Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Шистов газ - за или против?
Автор: localhost   
Дата:   28-05-14 17:42

Тъй като от предната тема за CHEVRON видях това:
Потребителят, пуснал тази тема, ви е блокирал за писане в неговите теми.

и пускам нова. Все пак се опитвам да водя цивилизован разговор, но явно отсреща само талибани.

Та въпросът е - става ли аджеба тоя шистов газ или не става? Опасен ли е добивът му и може ли да се контролира?

И моля без youtube видеота .... [smilie18]
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: Alsand   
Дата:   28-05-14 17:49

Аз искам да видя всеки, който дава категорично мнение, в качеството си на какъв го дава. Или поне на какъв източник би се позовал. Ето, какво предлагам аз:

Проф. Кристалина Стойкова: Забранихме шистовия газ, без да знаем дали го имаме. Ще ни се смее целият свят
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: chukov   
Дата:   28-05-14 17:57

Моля, нека не започвами безкрайни теми, в които никой никого няма да убеди в правотата си.
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: localhost   
Дата:   28-05-14 18:00

Alsand: [smilie24]

Сега четох една статия на BBC - явно темата е спорна дори и в Англия.

Ето - What is fracking and why is it controversial?


The first is that fracking uses huge amounts of water that must be transported to the fracking site, at significant environmental cost. The second is the worry that potentially carcinogenic chemicals used may escape and contaminate groundwater around the fracking site. The industry suggests pollution incidents are the results of bad practice, rather than an inherently risky technique.

There are also worries that the fracking process can cause small earth tremors. Two small earthquakes of 1.5 and 2.2 magnitude hit the Blackpool area in 2011 following fracking.


На мен първият довод ми се струва смешен - изисквало много вода за процеса и това водело до промени в природата. А строителството на язовири и тецове???
Виж по вторият въпрос може да се поспори - дали използването на химикалите е безопастно. Това може да се докаже само с изследване на почвата, водите и т.н. Същото е и с всяка една подобна технология - за пример разлива на нефт в Мексиканския залив унищожи сума нещо и си беше чиста екологична катастрофа. Аварията във Фукушима също.

Явно и тук трябва да стане нещо подобно за да се вземат сериозни мерки и изследвания. Дотогава май само "специалисти" се изказват [smilie5]
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: victory13   
Дата:   28-05-14 18:08

Темата ти е обречена, и в този смисъл безмислена...
Не е много сложна, но въпреки това ще те пратят обратно в 4 клас да четеш... и всичко това дето си прочел или намерил до момента, няма значение [smilie5]
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: localhost   
Дата:   28-05-14 18:12

victory13 написа:

> Темата ти е обречена, и в този
> смисъл безмислена...
> Не е много сложна, но въпреки това
> ще те пратят обратно в 4 клас да
> четеш... и всичко това дето си
> прочел или намерил до момента,
> няма значение [smilie5]


Е добре - дал съм сравнение с ядрена енергетика и добива на петрол по традиционните начини. Това по-опасно ли е и защо?
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: allyx   
Дата:   28-05-14 18:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: p.l.   
Дата:   28-05-14 18:19

този форум ГанГреняса ....
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: localhost   
Дата:   28-05-14 18:22

Всъшност наистина не виждам смисъл от подобна тема. Само ще има джафкане както в другата. Приятен ден.
 Re: Шистов газ - за или против?
Автор: victory13   
Дата:   28-05-14 18:26

Технологията може да се осъществи с абсолютна безопасност, говорейки конкретно за условията у нас.
Дали има кой да я осъществи, да, има, не е само Шеврон /както ще стане ясно по-нататък в нашия живот, живот и здраве[smilie18] /
Дали има кой да проконтролира процеса, да, има, включително у нас... дали ще се даде шанс на компетентен човек да се занимае с това, не, не мисля...
Вследствие на всичко това работата става на късмет, а не на сигурно.
Не ми се пише повече по въпроса, действително в нета е пълно с информация, може да се ползва и списание "тема" [smilie18]
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.