Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 01:02

https://photo-forum.net/static/forum/2014-05/gneg1288.JPG


https://24.media.tumblr.com/43796bc0df821895cd1df9bfe6f5ced5/tumblr_n6cvplXnUp1s3qfa0o1_1280.jpg



Не знам дали ще я забележите, но аз я виждам на всичките си видеа... Побърквам се... Само не знам дали е прашинка... Защото на снимките си не откривам тая точка... Просто може да не я намирам... Моля дайте някой друг мъдър съвет !!!

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 01:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 01:29

https://photo-forum.net/static/forum/2014-05/kfkr9451.JPG


https://24.media.tumblr.com/ea5049705934e8f6b5cd49e465015db8/tumblr_n6cx2rx5XY1s3qfa0o1_1280.jpg

Тук съм зострил, за да си личи повече... Не мисля, че е прашинка, защото по скоро щеше да е като петно...

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: stown   
Дата:   30-05-14 02:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 03:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: МС   
Дата:   30-05-14 14:17

allyx , за един пиксел струва ли си? Дали няма да си получи после апарата с повече кусури? Аз бях пред тази дилема за моето Оли, като при различни моменти при голям зум откривах доста повече "точки".В магазина ме офертираха, че апарата или трябва да го пратят в сервиз нейде в Унгария май, или може да зададат на апарата софтуерно да замества дефектните пиксели... без много радост се съгласих на втория вариант, пред мен за една минута стана , а не за месец. Пък и после да не стане като обектива с изгорялата платка....



Публикацията е редактирана (30-05-14 14:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 14:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 16:31

Ами аз смятам да го занеса... В крайна сметка това ме дразни... Побъркваме... Не искам да се примирявам с това !!! Утре ще отида да го занеса за поправка, стига да ми зачетат гаранцията :D

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 16:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 17:46

Айййй :D:D:D Да ми сменят камерата викаш а ? :D :D :D Дали верно ще го направят ? Не мисля, че ще искат да ми я сменят ... Ще ги извъртят нещата ... Но аз ще си настоявам де ... М\у другото от фотопавилион е фотоапарата ... До колкото знам Canon не включват това в гаранцията си ... Или поне фотопавилион, защото аз съм с две гаранции, едната от Canon - 1 година, а другата от фотопавилион, в момента ми важи тази от фотопавилион. Ако ми кажат, че гаранцията ми не включва тоя дефект съм шах :D

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: ZED   
Дата:   30-05-14 17:50

За един пиксел със сигурност няма да ти сменят камерата, нито нещо друго. Пробвай все пак, може и да имаш късмет. Пиши после.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 17:52

Попринцип се води дефект тоя пиксел, следователно, ако не могат да го опрвят ще трябва да ми дадат другга камера, аз не тая някакви надежди все пак... Бих предпочел да ми оправят пексела...

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: Lycan   
Дата:   30-05-14 17:55

няма оправия това, направи си маска да го тушираш софтуерно

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 17:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: Lycan   
Дата:   30-05-14 18:03

за видео софуера замества от съседни пилсели, никва точка не остава

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: sathv   
Дата:   30-05-14 18:14

Няма да ти сменят матрицата, а още по-малко апарата. Ще ти направят евентуално ремап на матрицата.Т.е ще покрият пиксела софтуерно. Ти знаеш ли още колко фабрично покрити пиксели имаш софтуерно? Особено фотоапарат за иточна европа, че пък и канон.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 18:16

Ама всеки път ще трябва да си ги обработва със софтуер, а мен това ме дразни... При положение, ме съм дал толко пари и накрая да има такъв дефект... Сори нема стане :D

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: allyx   
Дата:   30-05-14 18:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   30-05-14 22:38

Ами май не са оправили пиксела, защото като сложа капачката на обектива, сложа 6400ИСО, 1/30 на видео мода и като зоомна с дигиталния зоом си го виждам гръмналия пиксел...

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: nsirakov   
Дата:   31-05-14 01:03

PressMo
не зная кой модел е апарата ти, но ще ти дам един съвет, ако искаш го използвай

-зареди батерията до 100%
-пусни Манюъл дъст клийн функцията, задръж отворено огледалото между 40 сек и минута ( но не по-кратко време)
-изкллючи апарата

сега пробвай да намериш "умрелия" пиксел :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   31-05-14 16:43

Canon 7D ми е фотоапарата. Това направиха във Фотопавилион. На Live View-a си го има пиксела, обаче като правя видео не мога да го открия или защото просто не е там или заради светлината... Няма достатъчен контраст, за да го видя или де да знам и аз вече... Ще правя повече видеа, за да разбера дали го има още или го няма...



Публикацията е редактирана (31-05-14 16:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Прашинка или нещо по-страшно ?
Автор: PresMo   
Дата:   03-06-14 13:33

Не са оправили нищо, все още си седи там...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »