Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Прага..
Автор: krist   
Дата:   16-05-14 18:38

От няколко дни съм за пръв път в Прага, ще остана 2 седмици по работа, но с два почти пълни свободни уикенда, и евентуално повече свободно време и след работа следвашата седмица. До момента почти нямах време много да разглеждам, само веднъж ходих до Вишеград, който ми е на 5 минути пеша от хотела, и малко щраках от самия хотел, който има добра панорама. Нямах и много време да събера повече информация преди да тръгна поради многото работа.

Та, интересуват ме интересни локации за снимане около реката, кои мостове са по-интересни, също и катедрали и замъци, както и високи локации за панорами на града. Бих отишъл обезателно да видя и оригинали на Судек, ако ми пошепнете дали въобще има място, където могат да се видят. Не връщам и препоръки за места за хапване, желателно с безмесно меню.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: jino   
Дата:   16-05-14 18:46

Снимай на Вацлавски намьести морето...

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: jino   
Дата:   16-05-14 18:46

...от цици .[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: krist   
Дата:   16-05-14 19:12

Обичам морета, хеле пък от цици [beer] Други идеи?

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: feliz   
Дата:   16-05-14 19:27

аз лично в Прага се съдрах да щракам.[smilie5] Има доста интересни места и даже не е нужно да ги търсиш. Просто тръгваш от Карлов мост и накъдето те отведе.:) Навсякъде е интересно. Задължително се качи на корабче, за да разгледаш града от реката! И да снимаш разбира се.;))[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: feliz   
Дата:   16-05-14 19:32

пробвай тези! много са вскусни.:)


https://scontent-b-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-frc3/t1.0-9/292319_4244913685398_1204683917_n.jpg



ще усетиш аромата им още към края на Карловия мост.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: MikeDimit   
Дата:   16-05-14 22:04

Тръгваш покрай задължителния часовник. В дясно от него има музей - дет се вика един художник имат и го отбелязват със забележителен музей. Пак там - катедралка, а пред нея нещо като нашия пазар пред Ал. Невски. Има там едни братчеди разкарват туристи с каляски. Като се позавъртиш там ще попаднеш на еврейския площад. Интересно място, с "кафенца" типично по чешки. Нейде там има едно малко музейче на 3 етажа само с детски играчки - силно препоръчвам. Президентския им дворец е отсреща на хълма - впечатляващо място, а катедралата е уникална - готическа и сигурно е прототип на не едно фентъзи. Музея на Кафка е интересно място тоже. Разходката по Вълтава с корабче не е нищо особено. Храна - ми още не са се поевропейчили и кафене трудно ще намериш. Бирарии и пицарии бол. Обаче - излез от туристическия център. Буквално на 50 метра ще намериш нещо квартално със същото меню, но на нормални цени. Пази се от градския транспорт - трамваите там не цепят басма на никой! Ако имаш един ден свободен отдели го на зоологическата им градина - там наистина си струва да бъде човек!!!



Публикацията е редактирана (16-05-14 22:06)

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: 79ideas   
Дата:   17-05-14 08:12

Аз ти препоръчвам да се разходиш покрай Malá Strana, като избягвай туристическите дестинации. Гарантирам, че ще откриеш много интересни локации из малките улички. На мен лично ми харесва и Valdštejnský palác и неговия парк и Petřín - не само кулата, но и парка. Като квартал може из Vinohrady да ти е интересно.
За кафенета - според мен не е вярно, че не са се поевропейчили... има страхотни кафенета, но са извън туристическите места. Мога да ти препоръчам EMA espresso bar, Monolok kafe, Můj šálek kávy, Bella Vida Cafe и ако обичаш сладки неща Cheecup в Подоли, което е близо до Вишехрад.
Дано да съм ти помогнала. Поздрави и приятни разходки. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: georgivelev   
Дата:   17-05-14 08:58

Няма място в центъра на Прага, дето да няма какво да се снима. Храдчани, Двореца, Мала страна. Качи се на някоя от кулите. Качи се в кулата на Свети Вит. От кулата на Карлов мост има добра гледка. Ама тия чехи са върли капиталисти, навсякъде искат кронки. И да не забравиш да им кажеш Das ganze tscheschische Volk ist eine Simulantenbande.

Друг съвет, купи си кронки от тук, там ще те съдерат с курса.

В "у Флеку" манджата не беше добра. Разбира се, това са спомени отпреди 8 години. Иди в някоя квартална кръчма и поръчвай :)

Като се замисля, бая отдавна не съм ходил в Прага. Ама пък бях на други места, където доволно похапнах.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: icikonti   
Дата:   17-05-14 09:09


https://lh6.googleusercontent.com/_PD37oJ-95xE/TXVDi8ANYYI/AAAAAAAABy4/VixbtvUsRzI/s800/P1080759.jpg


Ето я Прага-та.....

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: Блясък   
Дата:   17-05-14 10:16

- Вчера се върнах от екскурзия до Прага!
- Е, Прага е хубаво, ама защо само до прага стигна, а не в самата Чехия?

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: kaiser.soze   
Дата:   17-05-14 11:38

Има един джаз клуб- REDUTA, не е за пропускане.
Една огромна кръчма U FLEKU, в подземията и произвеждат бира.Чехкините след работа сядат на по бира, приятна компания са. Заеби снимките, отдай се на преживявания.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: batdin   
Дата:   17-05-14 11:53

В Прага яденето и пиенето му е майката, не снимането.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: MikeDimit   
Дата:   17-05-14 19:26

За пиенето на бира съм согласен.Рай за бираджиите. Мезета... ми немат. Интересни са залите за балове. Особено на Хавел потомствената. На 3 етажа и все под земята. Чехите в заведенията за танци имат бира, бира, водка , уиски, умряло вино, бира и некви в най-добър случай умрели сандвичи стил самолетен кетъринг. Ядки, салатки, сиренца, филета, салами или луканки - нема. Пробвай бехеровката, не е лоша ако обичаш билки...
За кафенетата - не са като нашите - да има кафета, сметанки, пастички, вкуснотийки, сладолед.
Може и пък да са отворили виенска сладкарница нейде.
Обаче! Чайна!!! Задължително отиди в някоя чайна. И обстановка и чайове и мурафети. Ще си отснимаш на интериор.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: mr_green   
Дата:   17-05-14 19:32

Автор: georgivelev

Че защо да си купува крони, не може ли в евро да плаща?

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: krist   
Дата:   18-05-14 09:17

Добре, яденето и пиенето ясно, макар че от яденето им до момента не съм впечатлен ама хич, иначе бирата е страхотна, наистина. И чахкини има некои уникално красиви. Кронки си взех само 300 лв., колкото за таксито до хотела и да има да ям първия ден, след това си тегля от банкомат в хотела. Малко по-конкретни въпросчета: кулата на Карловия мост, дето някой я спомена по-горе, кулата в Клементинума ли е, или са две различни? В Мала страна има някакъв канал а-ла Венеция - заслужава ли си да му се отдели време? За място, където може да се види оригинал на Судек нищо не споменахте? Тук в бизнес-лоунджа на хотела има един албум на Судек - "Прага Панорамика", има някои жестоки неща, и там май пишеше на италиянски, че има постоянна експозиция в някой от музеите им (доколкото можах да разбера), но трябва да се кача пак да видя за кой точно идеше реч. И пак питам евентуално за някакви интересни локации за снимане до самата река. Освен Карловия мост, някой от другите заслужава ли си? Вчера, ходих сутринта пак по Вишеград, но следобяд заваля, та реално днес се надявам да мога да пообикалам повече..

