Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 питанка, понеже е форум
Автор: bogdanov   
Дата:   06-11-14 23:31

Обща фото тема :
Свързана с общите ни и до болка познати критици без снимки, и ако имат все пак нещо в профила, то ярко се разграничава от претенциите им в коментарите под чуждите кадри. Всеки от нас се е сблъсквал с въпросните "критици", които нямат познание, нямат естетика, нямат дори усещане за фотография... Но имат огромно желание за комуникация. Аз лично присъствам тук заради възможността да срещна хора със сходни интереси. Но най-често срещам заблудени комплексари, надценили се словоблудци, както и самотници(чки) , търсещи пълнеж за дупката в сърцето си.
Въпросите ми са два : Нужно ли е това да се случва в сайт за фотография?
И понеже съм убеден, че тук ще се изкажат и тези хора, ще помоля шефовете на сайта, да не бързат да трият темата, а да проследят развитието и и да се замислят заслужава ли си да се размиват нещата?
Вторият ми въпрос е чисто човешки... Как понасяте тези недоразумения?
П.П.
Очаквам някой да каже, че недоразумението съм аз, но въпреки, ще изпия тази чаша единствено с идеята това място да стане - място за ФОТОГРАФИЯ, а не да трупаме известност с безсмислени или злобни коментари.
От опит знам, че по-лесно се помни лошото или безсмисленото... Не бих запомнил нито разни тъми, нито бат димовци от фотографиите които показват. Но факт е, че и вие ги познавате!Не е трудно да се досетя, все пак това са "най-отговорните писатели" във фотографският ни сайт.
И последно ...не ви ли писна някой, който не ви познава да фамилиарничи с вас, да се държи така сякаш сте ровили заедно в пепелта като деца?...На мен ми писна, има граници които лесно се прекрачват тук, но не са реални...ако е рекъл БОГ може да се срещнем, да се запознаем и да станем приятели, ако ли не - можем единствено виртуално да наблюдаваме онова, което споделяме.
Боли ме, защото това място ми е важно!
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: nqkojsitam   
Дата:   06-11-14 23:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: bogdanov   
Дата:   06-11-14 23:53

не съм си и помислил подобно нещо... но искам тук да срещам хора правещи фотография, ще споделиш ли какво правиш ти, грабна ме с коментара си :)
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: bogdanov   
Дата:   06-11-14 23:58

Съвършено е това, което виждам в твоят профил.:)
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: vicking   
Дата:   07-11-14 00:08

Дет' се вика и двамата сами си го изпросихте. Вече може да затваряте ;)
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: bogdanov   
Дата:   07-11-14 00:09

Как да не се изкефя от ставащото? Да кажа ли кой си? Имам една програмка дето чете ай-пи адреси :))))) искаш ли в купом да се възхитим на кадрите, които си пускала? :))))
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: MarinY   
Дата:   07-11-14 00:16

Богданов, трудна работа. Фотографите и фотолюбителите не са по-различни от всички останали, в шарената ни държава.
Аз нямам никакви надежди и илюзии, че нещо ще се промени.
А във Форума, виждаш Ника на писалия и когато е с ясно послание [smilie3] го подминаваш.
[beer]
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: bogdanov   
Дата:   07-11-14 00:31

MarinY, но това е наистина както всичко в шарената ни държава... не е ли време да спре? Убеден съм, че подобно на германците ще се срамуваме от миналото си, но сега подминаваме настоящето сякаш е нещо нормално.
Ето nqkojsitam, велик фотограф, съвършено творчество взема пръв отношение... Аз ли полудявам мамка му?
Знам, че и ТЯ е резултат...не е причина, но какво прави тук другото и аз? За какво е този цирк? За какво и е този профил???
Наистина е страшно!
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: geokar   
Дата:   07-11-14 00:51

Ами мене вече ме заболя устата да предлагам - някакъв регламентиран минимум фотопубликации за право на участие във форума, все пак това е фотофорум и ние се легитимираме с фотографии. Ама големи майстори били, но се изтрили или не публикували поради тези и тези причини - е, как ще ги различиш от откровените зевзеци и тролове, вмъкнали се тук само за да тровят атмосферата? Уважението трябва да е взаимно. Ние сме "недостойни" за гледаме шедьоврите им, но сме достойни да слушаме ругатните им, хайде де! Докога?
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   07-11-14 00:59

Подкрепям изказването на geokar !Мисля, че тази група от компетентно коментиращи но без снимки трябва да бъде спряна!!!
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: M_D   
Дата:   07-11-14 01:01

Има опция да не могат да ти коментират снимките потребители без качени снимки. Цъкаш я и си свиркаш. Ама чукчи писатели, чукчи не читатели (на опции). [smile]
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: geokar   
Дата:   07-11-14 01:06

Става въпрос и за форума. Не рядко някоя интересна тема буквално се унищожава от тролски атаки и трябва да бъде закрита и даже изтрита от администраторите.
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: venny   
Дата:   07-11-14 01:08

дел



Публикацията е редактирана (07-11-14 01:08)
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: BOZO   
Дата:   07-11-14 01:35

nqkojsitam
То и грамотно си се написал, естетика лъха от всички цепки на налъма...[smilie18] [smilie18]
bogdanov,
Тя тъма е ясна, димоff също, няма да ги коментирам.
Сайта се лумпенизира, и то страшно много последните 5 години. Успокоявам се, че това е национално явление... май трябва да се тревожа, ама гледай по-ведро на нещата, поне леля лалинда я няма да ти поправя правописа и да излива словото си. [smilie18] [beer]
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: ShadowWalker   
Дата:   07-11-14 01:57

Да, има опция да не пишат потребители без снимка. Има и опции за триене и блокиране. И въпреки това темата е съвсем на място.

Защото с качеството на дискусиите тук не става дума за форум, а за война между тези дето си нямат работа и талант и намират призванието си в това да принизят всичко останало до тяхното ниво и тези, които мазохистично продължават да качват снимки тук под въздействието на някакви носталгични или идеалистични идеи.

Доста хора ги отблъсна "комуникацията" тук. Някои от тях се върнаха със снимки, но мълчаливо, защото им е писнало да хранят троловете. Точно повечето от свестните, тези които могат да внесат баланс и да вдигнат нивото на общуване са прекалено отвратени и обеззверени.

Не ги виня, и аз искам ползването на сайта да ме мотивира, а не отчайва. И аз не виждам изход от този параграф 22 между липсата на общество и прекомереното необективно гласуване.
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: localhost   
Дата:   07-11-14 02:07

Ами добре е да има теми само за мерене на пиксели, полутонове, цели тонове и други техномастурбаторски неща.

Въобще ако може цялата техническа част + копиранията от сайтове за слухове и т.н. да се отдели.

+ опция да не може човек без снимки в профила да коментира и пуска нови теми. Все пак това е форум за фотография - ела, покажи нещо, похвали се, отнеси малко критика, напсувай тоя/оня и чак тогава тръгвай с рогата напред.
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: fraction   
Дата:   07-11-14 07:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-11-14 08:10

Винаги съм се чудел защо авторите тук си мислят, че коментиращият трябва да има по-добри и по-хубави снимки от постващия, за да има правото на коментар. След това идва реда на лингвистиците и експертите по синтаксис (я се таковайте), щом се разбира, какво се пише всичо е наред.
Според снимките bogdanov е шашавец [smilie18] [beer] мен даже ме е хулил на ЛС след 1 коментар, въпреки че изобщо не беше агресивен, даже май беше въпрос. Админите са ви дали всички необходими опции след като огромното Ви его е засегнато да може да си го възстановите ... Но на някой неща на bogdanov и аз съм се кефил (повечето не ги разбирам, тъй като не разбирам и от фотография). А тролове бол навсякъде ... сомтаймс трол, сомтаймс направо гол ...
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: Slivenski   
Дата:   07-11-14 08:14

Въобще ако може цялата техническа част + копиранията от сайтове за слухове и т.н. да се отдели.

То и сега си има бутони за филтриране на темите.



+ опция да не може човек без снимки в профила да коментира и пуска нови теми.


Така няма да има особен смисъл, защото всеки може да снима котката си и да качи две-три снимки, за да има правото да коментира.


По-скоро правото на коментари под снимки трябва да се обвърже с рейтинга. Също с него и правото да пускаш теми във форума и ограничение на броя на мнанията - примерно 50 на седмица.

Нещо такова. Като го казвам, напълно осъзнавам, че аз ще го отнеса също, защото имам само една снимка в профила си, която дори не е пусната за гласуване. Но какво пък, може отново да почна да качвам тук. :-))[smilie25]
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: fraction   
Дата:   07-11-14 08:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   07-11-14 08:26

fraction да по негов си начин ...
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: Gecata   
Дата:   07-11-14 08:40

Аз предлагам никовете с кухи профили (тези с под 10 снимки и тези нямащи снимка с поне 25Б) да бъдат оцветени в жълто. Така още на пръв поглед ще е ясно къде стои този човек в "ранглистата" и до колко е компетентен в областта на фотографията. Вярно, че не е 100% показател, но от друга страна е един стимул към тези хора да подкрепят с можене мнението си [smilie3]
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: rimohit   
Дата:   07-11-14 08:48

А при останалите изкуства как стоят нещата ? Да не би най-големите критици са били също толкова велики творци , или последното въобще не е необходимо? Аз лично за себе си имам отговор , макар да не съм напълно уверен в него. Още повече , че както отбелязахме в една друга тема , мненията не бива да се приемат за критика. Има и още нещо. Та "най -великите" тукашни творци , са толкова пестеливи на гласове , камо ли на коментари , че ако се ограничат и масовите въздихания ще опустее , като в галерия по обяд.
А колегата fraction , според моето виждане , доста по навътре е бръкнал в раната. Ситуацията е точно такава , но процеса е двустранен. Ако се усмихваме повече на нещата , които ни дразнаят , то те неизменно ще изчезнат.
Хубав и позитивен петък от мен. Мъдете здрави ;D
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: Борислав_Ковачев   
Дата:   07-11-14 09:10

rimohit - от години получавам обиди а не градивна критика!Тази клика не са критикари, те не критикуват снимките на фотографски език, те дават мнения изпълнени с негативизъм особено към автори, които определено имат почерк , идеи,развитие и показват добра работа.Колко години им се усмихвам а те продължават да тровят....!Прав си че критиците не винаги са творци но поне показват познания !
 Re: питанка, понеже е форум
Автор: bogdanov   
Дата:   07-11-14 09:11

Не бива да се измества темата към моето его. Не говоря и за критика, която не ми е угодна. Става ми страшно от отношението на "анонимните", "разочарованите", "обидените"... Чудно ми е защо са тук, ако не искат да споделят? Попадайки на коментарите им разбирам, че им е нужна оценка, разбиране, приятелска прегръдка, но не знаят как да я получат.
Поради каква причина се толерират и хората, които не са пускали кадър от година, но количеството на коментарите им е равно на общият брой кадри пускани до сега във форума?
Дехуманиза̀ция във всички прослойки на обществото. Това е реален проблем...човешки, обществен и за жалост заразен.
Не случайно немците се срамуват от миналото си, но не са и случайни техните успехи в настоящето.(следствие на осъзнаване, покаяние)
Та директно по темата:
Има ли възможност срещу коментарите под кадрите да се сложи още една отметка, която да заяви коментара, като "не полезен" и при събрани 10 не-полезни коментари от един автор, да се спре възможността му да пише под кадри за седмица примерно.
Така коментиращият ще бъде по-отговорен.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.