Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Търся Адаптер
Автор: alert_iva97   
Дата:   03-04-14 21:52

Здравейте на всички! Дали на някой му се намира Адаптер преходник М42 към Nikon?Ще ви бъда много благодарна аио се свържете с мен. [smile] [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: sidthesloth   
Дата:   03-04-14 22:12

С адаптер М42>Nikon няма да можете да фокусирате при безкрайност. Освен ако адаптерът не е с оптичен елемент, което си е автогол отвсякъде.
Пиша горното в случай, че сте забравили тази "малка" подробност. Впрочем, вероятно скоро ще намерите адаптер и ще си го припомните по болезнения начин на личното разочарование.


Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: dreamer   
Дата:   03-04-14 22:51

sidthesloth преди 5-10 години имаше такива измислени адаптери с лошо изчислен оптичен елемент. Наскоро гледах реални кадри от първа ръка и резултата от преходника нямаше нищо общо с това което описваш. Вероятно си пробвал някоя яка тояга.

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: deerstalker   
Дата:   03-04-14 23:04

12 лева с доставката - успех

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: alert_iva97   
Дата:   03-04-14 23:06

След като твърдите,че M42 не е добър какъв ще ми препоръчате? Апарата ми е Nikon 3200 55 милиметров?Благодаря предварително!
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: imitev   
Дата:   03-04-14 23:11


55 милиметров Никон 3200 [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: Sokola   
Дата:   03-04-14 23:13

Апарата ми е Nikon 3200 55 милиметров

[smilie8] това 55 милиметров - как да го разбираме

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: Sokola   
Дата:   03-04-14 23:14

[smilie25] навярно 55 мм калибър

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: alert_iva97   
Дата:   03-04-14 23:14

18-55мм обектив :D не че има значение



Публикацията е редактирана (03-04-14 23:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Търся Адаптер
Автор: sidthesloth   
Дата:   03-04-14 23:35

alert_iva97,

Препоръчвам да си намерите някой ръчнофокусен Nikkor (може и Nikon lens series E). Поставен на вашия фотоапарат, подобен обектив ще работи в М режим (За А не съм сигурен, не съм снимал никога с такова тяло). Има и други добри ръчнофокусни обективи, които не са много скъпи - някои твърди или вариообективи от Tokina, Tamron, Vivitar series 1 и др. Даже и някои стъкла от КИЕВ с обозначение Н ще ви осигурят отлични резултати. Важното е обективът да е с оригинално захващане към Nikon F байонет!
Ще фокусирате само ръчно, разбира се. Ако си купите по-висок клас Nikon DSLR след време, ще имате и работещо измерване на експозицията.
Нищо повече няма да получите, ако ползвате обектив на М42. Освен, че (вероятно) ще изпитате омерзение към всички обективи на М42, заради "липсата на рязкост" (при използване на преходник с оптичен елемент) или заради "липсата на безкрайност" (при ползване на обикновен преходник).

dreamer,

Ползвайте какъвто преходник искате. Законите на физиката (оптиката, в частност) са еднакви - както на Земята, така и на Марс. Това, че се опитвате да ги игнорирате, си е ваша работа.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »