Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Време ли е за Рила?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-03-13 23:50

Обръщам се към по запознатите, с въпроса - постопиха ли се снеговете в Рила (да кажем към 7-те езера) или да почакам още месец. Снима ми се пролет в планината, но не съм запознат кога настъпва тя по високите места, над 1500-2000 метра. Специално на езерата, винаги ходя септември, когато всичко вече е жълто, а ми се снимат/гледат зелени поляни с треви, позамръзнали езера ...
Предложения ?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: autosvet   
Дата:   15-03-13 23:55

Човек ти сериозно ли?
След такъв въпрос те съветвам преди края на май да не си и помисляш за планина.

Само виж прогнозата за тези дни ...

П.П. Планините трябва да се уважават иначе може да те убият.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   15-03-13 23:59

Не говорим за сега. Питам като цяло, кога започват да се топят снеговете и да се показват поляните ?

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: itilien   
Дата:   16-03-13 00:02

metodiev_martin - ти да не живееш по тропиците някъде? Днес валя сняг в София, ти питаш дали са се постопили снеговете по езерата.

До края на април горе е чиста зима. Май месец е преходен, а снеговете на места се задържат до юли.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: autosvet   
Дата:   16-03-13 00:05

Прогнозата на ПСС за утре
"16.03.2013 - планините
Над планините облачността ще е значителна. В Рило-Родопската област и източната половина на Стара планина ще продължи да превалява сняг, но до вечерта валежите ще спрат. Ще духа умерен, по откритите и високи части до силен запад-северозападен вятър. Температурите ще продължат да се понижават и максималната на височина 1200 метра ще бъде около минус 2°, на 2000 метра – минус 7°."

Горе и в момента снега е значителен. Както казах към края на май можеш да се поразходиш.

На отделни места сняг има почти целогодишно!



Публикацията е редактирана (16-03-13 00:07)

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: itilien   
Дата:   16-03-13 00:14

Ако искаш зеленина над 2000 метра, от юни нататък

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: batdin   
Дата:   16-03-13 07:55

В началото на юни все още има сняг горе.Той е мокър,хлъзгав и доста опасен по склоновете.Влиза в ботите,мокри чорапите и скапва настроението.
Краят на юни вече е ОК.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Djogata   
Дата:   16-03-13 09:56

Езерата стават достъпни чак юни месец.

Ако под пролет имаш предвид замръзнали езера, обградени със снежни преспи с тук-там показващи се камъни и черна кал, краят на май - началото на юни е твоят период. Ако искаш някаква зеленина - краят на юни.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-13 10:14

http://photo.raskoll.com/main.php?g2_view=core.DownloadItem&g2_itemId=9675&g2_serialNumber=2


Юни месец???

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: deyan_de   
Дата:   16-03-13 10:36

Това на снимката със сигурност преди Юни няма как да го има там.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-13 10:44

И аз това се чудя, въпреки че ми обясниха, че ще си намокря ботичките и чорапките май месец...

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: yakumo   
Дата:   16-03-13 11:33

Тази нощ - 30тина см нов сняг на Езерата [cool]


Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: G.Grigorov   
Дата:   16-03-13 12:38

06.06.2009г. [shtrak]

http://www.grishagrigorov.com/photo/peizaji-priroda/Proleten-peyzazh224.html

http://www.grishagrigorov.com/photo/peizaji-priroda/Proleten-peyzazh236.html


Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Vladimir666   
Дата:   16-03-13 15:03

Преди година - две на 24 май се караха ски на 30 см нов сняг. Снега в момента е между 2 - 3 метра без да броим навявките , които достигат до 5-тичка.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Vladimir666   
Дата:   16-03-13 15:06

Това ти е към края на април и то , ако е топла пролетта. Снимката на 2100 м.


http://sphotos-h.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash3/65772_10150731316432065_1276079764_n.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: tvk75   
Дата:   16-03-13 21:08

пролетта в Рила около Езерата е през юли [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Rebellious   
Дата:   16-03-13 21:51

Само да добавя, чи на тази височина и географска ширина, през юни-юли е доста непостоянно времето, т.е. гръмотевични бури има постоянно! И те се развиват от нищото, за часове! Ама хванат ли те неподготвен, по-горе са го казали вече...
Така че, не си прави експерименти с Планините! Да, има много късметлии и тук, в този форум, но има и бая плочи... Планината не прощава, тя просто взема тия дето си мислят от масата в къщи... Няма покорители, има допуснати с много усилия и подготвеност. Някой ще се изрепчи:" Хей, не става дума да качвам Айгер", ще отговоря в аванс: планината е планина навсякъде и винаги!


Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: vikitovikito   
Дата:   16-03-13 22:05

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Rebellious   
Дата:   16-03-13 22:17

Викито,
Де са 2000 м., де са 650 или някой друг отгоре метър?

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: kokolino_   
Дата:   16-03-13 23:18

[smilie23] Седете си у софето, като не сте наясно с планината [smilie24]



Публикацията е редактирана (16-03-13 23:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: metodiev_martin   
Дата:   16-03-13 23:39

Рзбира се, че март месец няма да изкачвам Мусала в Рила. Въпросът ми беше за езерата - под езерата - мнение за някое друго езеро на по-ниска надморска височина. Бих отишъл до "хижа Седемте Рилски Езера", но уви стигал съм без лифта догоре само по пътеките септември месец, в този сезон - не. Ако ми остане време, тази седмица, може да се разходя до Полско Скакавишкия водопад, не сметам да си седИМ у софето, ако времето се пооправи

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: kvakioh   
Дата:   16-03-13 23:45

Рила и езерата станаха мол Рила и мол Рилски езера след като направиха "удобства" за малко ходещите. Не си е време сега да се ходи, освен ако няма сериозна подготовка и екипировка.

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: Rebellious   
Дата:   16-03-13 23:49

Методиев Мартин,
Моля те не създавай работа на приятелите от ПСС! Карай я кротко! Изчакай, попрочети, подготви се първо. Планината няма да избяга!

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: realnoncho   
Дата:   16-03-13 23:57

Аз последно се качвах натам в началото на юни, по пътеката през хижа Скакавица и беше много приятно, поне докато не излязох на третия лот на магистрала Бъбрека [smilie8]
Че и една усойница пребяга в храстите от пътеката [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Време ли е за Рила?
Автор: kvakioh   
Дата:   17-03-13 00:00

Лично аз не съм правил супер изцепки в планината, но познавам достатъчно хора, които са спали на Нова година на палатки около Мусала. Изкачвал съм няколко пъти Мусала от Боровец нагоре пеша, без удобствата на лифтове и т.н.
Все пак, това не е игра, и си изисква подготовка.
Предполагам, авторът на темата иска да се качи с кола донякъде и да поснима езерата. Най-вероятно няма да се получи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »