05-09-14 18:57
В града има магазин на Технополис. Мога ли да поръчам от онлайн магазина на технополис и след това при евентуален проблем да занеса апарата в магазина в града с гаранцията и фактурата от интернет?

Само ако първо се свържеш с онлайн магазина, и оттам ти кажат да им го занесеш на място. Ако толкова много държиш да общуваш с магазина - говори с някой от продавачите, да ти го изтеглят от друг град. Тъкмо ще имаш възможност да го огледаш и пробваш преди покупка.
И ще споделиш ли кой е този модел фотоапарат, че се намира само в Технополис, и то само в някои магазини? Може евентуално да се намери и другаде. Или да ти препоръчаме по-подходящ модел.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: aaantoan   
Дата:   06-09-14 09:28

Pavlov, ами никон Д 5100 е моделът. Ако има и други предложения съм готов да ги изслушам,но повече от 1000 лв не мога да дам за сега.

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: Sentel   
Дата:   06-09-14 09:43

Купуваш онлайн и в срок от една седмица тестваш и ако нещо не ти харесва го връщаш и ти връщат парите без обяснения. От скоро този срок е даже две седмици, просто не знам дали навсякъде са актуализирали общите си условия. Което е без значение по принцип, просто може да се изпадне в лек спор. Аз съм връщал така стока в технополис и няма никаква драма.
Още нещо - стоката можеш да върнеш в кой да е магазин от веригата. Законът е много стар, преди три години върнах един лаптоп в техномаркет, защото просто не ми хареса.
D5100 е супер камера, според мен. Д3300 също емного приличен, но с някой нарочни, глупави ограничения, наложени от Никон.



Публикацията е редактирана (06-09-14 09:49)

Отговори на това съобщение
 Re: От кой сайт да си поръчам фотоапарат?
Автор: Pavlov   
Дата:   06-09-14 09:46

Не, добре си се ориентирал. Имах същото тяло малко повече от 2 години. Много бях доволен от качеството на снимките и удобството при работа. Е, имах някои технически проблеми, но пък и не го пазех много, така че аз съм си виновен.
Предложението ми да поискаш от продавачите да ти го доставят в магазина, евентуално срещу някакво капаро, си остава. Но и по интернет да го поръчаш, същата работа.
Но при всички случаи те съветвам, ако имаш технически проблеми, да контактуваш директно със сервиза. В магазина рискът да попаднеш на мързелив и/или некомпетентен служител е значителна. Докато в сервиза действат по-ефективно. На моя на втория месец му се беше откачило огледалото, предполага се, че от удар. Пратих го в сервиза по куриер, след седмица ми го върнаха готов, дори не ми взеха пари. Ако имаше гаранция, и транспортът щеше да е за тяхна сметка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »