Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Short Videos
Автор: marchello   
Дата:   25-01-13 22:01

Днес му е "премиерата" [cool]

Надявам се да ви хареса!

Приятно гледане!

STATUS | Short film

Artists: Lora Pehlivanova, Boris Bozhinov, Aneta Stamatova, Martin Chikalov, Sofia Prodanova, Stefan Tipikov, Anelia Ivanova, Atanas Kirov, Maria Toshkova, Ivo Trifonov, Antoniya Paskaleva

A short film by Krasimir Marchev - Marchello

A film without a story.
A story without a plot.
A plot reflecting endless script.
A script of the thought.

Филм без история.
История без сюжет.
Сюжет от безкраен сценарий.
Сценарий на мисълта.
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: sickdreams   
Дата:   25-01-13 22:47

много хубаво клипче, колега, всичко е много добре, трябва още такива да правиш. ;]
ако желаеш, колега, мога няколко дребни съвета относно техническото изпълнение да ти дам, ама не искам да звучи като критики и затова първо те питам.



Публикацията е редактирана (25-01-13 22:49)
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   25-01-13 22:54

Мерси, каквото е - такова. [smile] Цяла година го работим и няма да се връщам към това. Продължавам нататък. Хубаво, лошо - това е. [smilie5]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-01-13 23:03

Много сте си поиграли и е станала яка психария![smilie24] Отдавна не бях виждал нещо различно от сивотията на стандарта.

Неща, които ме замислиха са многото смени на музиката в началото,доста статичната камера(за сметка на това стабилна !) и безкрайните (5 минути) надписи. Един лек технически проблем е около 6 минута с кадъра на мостика, където е интерлейснато (има назъбване).

Успех и нека музата винаги е с теб![shtrak] [beer]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: tuizzl   
Дата:   25-01-13 23:03

Браво сякаш не е снимано в България от българин.
Евала!
:)


п.с. другия път нещо по-смислено :D
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: sickdreams   
Дата:   25-01-13 23:16

еми хубаво, колега! Личи си, че е вложен много труд, костюмите са супер, ефектите са супер, монтажа е прекрасен, идеята е много добра... поздравления, че си се занимавал!

ако ще правиш още е хубаво да имаш предвид следното
ковертирай винаги в холивудския фреймрейт, 23.976, за да има кино ефект и усещане. Мисля, че клипа е на 25 кадъра, затова движението е толкова "рязко и бързо", тип - телевизия, а не тип кино-филм.

Ако ще забавяш кадрите в слоу моушън, винаги снимай в NTSC 60 кадъра, и след това ги пускай на 23,9. Или ако още по-бавно искаш да е използвай TWIXTOR plug-in, има го и за after effects и за sony vegas. Бавните кадри в клипчето изглежда, че за забавяни от 24-25 кадъра, затова се получава това насичане и прескачане, а не е плавно движението.

Използвай движение на камерата, за да се добави по-дълбоко "три-измерно" усещане, отколкото статични шотове от статива, което е твърде "студийно" и леко скучно. Това е най-важното нещо - движението на камерата. Трябва ти glide-cam и steady cam. Има импровизации, както и готови се продават по 100-тина лева и вършат страхотна работа. :]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   25-01-13 23:17

[smilie5] мерсажи
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   25-01-13 23:24

Интерлейсването не успях да го избегна ... не знам как се прави.
Експортирах го в 23.976 кадъра в секунда, но не знам защо изглежда като 25 ...
относно статичността .... и на мен ми се искаше да има малко такива кадри, но нямам стеди-кам ...... или там както се казва.
имам някаква самоделни релси, но не ги ползвах умишлено, за да не преиграя, че тогава става мазало.

В крайна сметка вече съм го направил и идеята е да го видите. Технически съм сигурен, че има какво да се желае .. следващия път - повече [cool]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: sickdreams   
Дата:   25-01-13 23:37

наистина, колега, и аз не знам, защо изглежда в 25, явно нещо програмата не конвертирала като хората.

относно стедикам-а:

сложи си статива хоризонтало на рамото, като отпред е фотоапарата, насочен напред, ако може да ти се върти до толкова плочката. Ходиш спокойно и снимаш с минимални трептения.

вземи и си и на Hague стабилизатора, около 150 лева е, аз имам такъв - тичам с фотоапарата и няма треперене в кадрите. С него ще снимаш много добри сцени и движения с камерата.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=T_F-L7hZo10#!



Публикацията е редактирана (25-01-13 23:38)
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: GOSPODIN   
Дата:   25-01-13 23:48

И от мен една идея - слагаш апарата на седалката на един велосипед и леко го буташ, ако пътя(пътеката) е гладък се получава чудесен фарт без пари. Подразбира се, че апарата е насочен настрани, а ако е на кормилото може и напред, абе експериментирай.[shtrak]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   25-01-13 23:52

Мерси, Господин!
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: Knartist   
Дата:   25-01-13 23:58

Па готска безразборна артЪ шантавост, бравус [smilie24]

Аз съм залупен и скучен, ама да си кажа, че най ми ареса визуално онзи дефокусен денс на мостика от 2:37 нататък.. а най-малко преди надписите - там кадрите нещо ми се сториха некачествени... а пък самите надписи лекинко прекалени... май и на Star Wars минават по-бързо [smilie3] [beer]

 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: StrikeBack   
Дата:   26-01-13 01:02

поздрави на Лора и София [smile]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   26-01-13 01:04

[smile] Ще им предам .... пиши на лични от кого [smile]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: M_D   
Дата:   26-01-13 02:17

Интересни кадри.
На мен ми прилича да си е 24фпс (не знам какъв е бил изходният материал де). Просто на доста места като че е снимано на висока скорост на затвора и това насича дори незабавените части. Ако ще забавяш с привнасяне на кадри (ала Twixtor) високата скорост е плюс, защото интерполирането е по-чисто. Тук обаче просто седи твърде насечено, заради липсата на моушън блър смазка.
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: Uve_Smotanson   
Дата:   26-01-13 03:48

Хареса ми, въпреки че не си падам по точно този тип "импресии", абе постарали сте се[smilie24] [smilie24] [smilie24]
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   26-01-13 13:17

[smilie24] мерси
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   10-04-13 00:04

10 късометражки

Вдигам темата си. Искам да покажа някои от моите филмчета и клипове, които съм направил.
 Re: Status | Едно късометражно филмче от мен.
Автор: marchello   
Дата:   10-05-13 01:20

Ето нещо ново: ЦЪК
снимано е снощи и предната вечер
 Re: Short Fashion films
Автор: nsirakov   
Дата:   10-05-13 13:01

само аз ли не мога да видя нищо :(
 Re: Short Fashion films
Автор: BirdOfPray   
Дата:   10-05-13 13:26

STATUS | Short film
Permission Denied
Sorry, you do not have permission to watch this private video.
 Re: Short Fashion films
Автор: marchello   
Дата:   10-05-13 14:43

цъкайте на "10-те късометражки" ... там е СТАТУС-а.
 Re: Short Fashion films
Автор: I7   
Дата:   10-05-13 18:07

При цялото ми уважение към автора, трябва да спомена, че намирам късометражните му филми за негледаеми.
 Re: Short Fashion films
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-05-13 18:46

marchello,
Усилията Ви са похвални, но резултатите - плачевни! Трябва да знаете азбуката, за да напишете смислено изречение. За да напишете разказ е необходимо много повече от това!
За да нарушавате правилата, първо трябва да ги познавате, след това - да знаете защо ги нарушавате.
"Филм без история.
История без сюжет.
Сюжет от безкраен сценарий.
Сценарий на мисълта."
??????????????????????
Горното "четиристишие" е абсолютна безсмислица. Ако целта Ви е да се правите на "интересен" - постигнали сте я. Ако искате да бъдете разбран - не виждам как може да стане!
"Езикът" на аудиовизуалните изкуства (както всички езици) е конвенция, изграждана десетилетия наред. Тази конвенция може да бъде нарушавана, но само до известна степен - и то СЛЕД като я познавате и знаете как да си служите с нея. Ако прекалите с "нарушенията", ще се получи аудиовизуален "бълвоч", който няма как да бъде нито разбран, нито почувстван.
Един пример: "КЙх:длие ли,Хс ли!@фрфхй йьдфлс." Нещо разбрахте ли?
Подчертавам, че нямам никакво желание да Ви обидя! Не бих отделил толкова време за нещо толкова низко! Имате нужда от систематично (само)образование, ако искате да се рзвивате.


sickdreams,
"холивудския фреймрейт, 23.976" ?????????
Много се смях на тази глупост! Вашето незнание е простимо - непростима е самоувереността, с която пишете щуротии и подвеждате колегите си!
По причини, които не смятам да излагам тук, американската NTSC е несъвместима с 24 fps, защото излъчва с 59,94 (прибл.) полукадъра в секунда. 23.976 fps се получават при 3:2 pulldown процедурата, която е валидна САМО за филми, заснети с 24 fps и предназначени за излъчване в САЩ и/или другите държави, имащи неблагоразумието да използват NTSC телевизионен стандарт.
В Европа използването на такива "дробни каданси" е неуместно - меко казано!В Интернет - още по-неуместно!

Така нареченият "филмов ефект" се постига чрез прогресивно сканиране на видеото - най-добре още при снимките, ако камерата/фотоапарата го поддържа. Използвайте режими 25p или 50p и рендвайте в 25p при експорта на готовия клип. Видима разлика между 24p и 25p няма, но ако държите лично да се убедите - експериментирайте. Всички останали варианти са глупости на търкалета! [beer]
 Re: Short Fashion films
Автор: marchello   
Дата:   12-05-13 19:25

Благодаря за отделеното време, chrisnoch.
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.