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: murrey   
Дата:   18-05-14 11:02

По течението на реката, от страната на вишеград, 1-2 км има една катедрала с парк и гробище, където са погребани известни личности. От парка има панорамна гледка към реката, под парка има катакомби. Това е по спомени от преди години, попитай за катакомбите, те са доста извесни.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: 3DF   
Дата:   18-05-14 11:16

Абе снимки може да не направиш ама

Не е истина, колко бира може да се изпие в Прага.

Поогледай се за някой фотомагазин. От лявата страна на Вацлавски намести по уличките (минаваше трамвай по тази улица) има страхотни магазини за фототехника - стотици апарати, обективи....

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: FAQ   
Дата:   18-05-14 12:24

Локации покрай реката :
- канала, който си споменал няма да ти отнеме много време за обикаляне, а има и интересни места за снимане. До него мисля бяха и едни огромни статуи на лазещи бебета.
- Карловия мост - можеш да отделиш време на отделните статуи по него, включително и тази на Кирил и Методий. Може да го снимаш и нощно време, когато е много красив. Може да потърсиш различни гледни точки към него, като слезеш до водата.
- нощни снимки на крепостта от другия бряг на реката

Крепостта :
- катедралата наистина е добро място за снимане. Има интересни орнаменти по нея, но ще ти трябва нещо по-дълго.
- от там се открива страхотна гледка към целия град, имаше една тераса от където всички снимат. Отново можеш да снимаш Карловия мост и от там.
- "Златната уличка" - дано най после е завършил ремонта там.

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: georgivelev   
Дата:   18-05-14 14:23

Малко по-конкретни въпросчета: кулата на Карловия мост, дето някой я спомена по-горе, кулата в Клементинума ли е, или са две различни?

Говоря за кулата, която е на самия Карлов мост, понеже не помня дали и от двете страни на моста има кули, снимал съм от кулата, която е откъм страната на Староместки намести

Автор: mr_green
Дата: 17-05-14 19:32

Автор: georgivelev

Че защо да си купува крони, не може ли в евро да плаща?


Ако още не са влезли в Еврозоната, не е препоръзително, защото обменният курс по кръчмите и магазините е закръглен в полза на продавача. В обменните им бюра също не е изгодно, тъй като Прага е туристически град, а те са славяни и гледат да те измуфтят по всички линии. Нещо като нашето черноморие.

Спомените ми са за отпреди 8 години.


Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-05-14 15:03

На Ул. Целетна е галерията на Саудек. Или поне е била. Гуъл Целетна и Прага и ти показва локацията.



Публикацията е редактирана (18-05-14 15:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Прага..
Автор: krist   
Дата:   18-05-14 21:32

Благодаря на отговорилите! Ходих до замъка, качих се на катедралата св. Вит - и за мен и за жена ми беше голямо изпитание (аз с чанта с едно тяло и три обектива, вода, статив, четвърти обектив при жената), но гледката си струва. До обяд валя, но пък пред катедралата станаха интересни кадри с мокрия площад. Близо до замъка, на Uvoz 24 се намира нещо като музей-галерия на Судек, но нямаше нищо негово изложено. По-надолу, преди моста на Малостранска беседа или нещо подобно имаше изложени неща на Саудек, но лошо осветени, малки отпечатъци - язък за 10 кинта вход. Та, вместо Судек, видях Саудек, и то не добре представен. Гледам, и чехите ги бъркаха двата щата поне на три места, дето питах. Каналчето е симпатично и стана един не лош кадър. Мостът е як, но не и с толкова гмеж по него, и е добре да има мъгла. В крайна сметка, въпреки че след св. Вит се зарекох повече да не се навирам в такива тесни коридорчета (е, така бях казал някога и след Ватикана), в крайна сметка се качих и на кулата на моста и не съжалявам, тъй като станаха страхотни панорамки с дълги експонации отгоре към замъка и с моста. Е, накрая точно ми казаха, че не можело да се ползва статив, но toooo late..

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »